آشنایی کلی با کود سه بیست شوک

کود سه بیست یک ترکیب همه منظوره است که حاوی نسبت مساوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم می باشد، تقریباً برای همه انواع گیاهان به خوبی استفاده می شود.
بنابراین از این کود می توان در اکثر گیاهان در تمام مراحل مختلف رشد آنها از جمله شکوفه دادن و میوه دهی استفاده شود، به طور کلی برای هر گیاهی که برگ سبز دارد و در خاک رشد می کند به خوبی عمل می کند.

قیمت کود سه بیست مایع
آیا همه کودهای سه بیست یکسان هستند؟

همه کودهای سه بیست یکسان نیستند، اگرچه همه آنها حاوی مقادیر مساوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند، ولی ریز مغذی های اضافه بر فسفر ، پتاسیم و ازت در سه بیست شوک آن را منحصر به فرد می کند و به این خاطر با اطمینان کود سه بیست شوک را پیشنهاد می کنیم.

برخی از کودها مانند  ده ایکس شوک که دارای مقدار ویژه ای از کود سه بیست هستند، اما ترکیب موثر موجود در سه بیست ، باعث ویژه بودن آن می شود.


آیا کود 20-20-20 همان کود 10-10-10 است؟

کودهای NPK 20-20-20 و 10-10-10 بسیار شبیه هستند اما یکسان نیستند،کودهای سه بیست شامل 20 درصد نیتروژن، فسفر و پتاسیم است، در حالی که کودهای 10-10-10 شامل نیمی از این ترکیبات مغذی هستند، علاوه بر این، ماده ثانویه ای که در آن کودها وجود دارد متفاوت است.

پیوند انگور با انجیر
معرفی کود سه بیست شوک

کود سه بیست شوک از 20 درصد نیتروژن، 20 درصد فسفر و 20 درصد پتاسیم تشکیل شده است،این سه جزء برای زنده ماندن همه گیاهان ضروری هستند.

هنگامی که در خاک حاصلخیز، از کود هایی با نسبت های متعادل مانند سه بیست استفاده می شود، هر یک از این درشت مغذی ها برای رشد سلول های جدید، فتوسنتز، توزیع مواد مغذی و رشد گل ها و میوه ها ضروری هستند.

همه این عوامل با هم برای ایجاد یک گیاه قوی و پر بار ضروری هستند.
علاوه بر این، زمانی کود سه بیست به درستی استفاده شوند، می توانند باکتری های مفید و فعالیت حاصلخیزی خاک را تقویت کنند.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو
چه گیاهانی کود سه بیست را دوست دارند؟

تقریباً همه گیاهان به کودهای سه بیست شوک عکس العمل خوبی نشان می دهند، اگرچه این کود به ویژه در گیاهانی که که در حال شکوفه دهی و گلدهی هستند موثرتر است.
از آنجایی که کودهای سه بیست کودهای متعادلی است، تقریباً برای همه گیاهان قابل استفاده است.

کود ۶۰ درصد پتاسیم برای درخت انار
فواید کود سه بیست شوک

کودهای سه بیست مواد مغذی لازم را برای گیاهان فراهم می کنند، همچنین به رشد گیاهان شما کمک می کنند و عملکرد نیز افزایش می دهند.
کودهای سه بیست مختص گیاه خاصی نیستند، بنابراین می توانید تقریباً در همه گیاهان از آنها استفاده کنید، گیاهان با دریافت کودهای سه بیست آب و مواد مغذی بیشتری جذب می کنند و به طور کلی سالم تر هستند.

اقدامات احتیاطی مصرف کودهای سه بیست شوک
هنگام استفاده از کود سه بیست شوک چشم و دهان خود را بپوشانید.
از وسایل حفاظتی روی لباس استفاده کنید.
از قرار دادن آن روی پوست خود اجتناب کنید.
از تنفس آن خودداری کنید.

کود 10 52 10 برای درخت گیلاس
زمان استفاده از کود سه بیست شوک

استفاده از کود سه بیست هر هفته یا هر دو ماه یکبار (بسته به محصول) یک راه مطمئن برای اطمینان از سلامت و شکوفایی گیاهان شما است.
سطح پایه ای از مواد مغذی بسیار مورد نیاز که همه گیاهان برای رشد به آن نیاز دارند را فراهم می کند و به آنها کمک می کند آب بیشتری جذب کنند، همچنین مقاومت گیاهان را در برابر آفات افزایش می دهد.

کود k60 برای درخت بادام
بهترین زمان برای استفاده از کود سه بیست شوک

بهترین زمان برای استفاده از کود سه بیست بسته به نوع گیاهانی که کوددهی می کنید و محیط آنها (یعنی سلامت خاک و آب و هوا) متفاوت است.
به طور کلی، اوایل بهار، اواسط تا اواخر تابستان و پاییز زمان‌های خوبی برای افزودن دوزهای مناسب کود همه منظوره 20سه بیست شوک به باغ شما هستند.
بسته به محصولی که کود می دهید، مقدار استفاده از کودهای سه بیست متفاوت است، با این حال، اگر در یک محصول به صورت محلول در آب استفاده می کنید، دو بار در هفته برای استفاده در گیاهان مناسب است.

کود پتاس بالا برای میوه درخت سیب
نحوه استفاده از کودهای سه بیست شوک

قبل استفاده به دستورالعمل های درج شده روی بسته کود دقت کنید.
مقدار مناسب را با دقت با مقدار مناسب آب کاملا مخلوط کنید، ترکیب حاصله را داخل ظرف کوددهی بریزید و محلول کوددهی مستقیماً روی منطقه خاک/ریشه گیاهان خود بپاشید.
اگر از کودهای سه بیست برای محصولات دانه ای در یک منطقه بزرگ استفاده می کنید، از پخش کننده های دستی استفاده کنید. مدل دستی برای این کار ایده آل است.
کودهای سه بیست برای گیاهان موجود در فضای بسته که به مواد مغذی اضافی، نور خورشید و رطوبت کمتری نسبت به فضای باز دارند، بسیار مفید هستند.

درخت پسته چند ساله بار می دهد
کوددهی گیاهان با کودهای سه بیست شوک

بسته به روش مصرف، کود سه بیست شوک را می توان به صورت مایع در هنگام آبیاری یا با افزودن دانه های آهسته رهش در خاک به محصولات اعمال کنیم، برای خوشه های گندم در شرایط خاص بسیار مفید هستند.
قبل از کاشت درختان جوان در خاک فقیر از مواد مغذی، می توان یک مشت کود سه بیست شوک را داخل چاله ایجاد شده ریخت، این کار باعث رشد جدید و تسریع در استقرار ریشه ها می شود.
اگر کود را به چند سانت خاک فشار دهید یا بلافاصله پس از کاشت با محلول های محلول در آب مرطوب کنید، گیاهان رشد فوق العاده ای در بستر کشت جدید خواهند داشت.
استفاده از محلول کود سه بیست با مقدار مناسب پس از کاشت سبزیجات می تواند باعث افزایش محصول شود.
هنگامی که کود سه بیست شوک برای یک یا دو ماه پس از کاشت به محصول داده می شود، درختان و درختچه های همیشه سبز تازه کاشته شده سیستم ریشه ای محکمی ایجاد می کنند و فرم، رنگ و اندازه سالمی خواهند داشت.
با افزایش حاصلخیزی خاک، گیاهان همیشه سبز به طور موثرتری در برابر دماهای بالا مقاوم می شوند، علاوه بر این در طول خشکسالی احتمالی رطوبت را می توانند در خود ذخیره کنند.
به طور کلی گیاهان همیشه سبز چند ساله معمولاً پس از رشد به کود بیشتری نیاز ندارند، اما در صورت بروز قهوه ای شدن یا ریزش شاخ و برگ آنها در خارج از فصل باید یک آزمایش خاک خوب انجام شود تا مشخص شود خاک از نظر کدام ماده مغذی کمبود دارد و باید به آن اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *