به طور معمول درخت سیب علاوه‌بر نگهداری هایی مانند هرس و آبیاری، به کوددهی و تغذیه مناسب نیز احتیاج دارد. زیرا یکی از راه‌هایی که کمک می‌کند محصولات درخت افزایش یابند و درخت نیز بارورتر شود، بهره گرفتن از کودهای مغذی است. البته باید مراقب باشید که کود مورد نظرتان خاصیت کافی را داشته باشد. گوگرد برای درخت سیب یکی از بهترین کودهایی است که می‌توانید با خیال راحت از آن بهره بگیرید اما باید مواظب باشید که مقدار و زمان کوددهی را نادیده نگیرید زیرا انجام نادرست کوددهی می‌تواند نتیجه معکوسی از خود به جای بگذارد.

تغذیه مناسب درخت سیب برای رشد کافی و تولید محصولات مرغوب، امری کاملاً ضروری است. کود گوگرد یکی از بهترین کودهایی است که اغلب مواد ضروری و املاح مورد نیاز درخت سیب را تأمین می‌کند. درختان سیب در زمان‌های مختلف نیازهای غذایی متفاوتی دارند، از این رو باید به‌ طور برنامه‌ ریزی‌ شده از کودهای مناسب کمک بگیرید. کوددهی را می‌توانید هنگام تورم جوانه‌ها، دوره ریزش شکوفه، دوره رشد میوه، هنگام فندقی شدن سیب‌ها و بعد از برداشت محصول انجام دهید.

دقت داشته باشید اگر در زمان‌های مناسب و به میزان کافی از کود گوگرد برای درختان سیب بهره نگیرید، مشکلات زیادی برای آن‌ها به وجود می‌آید و مقاومت درختان و باردهی آن‌ها نیز بسیار کاهش می‌یابد. از این‌ رو پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید و به مطالب ذکر شده نیز توجه کنید.

بهترین زمان برای کوددهی درخت سیب با استفاده از گوگرد

همان‌ طور که در ابتدا نیز گفته شد، کوددهی به درختان سیب را می‌توانید در دوره‌های مختلفی انجام دهید اما به‌ طور معمول بهترین زمان کوددهی درخت سیب با کمک این کود مغذی، پیش‌ از باز شدن شکوفه‌های درخت است. زیرا در این مدت، درخت چرخه رشد سالانه خود را آغاز کرده‌ است و بیشتر از هر زمان دیگری به مواد مغذی احتیاج دارد.

گوگرد برای درخت سیب بسیار ضروری است و می‌تواند آفات و بیماری‌های رایج درختان را به‌ خوبی از بین ببرد. کوددهی در فصل پاییز برای درخت ضروری است زیرا موجب می‌شود در سال آینده برداشت پربارتری داشته باشید و مقاومت درختان‌تان هم برای زمستان افزایش یابد. در واقع با کوددهی در فصل پاییز سیستم ریشه گیاه را بسیار تقویت می‌کنید و ریشه در برابر سرما و عوامل محیطی از بین نخواهد رفت. بنابر این حتما در پاییز، درختان خود را با کمک کود گوگرد بارور کنید.

گوگرد برای درخت سیب

نحوه مصرف کود گوگرد برای درخت سیب

کود گوگرد انواع مختلفی دارد اما اغلب باغداران از نوع مایع و پودری آن بهره می‌گیرند. شما نیز می‌توانید یکی از انواع کود گوگرد را برای خود تهیه کنید و سپس آن را در آب حل کنید تا محلولی رقیق و یک‌دست، حاصل شود. دقت داشته باشید که غلظت کود مناسب باشد، در غیر این صورت ممکن است به سلامت درخت آسیب وارد شود. پس از تهیه کردن محلول مناسب، می‌توانید آن را به خاک زمین اضافه کنید یا این که با استفاده از سم‌پاش، آن را به تمام قسمت‌های درخت اسپری نمایید.

به طور معمول کودهای گوگرد را می‌توانید پیش یا پس از کاشت درخت، به خاک اضافه کنید. دقت داشته باشید که مصرف گوگرد برای درخت سیب نباید فقط در یک زمان محدود باشد و باید عمل کوددهی را به صورت منظم در دوره‌های مناسب، انجام دهید تا نتیجه مثبتی به دست آید.

بیشتر بخوانید: انواع کود گوگرد

مزایای استفاده از کود گوگرد برای درخت سیب

علائم کمبود گوگرد در درختان سیب

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت سیب

سخن پایانی

گوگرد برای درخت سیب بسیار ضروری و مهم است و اگر از آن به میزان مناسب بهره بگیرید؛ می‌توانید خاک‌ زمین مورد نظرتان را اصلاح کنید و رشد و تغذیه درخت را نیز تأمین نمایید. بهتر است بدانید که درختان سیب خیلی سریع در معرض حمله آفات، بیماری‌ها و قارچ‌ها قرار می‌گیرند اما با کمک کود مفید گوگرد می‌توانید به‌ راحتی این مشکلات را درمان کنید. کود گوگرد از زرد شدن برگ‌های جوان درخت سیب نیز جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد درخت در برابر عوامل محیطی آسیب‌زا سریع از بین برود. به همین علت حتما از آن کمک بگیرید و درختان خود را پربارتر کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *