ایران کود

کود 121236 شوک

کود 121236 شوک

کود 12.12.36 شوک 

کود 12-12-36 شوک با بیشترین میزان پتاس و افزایش اندازه و وزن محصولات و دارا بودن ریزمغذی های مهم مانند مس، بور، آهن، منگنز و روی باعث افزایش جذب و اثربخشی بهتر کود می شود. استفاده از این محصول تا پنج بار در مراحل کشت گیاهان برای حجم میوه ها و همچنین افزایش وزن آنها توصیه می شود.

تاثیر کود 12.12.36 بر جذب ریشه

این محصول هیبریدی حاوی عناصر کم مصرف و پرمصرف به شکل قابل جذب در گیاه است. فرمولاسیون این کود به گونه ای است که بیشترین میزان جذب را از طریق ریشه و برگ داشته و به دلیل کلات شدن عناصر غذایی در خاک و آوندهای گیاهی و سیستم های آبیاری رسوب نمی کند.

کود 12.12.36 چگونه کمبود مواد مغذی گیاه را بر طرف می کند:

کودهای متعادل و نانو  121236 دارای  12 درصد فسفر، 12 درصد نیتروژن و 36 درصد پتاسیم می باشند، در واقع، نیازهای اساسی گیاه، از جمله رشد سریعتر، سر سبزی بیشتر ، فتوسنتز و گلدهی آسان را امکان پذیر می کنند. علاوه بر این  استفاده از کودهای کامل حاوی نیتروژن، پتاسیم و فسفر کمبود عناصر غذایی خاک را برای گیاه جبران می کند. در واقع، نیتروژن کیفیت محصول را بهبود می بخشد،  باعث افزایش دانه ها و میوه ها و رشد سریع  برگ های گیاه می شود. .فسفر به ریشه دهی و گلدهی کمک می کند و پتاسیم باعث  رشد میوه ها می شود.

خرید و قیمت کود گلدهی شوک اصل آمریکایی مایع یک لیتری (12.12.36) افزایش شدید گلدهی از غرفه فروش کود اصل

در مورد کودهای پتاس بالا بیشتر بدانیم 

مزایای کودهای 12.12.36

امکان استفاده در کلیه سیستم های آبیاری

کاملا محلول در آب

تامین کننده کلیه نیازهای کود گیاهان

امکان استفاده به صورت محلول پاشی

قدرت جذب بالا

کمک به فتوسنتز

کمک به رشد گیاه و حرکت ریشه ها  در خاک

نحوه مصرف کودهای 12.12.36

در صورت مصرف با آبیاری بهتر است  میانگین 20 کیلوگرم در هکتار از این کود استفاده شود، و به صورت کاربرد اسپری به طور متوسط 3 کیلوگرم در 1000 لیتر آب کافی است. بنابراین لازم است در مراحل رشد گیاه هر هفت تا چهارده روز دو تا پنج بار از این کود  استفاده شود.

قابلیت اختلاط کودهای 12.12.36

این محصول را می توان با اکثر کودهای شیمیایی، آفت کش ها و قارچ کش ها مخلوط کرد، اما توصیه می شود قبل از استفاده آزمایش اختلاط در مقیاس کوچک انجام شود.از مخلوط کردن  این کود با مواد حاوی کلسیم و مس خودداری کنید.ترکیبات کود 12-12-36  شامل عناصر ماکرومانند پتاسیم ، فسفر و نیتروژن و عناصر میکرو مانند آهن، روی، منگنز ، مس و آمینو اسید می باشد.

نحوه استفاده از کودهای 12-12-36 به صورت محلول پاشی در انواع گیاهان

برای محصولات زراعی 2 بار در مرحله رشد به مقدار  2-3 کیلوگرم در هکتار

درختان میوه 3 بار در مرحله رشد 3 کیلوگرم در 1000 لیتر آب

سبزیجات برگدار 3 بار در مرحله رشد 2 کیلوگرم در 1000 لیتر آب

میوه سبزیجات 3 بار در مرحله رشد 3 کیلوگرم در هکتار لازم است

برای گیاه زینتی 4 بار در مرحله رشد 2 کیلوگرم در 1000 لیتر آب

نحوه استفاده از کود های 12.12.36 شوک به صورت کاربرد خاکی در انواع گیاهان

در محصولات زراعی در مرحله 2 برگی و پس از افزایش ساقه 10-5 کیلوگرم در هکتار استفاده می شود.

برای درختان میوه  در زمان  جوانه زنی  و پس از تشکیل میوه 7-12 کیلوگرم در هکتار لازم است.

برای سبزیجات برگدار 2 هفته پس از کشت 15-10 کیلوگرم در هکتار استفاده می شود.

سبزیجاتی مانند کاهو و هویج  2 هفته پس از پیوند مقدار 10-15 کیلوگرم در هکتار استفاده می شود.

در گیاه زینتی قبل از گلدهی 10-8 کیلوگرم در هکتار لازم است.

برای محصولات گلخانه ای به صورت  آبیاری باید از 3 تا 6 کیلوگرم در هکتار استفاده شود. برای استفاده به عنوان اسپری، 1 تا 4 کیلوگرم در هزار متر لازم است استفاده شود.

 

مصرف کود 12.12.36 شوک در زمان گلدهی 

کود 12-12-36 به ویژه در مراحل گلدهی و پیش از برداشت میوه، متابولیسم را افزایش می دهد و در افزایش باردهی، درشت شدن و رنگ آمیزی محصولات باغی  و گلخانه ای و در نهایت افزایش کمی و کیفی محصول تأثیر بسزایی دارد.

تاثیر کودهای 12-12-36 شوک بر  مقاومت گیاه به خشکی 

کودهای 12-12-36 شوک از خالص ترین مواد خام و با کیفیت تشکیل شده اند که با ریز مغذی های کلات برای کود پاشی به صورت محلول پاشی تهیه می شود. با توجه به اینکه این نوع کود دارای مقدار  پتاسیم بالا است  جهت  میوه دهی  در طول رشد میوه تا مراحل بلوغ مورد استفاده قرار می‌گیرد.سطوح کافی پتاسیم برای محصولات زراعی برای دستیابی به عملکرد با کیفیت بالاتر بسیار مهم است. علاوه بر نقش محوری پتاسیم در تضمین عملکرد بیشتر و افزایش کیفیت میوه، در سلامت عمومی گیاهان و مقاومت به خشکی گیاه نیز نقش  دارد.

زمان کوددهی با کودهای 12.12.36

زمان کوددهی با کودهای 12-12-36 در گیاهان باید در دوره رشد و رسیدن میوه با هدف بهبود کیفیت، طعم و کاهش ترک خوردگی در میوه و  در اوایل پاییز برای بهبود گرده افشانی و باردهی در فصل بعد و افزایش تحمل گیاه به بیماریها انجام شود.

نکات کلیدی در زمان کوددهی گیاهان با کود 12.12.36

سمپاشی باید در هوای آرام، صبح زود یا هنگام غروب انجام شود.دوزهای توصیه شده مربوط به سن گیاه، شدت کمبود و زمان استفاده متغیر است. می توان آن را با کودها و سموم مخلوط کرد. این کودها بر ای تمام گیاهان حتی در فضای باز هم کاربرد دارند و خطر آبشویی  وجود ندارد.

احتیاط لازم در کوددهی با کود های 12.12.36 شوک

این کودها را با احتیاط لازم انجام دهید ، کودهای مایع و ارگانیک 12-12-36 را دور از دسترس کودکان قرار دهید. حتما در زمان استفاده از دستکش استفاده کنید. کودهای متعادل شوک چون غلیظ و مایع هستند بهتر است قبل استفاده آنها را رقیق کنید.با توجه به اینکه کودهای 12-12-36 باعث جهش در رشد می شوند، پس لازم است در زمان مناسب و طبق دستورالعمل های ذکر شده در محصول استفاده شوند. اگر این کودها به صورت پودری استفاده شوند حتما از ماسک استفاده کنید.کوده های 12-12-36 شوک علاوه بر اینکه جذب سریع و نانو هستند به راحتی در اختیار گیاه قرار می گیرند و خطر آبشویی ندارند. همچنین کودهای مایع شوک برای انسان و محیط زیست ضرری نخواهند نداشت.  با مصرف این نوع کودها  قطعا  بهره وری و عملکرد زیادی در محصولات خود مشاهده خواهید کرد.  شما کشاورزان و باغداران عزیز  می توانید جهت دریافت مشاوره و سفارش آنلاین با کارشناسان کشاورزی ایرانکود در تماس باشید.

پیمایش به بالا