کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو

آخرین مقالات

زردآلو میوه ای بسیار خوش طعم وشیرین است که خواص بی نظیری دارد. این میوه هم به صورت خام و هم به صورت کمپوت و خشک مورد استفاده قرار می گیرد و در فصل تابستان میوه ای دل چسب به حساب می آید. این درخت از هسته پرورش می یابد. این درخت در سال های اولیه برای رشد و تغذیه به آب فراوان نیاز دارد همچنین کوددهی مناسب می تواند درخت زردآلو را برای جذب هرچه بهتر مواد غذایی آماده سازد . کود 10 52 10 از جمله کودهایی است که می تواند برای این درخت مورد استفاده قرار گیرد. اگر می خواهید از خواص کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو مطلع گردید. مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مزایای سلامتی و تغذیه ای بهتر درخت زردآلو

  • بسیار کم کالری و مغذی می باشد

زردآلو جزو میوه های بسیار مغذی به شمار می رود و دارای ویتامین های بسیاری و مواد معدنی ضروری می باشد علاوه بر اینها زردآلو منبع بسیار مناسبی از لوتئین و زاکزانتین و بتاکاروتن می باشد که همه اینها جزو آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند و به مبارزه کردن در بدن شما با رادیکال های آزاد کمک بسیاری می کند، بهتر است که از میوه زردآلو لذت کافی را ببرید چونکه پوست آن مقدار زیادی مواد مغذی و فیبر دارد و حتماً سنگ آن را دور بیندازید زیرا که قابل خوردن نمی باشد؛ این میوه کالری و چربی کمی دارد اما با این وجود یک منبع بسیار عالی برای ویتامین های e و سی است.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو

  • سرشار از آنتی اکسیدان ها است

زردآلو یک منبع بسیار خوبی برای آنتی اکسیدان ها ی زیادی هم چون بتاکاروتن و ویتامین های c و a و e می باشد، فلاونوئید های اصلی زردآلو اسیدهای کات چین ها و کلروژنیک و کوئرستین هستند این ترکیب ها در جهت خنثی کردن رادیکال های آزاد کار می کنند و ضرر دارند و به سلولهای شما آسیب وارد می کنند و موجب می‌شوند که استرس اکسیداتیو ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان هرس کیوی

استرس اکسیداتیو با بسیاری از بیماری های مزمن هم چون بیماری های قلبی و چاقی ارتباط دارند، محقق ها و اندیشمندان یک سیستم امتیاز دهی را در جهت اندازه گرفتن تغییراتی که نشان دهنده التهابی ایجاد کرده‌اند پیشنهاد می دهند آنها به این رسیده اند که مصرف کردن بالای آنتوسیانین و فلاونوئید به ترتیب با التهاب ۷۳ درصد پایین تر و ۴۲ درصد پایین تر می باشد، مصرف کردن بالای فلاونوئید هم به مقدار استرس اکسیداتیو ۵۶ درصد پایین در گره خورده است.

زردآلو ها جز میوه هایی هستند که آنتی اکسیدان های بیشماری دارند و مهمترین آنها فلاونوئیدها هستند؛ فلاونوئیدها از بدن شما در برابر استرس اکسیداتیو که با بیماری‌های مزمن بسیاری ارتباط دارد کمک می کند.

  • امکان دارد که این میوه به سلامت چشم نیز کمک کند

چند ترکیب ضروری در زردآلو وجود دارد که به سلامت چشم کمک می کنند از جمله ویتامین هایی که نقش مهمی در جلوگیری از کوری شب دارند ویتامین Aو Eاست، بتاکاروتن که رنگ زرد و نارنجی به زردالو میدهد عملکردی همچون پیش ماده ویتامین A دارد به این معنا که بدنتان آن را میتواند به این ویتامین تبدیل کند.

لوتئین و زاکزانتین از دیگر کاروتنوئیدهای مهم زردآلو هستند که در شبکه و لنز چشم شما یافت می شود و نقش محافظ از استرس اکسیداتیو را دارد، این میوه یعنی زردآلو منبع بسیار خوبی برای لوتئین و زاک زانتین و بتاکاروتن و همچنین ویتامین های ای و سی می باشد که همه مواد مغذی از چشم شما در برابر آسیب محافظت می کند.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو

  • امکان دارد که به سلامت پوست و تقویت سلامت پوست نیز کمک کند

با خوردن زردآلو امکان دارد که منفعتی هم به پوست شما برسد عوامل اصلی که موجب ایجاد چین و چروک و آسیب های پوستی هستند عبارتند از عوامل محیطی همچون: آلودگی دود سیگار و خورشید.

تحقیقات انجام شده نشان دهنده این است که بین قرار گرفتن  در معرض نور های ماوراء بنفش و مشکل آفتاب سوختگی و همچنین مبتلا شدن به بیماری های ملانوم که یک نوع بیماری سرطان پوست است ارتباطی وجود دارد.

نکته‌ای که باید به آن توجه شود شما میتوانید با استفاده از رژیم غذایی سالم و پر از آنتی اکسیدان ها که میوه زردآلو در تهیه کردن آنها موفق است به مقابله با انواع بیماری های پوستی بپردازید.

نحوه کوددهی درخت زردآلو با استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰

ابتدا لازم است که اطلاعاتی درباره کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ داشته باشید، این کود دارای سه عنصر پتاسیم فسفر و نیتروژن هست که هر کدام به نوبه خود در درخت زردآلو تاثیرات مثبت خود را می گذارند و مواد مغذی آن را تامین میکند، اما نکته‌ای که اینجا وجود دارد وجه تمایز کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ با دیگر کود هاست که این سه عنصر را دارا هستند کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ عنصر فسفر بسیار بالایی دارد به طوری که از دو عنصر دیگر درصدش بیشتر است همچنین هم این عنصر فسفر هم هست که موجب تاثیرات مثبتی روی ریشه گیاه میشود.

عنصر فسفر زمانی که به گیاه تزریق شود موجب افزایش ریشه زایی آن می گردد. این کود دارای عنصر فسفر است از این رو کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو می تواند بسیار مفید باشد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو

درصد هر عنصر در کود ۱۰ ۵۲ ۱۰

  • ۵۲ درصد فسفر
  • ۱۰ درصد نیتروژن
  • ۱۰ درصد پتاسیم

هنگام خرید این کود از بازار اطمینان حاصل بفرمایید که از جای معتبر خریداری می شود زیرا برخی سودجویان از این مسئله سوء استفاده کرده و کودهای قلابی را جای این کود با ارزش می دهند.

بیشتر بخوانید: کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای درختان

امیدوارم که مطالب برایتان مفید بوده باشد و استفاده لازم را برده باشید همان طور که گفتیم به هنگام خریداری این کود حتما دقت کنید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن