گوگرد مایع برای انگور

گوگرد مایع برای انگور

آخرین مقالات

کود، مهم ترین عامل رشد و تقویت خاک و گیاهان می باشد. این مواد، با دارا بودن انواع مختلف، دارای کاربرد های متفاوتی می باشند. هر کود قابلیت های خود را دارد و برای گیاهان متفاوت، کاربرد های گوناگونی دارد. به عنوان مثال، برخی از کود ها جهت تقویت خاک ، برخی جهت  افزایش باروری میوه ها و محصول گیاه، برخی جهت افزایش ریشه دهی و … استفاده می شود. باغ های انگور ، از جمله محصولات رایج در کشور هستند. این باغات به خصوص در بخش های جنوبی و مرکزی کشور رواج بیشتری دارند. درخت انگور نیازمندی هایی دارد که با کمک کود و مکمل ها می توان آن ها را برطرف نمود. گوگرد مایع برای انگور یکی از این کود های تقویتی می باشد . این ماده، در دو نوع پودری و مایع در بازار موجود می باشد که کشاورزان بر اساس هدف خود، می توانند یکی از این انواع را انتخاب کنند.

چرا گوگرد مایع برای انگور بهتر است ؟

گوگرد در انواع پودری ، گرانولی ، و مایع در بازار موجود می باشد . انواع مایع معمولا نسبت به انواع دیگر :

_  قیمت مناسب تری داشته

_ کارکرد با ان اسان تر است

_ می توان به روش های مختلف از آن استفاده نمود ( روش هایی مثل آبیاری ، محلول پاشی و … )

این کود های مایع ، کاملا ارگانیک هستند . در نتیجه هیچگونه عوارضی برای خاک نخواهد داشت . همچنین آلودگی های زیست محیطی ایجاد نمی کند ؛ در حالی که بسیاری از کود های شیمیایی ، الودگی های محیطی زیادی به بار می آورند .  اما این کود ، هیچ ضرری به همراه نخواهد داشت .

گوگرد مایع برای انگور

نقش گوگرد در باغات انگور

گوگرد ، چهارمین عنصر ضروری مورد نیاز انگور می باشد . این عنصر در مرحله ی اول ، موجب تعادل اسیدیته ی خاک می گردد . مزارع با بهره برداری مداوم و کهنه شدن ، مواد مغذی خود را از دست داده و ضعیف می شوند . استفاده از کود گوگرد به خصوص انواع مایع آن ، باعث می شود تا ارزش های خاک مجددا به آن باز گردد .

بیشتر بخوانید: هرس درخت آلوچه

از طرف دیگر ، حضور گوگرد باعث می شود که دیگر عناصر های خاک نیز بهتر جذب شوند . عناصر ضروری گیاه عبارتند از : فسفر ، نیتروژن ، پتاسیم ، منگنز و … . حضور گوگرد ، عاملی موثر است تا گیاه بتواند به نحو مطلوب تری این عناصر را جذب کند .

استفاده از گوگرد ، می تواند حضور آفات درخت انگور را به حداقل برساند . میوه های درخت انگور دائما در معرض هجوم افات مختلف قرار دارند . استفاده از گوگرد مایع به خصوص در صورتی که به نحو محلول پاشی استفاده شود ، این افات را از بین برده و مقاومت درخت ها را در برابر این نوع آفات و بیماری ها افزایش می دهد .

این شرایط به طور کلی ، موجب پرواری  و افزایش باروری باغ خواهند شد .

در صورتی که این عنصر در خاک کم شود ، باغدار به مرور با کاهش و یا توقف سلولی گیاه مواجه خواهد شد . در نتیجه عملکرد کلی گیاه نیز ضعیف می شود . در این شرایط ، گیاه در برابر بیماری ها و افات سریعا اسیب دیده ، میوه ها کوچک تر شده و احتمال مشاهده  ی سفیدک روی برگ و میوه ها بیشتر خواهد شد .

گوگرد مایع برای انگور

دیگر مزایای استفاده از گوگرد مایع برای انگور

به طور خلاصه ، می توان به این موارد اشاره نمود که استفاده از گوگرد مایع برای انگور  مزیت هایی به همراه دارد ؛ از جمله این که :

_ در کیفیت ، عطر و طعم محصول اثرگذار است .

_ نه تنها در برابر بیماری و افات ، بلکه مقاومن گیاه در برابر خشکسالی و سرما را نیز بهبود می بخشد .

_ می تواند قارچ ها ، ویروس ها ، انگل و … را در خاک و محیط رشد درخت از بین ببرد .

_ کودی کامل برای انگور بوده و کمک می کند تا نیاز باغدار به خرید سایر کود ها و مکمل ها از بین برود . در نتیجه از لحاظ اقتصادی ، منجر به کاهش هزینه ها می شود .

و بسیاری از مزایای دیگر … .

بهترین زمان استفاده از این کود

در ابتدا ، توجه به این نکته ضروریست که گوگرد مایع پیش از استفاده باید با درصد مناسب و استانداردی از آب ترکیب شود . این مایع ها بسیار غلیظ بوده و ممکن است سوختگی ریشه و گیاه را به همراه داشته باشد . این کار را می توان در تانکر های آب انجام داد .

گوگرد مایع برای انگور

با توجه به اینکه گوگرد مایع قرار است به صورت محلول پاشی مورد استفاده قرار بگیرد و یا به صورت آبیاری ، زمان گوددهی متفاوت خواهد بود .

در صورتی که کشاورز تمایل به محلول پاشی روی بخش های هوایی درخت را داشته باشد ، بهتر است این کار را در اوایل فصل بهار انجام دهد . در این شرایط ، اولین برگ های سبز کوچک درخت پدیدار  شده اند و به تازگی جوانه زده اند . محلول پاشی گوگرد مایع برای انگور در این زمان ، باعث می شود که تا فصل برگ ریزی درخت ، گیاه تقویت شود .

همچنین می توان این کار را در زمانی انجام داد که غوره ها در حال شکل گیری هستند . در این شرایط ، غوره ها باید هنوز ترش مزه و نارس باشند . این زمان ، زمان مناسب برای گوگرد پاشی است .

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای پیله آ

برای گوگرد پاشی مایع ، می توان از سم پخش ها استفاده نمود . البته لازم به ذکر است که استفاده از ماسک ، دستکش و عینک ضروری می باشد . چرا که ذرات غبار مانند محلول ، می تواند وارد حلق شود .

روش دیگر استفاده از گوگرد مایع ، افزودن آن به تانکر آب است تا به صورت آبیاری افزوده شود . در این شرایط  ، مشابه با سایر روش های کود دهی ، محلول را پای گیاه اضافه می کنند .

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن