کود شوک ده ایکس

افزایش عملکرد گندم با کود شوک ده ایکس

آخرین مقالات

افزایش عملکرد گندم با کود شوک ده ایکس

گندم در طول دوره رشد خود به عناصر مختلفی نیاز دارد و به همین دلیل استفاده از کود شوک ده ایکس  برای برداشت محصول با کیفیت علاوه بر کاهش هزینه‌های مالی، تناژ محصول را نیز افزایش می‌دهد. کود شوک ده ایکس  بهترین کود تقویتی و کامل برای افزایش عملکرد گندم می‌باشد و با توجه به ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند تأثیر بسزایی در بهبود کیفیت گندم داشته باشد.

قوی‌ترین کود مایع برای افزایش عملکرد گندم

 استفاده از کود شوک ده ایکس  برای افزایش عملکرد گندم دارای چندین ویژگی مهم  می باشد:

  • غلظت و درصد خلوص بالایی دارند.
  • دارای روش مصرف آسان وکم هزینه است.
  • کمک به کاهش هزینه‌ های اقتصادی کشاورز

کود شوک ده ایکس  بهترین گزینه برای افزایش عملکرد گندم است. این کود آمریکایی حاوی ترکیباتی است که حاصلخیزی خاک را افزایش داده و بستر خاک را برای بهترین رشد گندم فراهم می‌کند.

افزایش عملکرد گندم با کود شوک 10X

در مورد کودهای مایع بیشتر بدانیم 

مزایای استفاده از کود شوک  ده ایکس  برای عملکرد گندم.

افزایش جذب عناصر را از طریق ریشه گندم

افزایش حاصل‌خیزی خاک

درصدترکیبات این کود کاملاً متعادل است.

کمک به بهبود بافت و بستر خاک

حاوی ۱۰ عنصر و ترکیب مهم وضروری برای گندم است.

افزایش جوانه‌ زنی

افزایش مقاومت گیاهان را در برابر تنش‌های محیطی و بیماری‌ها

افزایش فتوسنتز گیاهان

تقویت سیستم ایمنی گیاه

تاثیر ترکیبات  کود شوک ده ایکس برای گندم

نیتروژن

نیتروژن یکی از عناصر اصلی در تغذیه است و نقش بسیار مهمی در رشد و نمو گندم دارد. نیتروژن برای فتوسنتز در گندم ضروری است و بدون آن گندم نمی‌تواند انرژی تولید کند.

پتاسیم

پتاسیم  برای حفظ و بهبود سلامت گندم و کمک به مقابله با تنش‌های مختلف از جمله خشکی، سرما، گرما و بیماری‌ها استفاده می‌شود. همچنین فاکتور پتاسیم باعث بهبود کیفیت محصول، افزایش ماندگاری آن و افزایش تولید مثل و رشد گندم می‌شود.

فسفر

فسفر مسئول تولید و جوانه‌زنی بذر است و می‌تواند منجر به کاهش تعداد بذر و تولید جوان شود. همچنین برای رشد و نمو در گیاهان بسیار مهم است .

آمینو اسید

اسیدهای آمینه به عنوان عناصر سازنده در گندم بسیار مهم هستند  و نقش مهمی در فعالیت‌های بیولوژیکی گیاهان دارد.

جلبک دریایی

جلبک  باعث افزایش تولید در گیاهان و افزایش عملکرد گندم می‌شود.

اسید هیومیک

اسید هیومیک به عنوان یک ماده آلی خاک، ساختار و بافت خاک را بهبود می‌بخشد و می‌تواند از فشارهایی مانند جریان آب و فشردگی خاک جلوگیری کند. همچنین اسید هیومیک به عنوان یک ماده محرک رشد می‌تواند به افزایش نفوذپذیری خاک و بهبود تهویه و حذف از خاک کمک کند.

بور

بور یک عنصر ضروری برای گندم است که در چندین فرآیند از جمله رشد سلولی، تشکیل جوانه، رشد ریشه، جذب و استفاده از عناصر غذایی، مقاومت در برابر تنش‌های مختلف و تولید و برداشت محصول بسیار مهم است.

کلسیم

کلسیم در تنظیم فرآیندهای رشد و نمو گندم نقش دارد. این عنصر برای تنظیم فرآیند تقسیم و تشکیل بافت‌های جدید، تنظیم جذب و استفاده از عناصر غذایی، افزایش جذب نور توسط گندم اهمیت دارد.

آهن

نقش مهمی در تولید کلروفیل دارد.

فولیک اسید

فولویک اسید یک ماده آلی است که با تأثیر بر روی گندم فعالیت‌های خود را بهبود می‌بخشد و می‌تواند ۶۰ ماده غذایی و عنصر کمیاب را منتقل کند.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک