چنانچه قصد دارید تا درختان گیلاس خود را غنی کنید و میزان باروری آن‌‌‌ها را تقویت نمایید لازم است تا از کود مرغوب و با کیفیت و کامل بهره بگیرید. معمولا کودهای شیمیایی در بازار زیاد هستند. قیمت این کودها زیاد است و بازدهی کاملی از خود نشان نمی دهند. اما کود کامل 10Xshock برای گیلاس بسیار مناسب و غنی است. این کود وارداتی است و محصول کشور آمریکا است و با استفاده از به روز ترین تکنولوژی‌‌‌ها ساخته شده است. فناوری نانو در تولید این کود به کار رفته است. لذا پس از هر بار مصرف کود، مواد غذایی لازم به گیاه می رسد. لازم است تا حداقل یک بار از این کود استفاده کنید تا نتایج حیرت انگیز آن را مشاهده نمایید.

کود کامل 10Xshock برای گیلاس، سرشار از مواد مغذی و املاح معدنی است. این کود شامل پتاسیم، فسفر، بور، نیتروژن، آهن، عصاره جلبک دریایی، آمینو اسید، اسید فولیک و … است. همگی این مواد کمک شایانی به باردهی درخت گیلاس می کنند و میوه‌‌‌های خوشمزه تولید می کنند. روش استفاده از کود ده ایکس شوک اصلا سخت نیست و هر کشاورزی قادر به انجام آن است.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای یونجه

چگونگی استفاده از کود کامل 10Xshock برای گیلاس

 پیش از مصرف کود کامل 10Xshock برای گیلاس لازم است تا آزمایش خاک را انجام دهید تا تمام کمبودهای تغذیه ای را دقیقا مشخص کنید و با توجه به آن بتوانید کار تغذیه را شروع نمایید. پس از تعیین جواب آزمایش، می توانید با بهره گیری از دو روش آبیاری و محلول پاشی کار کوددهی را شروع نمایید.

 توجه داشته باشید که کود کامل ده ایکس شوک را بایستی قبل از استفاده با آب مخلوط کنید. چون این کود از غلظت بسیار بالایی برخوردار است و اگر آن را با آب رقیق نکنید می تواند درخت گیلاس را با مشکل مواجه کند. پس از آماده کردن محلول یکنواخت باید با کمک یک آب پاش یا تانکر کود را به تمام بخش‌‌‌های درخت اسپری نمایید تا مواد مغذی به خوبی جذب درختان شود. جهت تغذیه کردن درختان گیلاس با روش آبیاری، بایستی کود را به پای ریشه درخت بریزید تا مواد غذایی توسط خاک و ریشه جذب گردد.

کود کامل 10Xshock برای گیلاس

زمان مناسب کوددهی با کود کامل 10Xshock برای گیلاس

لازم است تا کود کامل 10Xshock برای گیلاس را بر طبق یک برنامه مدون تنظیم کنید تا بتوانید نتایج عالی بگیرید. لذا نباید کار تغذیه درختان را در یک مدت زمان کوتاه انجام دهید؛ بلکه نیاز است تا این کار را به صورت مستمر و مدون ادامه دهید تا بتوانید به بهترین و ایده آل ترین نتایج دست یابید. اما این نکته را نیز بدانید که می توانید در همه طول دوره رشد درختان کار کوددهی را انجام دهید. هر زمان دیدید که درختان دچار کمبود مواد غذایی هستند لازم است تا کود ده ایکس شوک را بر طبق یک برنامه ریزی درست و اصولی به آن‌‌‌ها بدهید تا به زودی شاهد شادابی آن‌‌‌ها شوید. درختان گیلاس معمولا در فصل بهار زمانی که کار شکوفه دادن را شروع می کنند،  بیشتر از هر زمان دیگر به تغذیه نیاز دارند و شما بایستی عمل کوددهی را انجام دهید تا شکوفه‌‌‌ها نریزند تا بتوانید محصولات بیشتری دریافت کنید. همچنین کود دادن به درختان گیلاس در فصل پاییز نیز بسیار خوب است و کود دادن به درختان گیلاس در این زمان سبب می شود تا درختان یخ نزنند؛ در نتیجه مقاومت آن‌‌‌ها تا چند برابر افزایش پیدا کند.

مزیت‌‌‌های کود کامل 10Xshock برای گیلاس

همان طور که در قبل اشاره کردیم، کود کامل 10Xshock برای گیلاس بسیار مناسب است و مزایای فراوانی دارد.

 باغدارانی که از این کود یه طور اصولی استفاده می کنند می توانند ناظر نتایج حیرت آوری که این کود به محصولات آن‌‌‌ها می دهد باشند. این کود مقوی حجم ریشه درختان را افزایش می دهد و از پوسیده شدن یا خشکی آن‌‌‌ها ممانعت به عمل می آورد. با استفاده از کود کامل ده ایکس شوک از ریزش شکوفه‌‌‌های گیلاس جلوگیری به عمل می آید و در نتیجه محصولات بهتر و با کیفیت تری حاصل می شود. این کود غنی جلوی آسیب عوامل بیرونی را می گیرد و اجازه نمی دهد تا کیفیت محصولات به مخاطره بیفتد. کود کامل 10Xshock برای گیلاس از خواص بی نظیری برخوردار است و قدرت دفاعی و سیستم ایمنی درختان را تا حد قابل توجهی تقویت می کند و اجازه نمی دهد تا درختان در مقابل خشکی و کم آبی یا سرما و یخبندان از بین بروند.

کود کامل ده ایکس شوک اثرات بسیار عالی بر خاک می گذارد و سبب بهبود خاک می شود. همچنین تمام باکتری‌‌‌های مضر و زیان بار در خاک را نابود می کند و به جای آن‌‌‌ها سبب می شود تا فعالیت باکتری‌‌‌ها افزایش پیدا کند.

 با استفاده از کود کامل 10Xshock برای گیلاس، می توانید موجب بهبود طعم گیلاس شوید و بر مرغوبیت آن بیفزایید. این کود به علت داشتن پتاسیم از ریزش یا زرد شدن برگ درختان ممانعت به عمل می آورد و اجازه صدمه رسیدن به شاخه‌‌‌های درختان را نمی دهد.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت هسته گیلاس را بیاموزید

نکته‌‌‌های مهم راجع به کود کامل 10Xshock برای گیلاس

 کود کامل ده ایکس شوک هیچ ضرری برای درختان گیلاس ندارد؛ اما این به این معنی نیست که می توانید بیش از حد نیاز درختان از آن بهره بگیرید. زیرا ممکن است تا در صورت استفاده زیاد از این کود به محصولات شما صدمه برسد.

لازم است تا کود کامل ده ایکس شوک را با آب بدون کلر رقیق نمایید تا بتوانید نتیجه بهتری را عاید خود سازید.

 چنانچه درختان گیلاس دچار ریزش برگ و گل‌‌‌ها شدند و یا به انواع بیماری‌‌‌ها دچار شدند لازم است تا به سرعت با بهره گیری از کود ده ایکس شوک کامل، به صورت مدون و منظم عمل تغذیه کردن درختان را به انجام برسانید.

 می توانید کود ده ایکس شوک را با کودهای دیگر مخلوط کنید. این کود قابلیت اختلاط با سایر کودها را دارا است.

 زمان کوددهی به درختان گیلاس با روش محلول پاشی لازم است تا احتیاط لازم را به کار ببرید و کود را با دقت به همه بخش‌‌‌ها اسپری نمایید تا به نتیجه مطلوب تری برسید.

 کود دادن به درختان گیلاس با روش محلول پاشی را در اول صبح شروع یا بعدازظهر شروع کنید تا کود بهتر جذب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *