کود پرتقال

درخت پرتقال

آخرین مقالات

اگر تا به حال درخت پرتقال را نکاشته باشید احتمالاً تصورتان این است که زندگی این درخت با کاشت یک دانه پرتقال آغاز می شود، شاید هم برخی افراد هستند که برای کاشت درخت پرتقال فقط از یک دانه استفاده می کنند اما تولیدکنندگان تجاری به طور معمول با قلمه زدن این روند را شروع می‌کند تا دارای محصولات بیشتر و بهتری باشند به سود بیشتری هم دست یابند.

کود 10 52 10 برای پرتقال

درختانی که با یک دانه شروع به رشد کنند بیشتر اوقات دارای عمر کوتاهی بوده و در معرض پوسیدگی ریشه هم قرار دارند و اگر همین درخت های زنده بتوانند باقی بمانند تا ۱۵ سال بعد از کاشت که زمان بلوغ شان است میوه نخواهند داد.

برای شما هم شاید پیش آمده باشد که چرا شرایط محیط و آب و هوا و اقلیم اهمیت فراوانی روی کاشت محصولاتی مثل پرتقال که جزء مرکبات است می گذارد؟!

از محصولات مهمی است که در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیری جهان به عمل می رسد مرکبات است و نژاد اصلی اش برای آسیای شرقی آسیای جنوب شرقی استرالیا و ملانزی می باشد.

به جز پرتقال درخت های دیگری جز مرکبات محسوب می شوند همچون: نارنگی، نارنج، ترنج، لیمو شیرین، لیمو ترش، گریپ فروت، لیموعمانی،  دارابی، کام کوات وغیره…

در این مقاله شرایطی را که می تواند روی رشد درخت پرتقال تاثیر گذار باشد را نام می بریم  و توضیحاتی درباره آن ارائه خواهیم داد مثل: دما، موقعیت جغرافیایی، نور، نوع خاک و…

مرکبات جزء گیاهانی هستند که با رعایت کردن فاصله از هم کاشته می شوند که اگر همان اول کاشت محصول به شرایط آب و هوایی آن توجه نشود پس از کاشت رشد کردن تغییر دادن این شرایط بسیار دشوار خواهد بود پس درنتیجه همان ابتدا بهتر است که شرایط اصلی را رعایت کنید.

دلیل هایی که زرد شدن برگ درختان پرتقال را به دنبال می آورند را نام ببرید!

اسیدهیومیک برای درخت پرتقال

امکان دارد که چندین موارد متعدد از عوامل این اتفاق باشد که در ادامه مطلب چند مورد از آنها را برایتان نام خواهم برد:

 1. آبیاری بیش از اندازه
 2. آبیاری کردن بد ونامناسب درخت پرتقال
 3. حرارت بیش از اندازه
 4. سرمازدگی
 5. کمبود عنصر های مهم

چه راهکار هایی برای درمان زردی برگ پرتقال وجود دارد؟

 • استفاده کردن از کود به طور منظم
 • آبیاری به روش صحیح و درست
 • نور و آفتاب کافی برای درخت

اگر این سه مورد را رعایت نمایید زردی برگ های درخت پرتقال تان درمان می شوند و شکل بهتری پیدا می کنند.

کود 10 52 10 برای پرتقال

مناسب ترین کود ها برای درخت پرتقال چیست؟

پرتقال یکی از میوه های پرطرفداراست که در تمام دنیا به کاشت می رسد. حتی این میوه را میتوان در گلدان هم کاشت و پرورش داد البته که لازم به ذکر است بهترین روش برای داشتن یک درخت پرتقال این است که نهال یا درخت جوان آن را خریداری کنید.

درخت پرتقال از نظرظاهری دارای چه ویژگی هایی است؟

درخت پرتقال دارای برگهای همیشه سبز و چرم مانند است و می‌تواند تا ارتفاع ۱۰هم رشد بکند و گلهای سفید رنگی را دارد، درخت پرتقال جزو درختان مرکبات است که زمان کاشت و نگهداری آن به دقت بالا و زیاد احتیاج می باشد، این مرکبات در جاهایی که آب و هوای مرطوب دارند رشد خوبی می کنند همچون شمال ایران اما ریشه آن از آب خیلی زیاد میزان است  و خشکی کم هم می تواند به آن آسی برساند بنابراین لازم است که همیشه دارای رطوبت باشد، این نوع مرکبات را در همه فصل های سال به جز فصل تابستان می توان کاشت.

روش مواظبت از درخت ها چگونه است!؟

درخت پرتقال جزو مرکبات می باشد و مرکبات هم در مکان های مرطوب مثل شمال ایران رشد خوبی داشته و محصولات با کیفیتی را می دهند.

خاک هایی از جمله سبک، رسی، شنی با ph ۵ الی ۷ برای کاشتن مرکبات پرتقال مناسب می باشد، موضوعی که در کاشتن درخت پرتقال های حائز اهمیت است خاک مناسب است ، درخت های مرکبات هم از زمین هایی که آب همیشه و مدام  در آن تجمع می کند خوششان نیامده و رشد خوبی نخواهند کرد.

با توجه به اینکه درختهای پرتقال انواع مختلفی دارد نیاز آن هم به آبیاری با توجه به مسائل آب و هوایی و بارش سالانه فرق میکند و متفاوت است، درخت پرتقال در فصل بهار به آبیاری منظم نیازمند است و پژمردگی آن را جلوگیری میکند اما در فصل پاییز نباید آن را آبیاری کنیم.

برای اینکه درخت پرتقال رشد خوبی داشته باشد به دما هم نیاز دارد دمای مناسبی که برای حداکثر رشد ۲۵ الی ۲۸ درجه سانتی گراد باشد.

مسئله بعد این که کاشت و پرورش این درخت پرتقال به نور آفتاب زیادی احتیاج دارد.

کود شوک ده ایکس

فواید و مزایای استفاده کردن از میوه پرتقال

پرتقال میوه ای است سرشار از ویتامین ث همچنین از گل های درختان روغن نرولی به دست می آید که بوی بسیار مطبوعی دارند و قیمت آن گران است.

در کار عطر سازی نیز از آن استفاده می کنند، انواع مختلف مواد مغذی و فیبر غذایی را شامل میشود.

 • حاوی آنتی اکسیدان می باشد
 • پوست و آب آن معده را تقویت کرده و ضد نفخ و ادرار آور است
 • از پوستان به عنوان مرهمی برای بیماری های پوستی و اگزما استفاده می کنند
 • از جوشاندن پوستش می توان برای رفع بیماری هایی همچون سرماخوردگی و نیز آرام کردن سرفه بهره می گیرند.
 • خاصیت ضدعفونی کننده دارد
 • اما نکته دیگر اینکه به خاطر زود فاسد شدن پوست آن همیشه باید به طور تازه مورد استفاده قرار گیرد یا اگر هم به مدت کوتاهی قصه نگهداری آن را دارید فضای تاریک و خنک می تواند برای آن مناسب باشد.

هرس کردن درخت های پرتقال چگونه انجام میشود؟

درخت پرتقال را برای تزیین کردن و شکل دادن و زیبایی آن هرس نمی‌کنند با این حال شما باید هر شاخه که حدوداً ۵۰ سانتی متر یا کمتر از زمین دور شده است ونیز شاخه های مرده و آسیب دیده را هرس نمایید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن