آیا نگران هستید کودهای شیمیایی بر آب‌های زیر زمینی و خاک زمین‌های کشاورزی تاثیرات مخرب بگذارد؟ آیا از سلامتی محصولات کشاورزی پرورش یافته، از کود‌های شیمیایی اطمینان ندارید؟ آیا می‌خواهید با صرف کم‌ترین هزینه بهترین کود را خریداری کنید؟ آیا می‌خواهید برای افزایش بهرهوری محصولات خود از مواد طبیعی استفاده کنید؟ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از کود کمپوست غنی شده استفاده کنید زیرا این کود هیچ‌ گونه ضرری برای زمین‌های کشاورزی، آب‌های زیر زمینی و سلامتی شما نخواهد داشت و همچنین دارای کیفیت بی نظیر و قیمت مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید.

تعریف کود کمپوست غنی شده

این کود از پایه دامی و گیاهی متشکل شده و طی روند کمپوستینگ به خوبی تهیه می‌گردد. کود کمپوسیت غنی شده هیچ گونه بذر علف هرز، عوامل بیماری زا و تخم حشرات ندارد. این کود در ادامه فرایند ساخت با عنصر‌های غذایی ماکرو مانند فسفر، ازت و پتاس و عناصر غذایی میکرو مانند آهن غنی می‌شود.

کود کمپوست غنی شده

کود ورمی کمپوست 

مزایای کود کمپوست غنی شده

 • قیمت مناسب و کیفیت تضمینی
 • جلوگیری از فرسایش خاک
 • کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی
 • افزایش بهره‌وری تولید
 • فاقد اثرات سوء بر روی میکروارگانیسم‌ها و حشرات مفید.
 • فاقد بذر علف هرز، تخم حشرات و عوامل بیماری زا
 • اصلاح کننده خاک‌های شور و قلیایی
 • مناسب برای تولید محصول ارگانیک
 • کاملاً ارگانیک بوده و بی خطر برای انسان، گیاهان و محیط زیست
 • اصلاح کننده خاک‌های ضعیف و سبک
 • کاهش مصرف آب

برای درست کردن کود کمپوست از چه موادی استفاده می‌کنند؟

برای درست کردن کود کمپوست، از مواد گیاهی، کود‌های دامی و یا زباله‌های شهری استفاده می‌شود. مواد نام برده به وسیله‌ی موجودات تجزیه کننده، به کمپوست تبدیل خواهند شد. کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ساخت کمپوست بسیار اهمیت دارد. مواد اولیه مهم‌ترین نقش را در میزان کیفیت کمپوست و همچنین تاثیرگذاری آن در بیشتر شدن عمل‌کرد و حاصل‌خیزی خاک خواهد داشت.

مشخصات بهترین کود کمپوست

کودی که از زباله های شهری ساخته می‌گردد به علت داشتن ناخالصی و همچنین احتمال وجود عوامل بیماری‌زا، برای مصارف کشاورزی مناسب نمی‌باشد و مصرف این نوع کمپوست باعث افزایش عوامل بیماری زا خواهد شد. همچنین به علت کیفیت پایین مواد اولیه، نیاز گیاه به عناصر غذایی را به میزان لازم تامین نخواهد کرد.

عوامل گوناگونی بر کیفیت کود کمپوست تاثیرگذار است، لازم به ذکر است اصلی‌ترین عامل موثر، مواد استفاده شده در تولید کمپوست است. بهترین کود کمپوست، کود کمپوست غنی شده، ساخت کشور ایران است. این نوع کمپوست بهترین جایگزین برای کودها شیمیایی و دامی است. کود کمپوست غنی شده، به علت دارا بودن کودهای دامی گوناگون، کود مرغی و همچنین بهترین مواد گیاهی، سرشار از عناصر غذایی است و نیاز گیاه به عناصر غذایی را به میزان زیادی تامین خواهد کرد، کود کمپوست غنی شده به علت پایین بودن EC آن به اصلاح خاکهای شور هم کمک خواهد کرد. کمپوست غنی شده علی رغم قیمت بسیار اقتصادی، اثرات خوبی نیز بر کیفیت خاک خواهد گذاشت، استفاده از این نوع کمپوست سبب افزایش بهروری در تولید خواهد شد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت کمپوست غنی شده نحوه روند تولید است. روند تولید باید به نحوه‌ی باشد که مواد آلی تجزیه شوند و عنصر‌های ماکرو آزاد گردند، تا به آسانی قابل دسترس برای گیاه کاشته شده باشند. این مجموعه در ساخت محصولات خود از روش مخصوصی استفاده کرده و همه‌ی محصولات علی رغم کیفیت بی نظیر مقرون به صرفه ترین قیمت را نیز دارند.

کود کمپوست غنی شده

سخن پایانی

همان طور که در مطالب بالا متوجه شدید کود کمپوست بهترین جایگزین برای سم و کود‌های شیمیایی است که اثرات مثبتی بر خاک خواهد گذاشت. زباله‌های شهری، مواد دامی و مواد گیاهی توسط موجودات زنده تجزیه می شوند و کود کمپوست ساخته می‌شود. این کود از مواد طبیعی و عناصر میکرو و ماکرو تهیه می‌گردد که موجب افزایش باروری محصولات می شوند و کشاورزان می‌توانند با صرف کم‌ترین هزینه بیشترین درآمد را کسب کنند. کود کمپوستی که از زباله‌ها ساخته می‌شوند کیفیت کود کمپوست غنی شده را ندارد و حتی اثرات نامطلوبی بر کیفیت خاک و گیاه خواهد گذاشت به همین دلیل توصیه می‌شود از کود کمپوست غنی شده استفاده شود.این کود هیچ‌گونه عوامل بیماری زا، بذر علف هرز و تخم حشرات ندارد و مصرف کنندگان گرامی می‌توانند با خیال آسوده از آن برای افزایش بهره‌وری استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود کمپوست غنی شده با کارشناسان ما در ایرانکود تماس حاصل نمایید.

 

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود سیاه برای یونجه - Black manure for hay
مطالب مهم

کود سیاه برای یونجه

در این مقاله قصد داریم، تأثیر استفاده از کود سیاه را برای یونجه، مورد بررسی قرار دهیم. چرا که این نوع کود، قابلیت­های متعدد و

اسید هیومیک برای کاکتوس
مطالب مهم

اسید هیومیک برای کاکتوس

کاکتوس یکی از گیاهان گوشتی و خاردار محبوب است که افراد زیادی از آن در آپارتمان، منازل و ساختمان های اداری استفاده می‌کنند. این گیاه

کود سولوپتاس - Soloptas fertilizer
مطالب مهم

کود سولوپتاس را میشناسید؟

کود سولوپتاس یکی از کودهای موثر در رشد و محصول دهی بالای گیاه است، این کود محلول در آب است و حاوی 53٪ پتاسیم و

اسید هیومیک برای انگور
مطالب مهم

اسید هیومیک برای انگور

معمولا کشت درخت انگور به صورت باکیفیت و بدون مشکل؛ یکی از دغدغه‌های باغداران و پرورش دهنده‌گان این میوه خوشمزه است. بهتر است بدانید؛ اغلب