کود کامل 10Xshock برای یونجه

کود کامل 10Xshock برای یونجه

آخرین مقالات

یونجه از جمله علوفاتی است که به آن طلای سبز نیز گفته می شود. این گیاه که اغلب هفت سال در خاک محصول می دهد، با گذر زمان ریشه این گیاه عمق می یابد. باغداران لازم است تا برای بهبود کیفیت یونجه از کودی استفاده کنند که همه مواد ریز مغذی را برای گیاه داشته باشد. کود کامل 10Xshock برای یونجه بسیار مناسب است. زیرا حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی است که همگی برای پرورش یونجه ضروری به نظر می رسند. باغداران می توانند با خیال آسوده از این کود استفاده کنند. در ساختمان این کود هیچ گونه مواد زیان باری وجود ندارد. این کود دارای این خاصیت است که می توان آن را در همه فصول رشد گیاه به آن اضافه کرد. با استفاده از این کود دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی نخواهید داشت. کودهای شیمیایی گران هستند و علی رغم مزایایی که دارند حاوی کلر و سدیم هستند. در صورتی که این دو ماده در کود زیاد باشد می تواند منجر به شوری خاک شود. شور شدن خاک می تواند سبب شود تا ریشه گیاه بسوزد. کود کامل ده ایکس شوک عاری از کلر و سدیم است. بنابراین خاصیت سوزانندگی برای گیاه را در بر ندارد. همچنین این کود می تواند سبب شود تا شوری خاک به حد اعتدال برسد. این کود موجب اصلاح و غنی شدن خاک می شود. البته باید در نظر داشته باشید تا پیش از استفاده از این کود آزمایش خاک را انجام دهید و هر گونه کمبود غذایی را در خاک مورد سنجش قرار دهید. سپس عمل کوددهی را شروع نمایید. تاثیرات این کود برای گیاه یونجه به اندازه ای زیاد است که کشاورزان با کمترین استفاده می توانند به بهترین باروری در زمان کوتاه دست یابند. اما لازم است تا این کود مغذی و کامل را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا نتایج شگفت آن را ببینید. استفاده از این کود سبب حاصلخیزی خاک می شود و در نتیجه آن، گیاهان به شادابی و طراوت می رسند. این کود سبب می شود تا محصول دهی در گیاهان بسیار زیاد شود.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای پرتقال

اهمیت استفاده از کود کامل  10Xshock برای یونجه

 باغداران برای اینکه رشد و کیفیت محصولات خود را بالا ببرند لازم است تا از یک کود مغذی و قوی برای بالا بردن کیفیت و مرغوبیت محصولات خود بهره بگیرند. این کود تمام عناصر لازم برای رشد گیاه یونجه را دارا است. کمتر کودی را می توانید پیدا کنید که دارای چنین مواد مفیدی باشد. یونجه از جمله گیاهانی است حتما بایستی برای تغذیه آن از سه عنصر پتاسیم، فسفر و نیتروژن استفاده کرد. باغداران بایستی از کودی استفاده کنند که این عنصرها را به مقدار کافی در خود داشته باشد تا همه کمبودهای مواد غذایی را برطرف کند. کود کامل  10Xshock برای یونجه، یکی از بهترین کودهای موجود در بازار است. شما با خرید این کود فوق العاده می توانید شاهد رشد محصولات خود باشید.

 نیتروژن یکی از مواد مورد نیاز برای تقویت و غنی ساختن گیاه یونجه به شمار می رود. زیرا نقش اصلی را در پروسه فتوسنتز ایفا می کند و سبب می شود تا سنتز کلروفیل در گیاه به خوبی صورت پذیرد. کمبود نیتروژن در یونجه، باعث زرد شدن برگ‌‌های گیاه و کاهش رشد آن می گردد. در واقع نیتروژن افزایش رشد رویشی در گیاه را بر عهده دارد.

پتاسیم نیز یکی دیگر از عناصر حیاتی برای گیاه یونجه است که برای بالابردن افزایش و کیفیت یونجه معجزه می کند. این ماده در انجام پروسه‌‌های مختلف سلولی، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. پتاسیم با بالا بردن مقاومت گیاه در مقابل شرایط بد بیرونی و تنش‌‌های موجود شامل خشکسالی، حمله آفات و حشرات موذی، انواع بیماری‌‌ها، سرماو بارش‌‌های سنگین، می تواند رشد گیاه را به طرز فوق العاده ای بالا ببرد. اگر گیاه کمبود پتاسیم در خود داشته باشد این کمبود سبب می شود تا لکه‌‌های کوچک سفید و زرد بر روی گیاه ایجاد شود و بیشتر اوقات سبب می شود تا کناره‌‌های برگ‌‌های گیاه به رنگ قهوه ای و قرمز درآیند.

فسفر نیز از عناصر مهم و کلیدی برای گیاه یونجه به شمار می آید که سبب پروسه ریشه زایی در گیاه می شود. فسفر مسئول انتقال انرژی در گیاه یونجه است. چنانچه گیاه کمبود فسفر داشته باشد می تواند موجبات توقف رشد در گیاه را فراهم کند. همچنین تاخیر در گلذهی و ضعیف و باریک شدن گیاه یونجه از دیگر مضرات کمبود این ماده حیاتی است.

کود کامل 10Xshock برای یونجه

چگونگی بهره گیری از کود کامل  10Xshock برای یونجه

لازم است تا باغداران برای حصول به بهترین نتیجه در استفاده از کود کامل  10Xshock برای یونجه، با روش استفاده از این کود آشنا شوند و با مصرف صحیح و اصولی از این کود بتوانند همه مواد غذایی و عنصرهای لازم را برای گیاه آماده سازند و موجبات رشد و مرغوبیت گیاه را فراهم کنند. اما در ادامه مقاله قصد داریم تا شما را با روش کوددهی درخت یونجه با کود ده ایکس شوک آشنا نماییم.

بیشتر بخوانید: کود سیاه برای یونجه

 از آن جا که کود ده ایکس شوک به صورت مایع تولید می شود و انحلال پذیری کاملی دارد می توانید این کود را با روش محلول پاشی و آبیاری به گیاه بدهید. قبل از استفاده بایستی تا کود را با میزان مناسبی از آب ترکیب نمایید. زیرا این کود از غلظت بالایی برخوردار است  و در صورتی که آن را رقیق نکنید می تواند آسیب جدی به گیاه برساند. در روش آبیاری بعد از اینکه محلول رقیقی و یکنواختی از کود تهیه کردی آن را به پای گیاه یا در بخش سایه انداز بریزید تا ریشه گیاه بتواند مواد مغذی را جدب کند و سبب افزایش رشد و کیفیت محصولات شود.

 در روش محلول پاشی نیز محلول رقیق شده را با استفاده از یک تانکر یا آب پاش به قسمت‌‌های مختلف گیاه اسپری نمایید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن