هنگامی که برنامه کودی برای درخت هلو را رعایت کنید و به آن اهمیت دهید باعث می شود که دو یا سه برابر بیشتر از این محصول برداشت کنید، کود هایی که موجب افزایش ریشه زایی درخت هلو می شود کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ می باشد این کود برای درخت هلو مزایای فراوانی دارد که در ادامه ی مطالب به آن ها خواهیم پرداخت، اما قبل از آن این را بدانید که دربرنامه ی تغذیه کردن درخت هلو و سایر میوه هایی که هسته دارند فصل زمستان و پاییز نقش بسیار مهمی ایفا می کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر در این موارد تاانتهای مقاله مارا همراهی کنید.

کود دادن درخت های میوه

بین مواظبت هایی که در فصل خواب درخت ها باید انجام گیرد کود دادن از مهمترین مواظبت ها به حساب می آید، طرز استفاده کردن از کود های مناسب برای اینکه راندمان گیاه در فصل های آینده افزایش یابد است، در کل باید این را بدانید که در برنامه کود دادن هلو لازم است جهت جلوگیری از شکافت و باز شدن هسته و جلوگیری از نرم شدن میوه ها همچنین بالا بردن کیفیت محصول و افزایش ریشه زایی از کود های متفاوت و مختلفی استفاده می شود.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلوپیشنهاد ما این است که برای تحریک و تقویت ریشه زایی و بیرون آوردن درخت از حالت کم شدن رشد در فصل ها می توانید از هیومیک به میزان ۵ لیتر در هر هکتار بهره بگیرید، پیش از اینکه شروع به استفاده کردن از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ کنید لازم است که با این کود و عنصر هایی که در آن وجود دارد و همچنین روش استفاده آشنا بشوید.

بیشتر بخوانید: کود اسید هیومیک برای نارنگی

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو

کود ۱۰۵۲۱۰دارای فسفر بالا و نیتروژن آنالیز شده و با مواد غذایی میکرو می باشد، کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ را برای بیشتر شدن عملکرد ریشه زایی و افزایش جذب عنصر های غذایی استفاده می کنند، همچنین کمک بسیاری به بهبود رشد در ابتدای چرخش می کند، ویژگی های دیگر این کود این است که به خاطر داشتن فسفر بالا برای آغاز رشد می توان به کار برد، در کنار فسفر ازت و پتاس وجود دارد، دارای ریز مغذی، به سرعت در آب حل می شود، در تمام سیستم های آبیثابل استفاده است.

عنصر های کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ در درخت هلو چه نقشی دارند؟

یک عنصر بسیار مهم و ضروری در کود ۱۰۵۲۱۰ برای درخت هلو وجود دارد به نام پتاسیم، مطابق با تحقیقات انجام شده پس از عنصر نیتروژن بیشترین میزان عنصری است که سالیانه توسط درخت ها از خاک برداشته می شود پتاسیم است، بیشترین مقداری که عنصر پتاسیم جذب میشود در مرحله پر شدن دانه می باشد جذب شده و به طور مستقیم برای تشکیل دادن میوه به مصرف می‌رسد هم چنین باعث می شود مقاومت درخت در برابر تنش های گوناگون مثل سرمازدگی، شوری و کم آبی ، آفات و بیماری ها افزایش می دهد.

یکی از عنصر های فعال کننده پتاسیم می باشد که دارای آنزیم های گیاهی فراوانی است این ماده می‌تواند باز شدن منافذ برگ ها را تنظیم کرده و گاز را هم به تبادل برساند، همچنین برای شکل گیری نشاسته و قند ها برای تنظیم و سنتز سلول های عنصر پتاسیم تاثیر گذار میباشد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو

ویژگی دیگر کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ دارا بودن عنصر فسفر است که باعث طراوت و شادابی درخت های هلو میشود عنصر فسفر برای تولید آنزیم ها و انرژی سازی نقش مهمی ایفا می کند.

عنصر نیتروژن نیز ضروری است که در این کود باشد این عنصر را که برای سنتز می باشد لازمه گیاه بوده و مورد استفاده قرار می گیرد، اگر اسیدهای نیتروژن و اسیدهای آمینه کم باشد موجب کم شدن رویش شاخه ها می شود و طی گذشت زمان درخت دارای محصول کمتری می شود؛ همچنین لازم است که بدانید انجام آبیاری بیش از اندازه کم و آفت های گیاهی می تواند نشانه هایی از این اتفاق باشد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو چگونه مصرف می شود؟

مقدار مصرفی کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو با بهره گیری از محلول پاشی ۳ الی ۵ کیلوگرم در هزار لیتر آب در تکرار هر ۱۵ یکبار می باشد، از کود شیمیایی به شکل محلول پاشی خاکی نیز میتوانید استفاده کنید، کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ در بسته بندی های نه و نیم  کیلوگرمی و به صورت پودری در کشور چین تولید شده و می فروشند.

بیشتر بخوانید: پرورش و نگهداری گل قاشقی

نکات و هشدار هایی برای استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *