مایع مرغی شوک

کود مایع مرغی برای آفتابگردان 

آخرین مقالات

آفتابگردان به عنوان یکی از پر خاصیت ترین و محبوب ترین گیاهان در دنیا شناخته شده که به راحتی در شرایط مختلف آب و هوایی میتوان آن را پرورش داد. این گیاه  مفید هم مانند سایر گیاهان برای رشد و نمو، به مراقبت اصولی و جذب مواد ضروری از طریق کوددهی نیاز دارد. به همین دلیل هم اکثر کارشناسان کشاورزی توصیه میکنند از کودهایی همچون کود مایع مرغی برای آفتابگردان استفاده کنید تا شادابی و سلامت گیاه به خطر نیافتد.
البته برای استفاده از هر نوع کود طبیعی یا شیمیایی، باید حتما تخصص و تجربه کافی داشته باشید و این کار را نیز به صورت متعادل انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است شاهد اثرات منفی باشید و تمام زحماتتان هدر برود. جهت آشنایی بیشتر با نحوه تغذیه کردن آفتابگردان و مزایای کود مایع مرغی، بهتر است نسبت به مطالبی که در ادامه ذکر شده بی تفاوت نباشید و تا انتهای مقاله، همراه ما بمانید.
تاثیر اسیدهیومیک بر گیاه آفتابگردان

مقدار مصرف کود مایع مرغی برای آفتابگردان

میزان و اندازه کوددهی، موضوع مهمی بوده که اگر اطلاعات جامعی در مورد آن نداشته باشید، قطعا با از دست رفتن گیاه آفتابگردان مواجه خواهید شد. بنابراین لازم است بدانید این مسئله به عواملی همچون نوع خاک، منطقه و شرایط آب و هوایی، مرحله رشد گیاه، نیازهای گیاه، جنس خاک و کمبودهای موجود در آن وابسته بوده و شما باید با در نظر گرفتن این نکات، بهترین مقدار را برای کوددهی انتخاب کنید.

مراحل مختلف جهت کودهی آفتابگردان با استفاده از کود مایع مرغی

دقت داشته باشید برای رسیدن به نتیجهای چشمگیر، کوددهی گیاه آفتابگردان را نباید به صورت خودسرانه بیش از حد یا خیلی کم در هر زمانی انجام دهید. به همین دلیل نیز در این بخش از مطلب، سعی کردهایم شما را با بهترین زمانها برای کوددهی آشنا کنیم.
 • · پیش از کاشت آفتابگردان

از آن جایی که گل آفتابگردان، ریشههای عمیقی دارد و میتواند بدون محدودیت از عمق خاک به مواد مغذی و آب دسترسی داشته باشد، بهتر است زمینی را برای کاشت آن انتخاب کنید که حاصلخیز و غنی باشد. همچنین شما میتوانید خیلی راحت پیش از کاشت، با کمک کود مایع مرغی ساختار خاک مورد نظرتان را اصلاح کنید و یک بستر عالی برای رشد آفتابگردان به وجود آورید.
کوددهی زمین کشاورزی قبل از کاشت گل آفتابگردان را میتوانید با روش آبیاری انجام دهید. این روش به تخصص زیادی احتیاج ندارد و برای انجام آن کافی است کود مایع مرغی را با مقداری آب تصفیه شده به خوبی مخلوط کنید. سپس کود آماده شده را به
شکل مستقیم به خاک بیفزایید تا عناصر موجود در آن به سرعت جذب شوند و اثرات شگفت انگیز خود را به جای بگذارند.
 • · هنگام 2 الی 4 برگی شدن آفتابگردان

استفاده از کود مایع مرغی برای آفتابگردان در این مرحله بسیار توصیه میشود زیرا اگر گیاه در این مرحله نتواند املاح و عناصر مورد نیاز خود را برای رشد به خوبی دریافت کند، سریعاً از بین میرود. کود مایع مرغی با در اختیار گذاشتن مواد ضروری همچون فسفر، نیتروژن، پتاسیم و روی، میتواند رشد ریشه، ساقه و برگهای آفتابگردان را چندین برابر افزایش دهد.
 • · حین باز شدن غنچه آفتابگردان

در این مرحله اگر نیاز گیاه آفتابگردان به عنصرهای اولیه کودی در مراحل پیش تامین نشده باشد، احتمالاً علائم کمبود به خوبی مشخص خواهد شد. با این که آفتابگردان در برابر کم آبی میتواند مقاومت زیادی از خود نشان دهد اما در حین باز شدن غنچه اگر رطوبت کافی در گیاه وجود نداشته باشد، ممکن است هیچ دانهای تشکیل نشود و  یا این که بعد از رشد، دانهها شروع به ریزش کنند.
به همین دلیل نیاز است هنگام باز شدن غنچه حتماً کار کوددهی را با استفاده از کود مایع مرغی به صورت منظم انجام دهید تا سیستم دفاعی گیاه با ضعف مواجه نشود و بتواند به خوبی هر آن چه که برای ادامه حیات احتیاج دارد را جذب کند.
کوددهی گیاه آفتابگردان در زمان باز شدن غنچه میتواند به دفع آفات و حشرات مضر نیز کمک زیادی کند. بنابراین اگر زمانی متوجه ورود آفات شدید بهتر است خیلی سریع کار کوددهی را با استفاده از کود مایع مرغی به روش محلول پاشی آغاز کنید و این کار را تا زمانی که تمام آنها از بین رفتند، ادامه دهید.
 • · بعد از باردهی آفتابگردان

پس از باردهی آفتابگردان برای این که وزن و اندازه دانهها افزایش یابد، کوددهی امری ضروری و واجب است که نباید از انجام آن غافل شوید. همچنین با مصرف مناسب کود مایع مرغی برای آفتابگردان بعد از باردهی گیاه میتوانید شاهد محصولات مرغوب تر و باکیفیت تری باشید.
تاثیر اسیدهیومیک بر گیاه آفتابگردان

مزایای کود مایع مرغی برای گیاه آفتابگردان

 • افزایش قدرت جوانهزنی بذر آفتابگردان
 • تأمین انواع عناصر ماکرو، ریز مغذیها و اسید آمینهها برای آفتابگردان
 • افزایش مقاومت آفتابگردان در برابر سرما و گرما
 • جلوگیری از زرد شدن و ریزش برگها
 •  از بین بردن باکتریهای مضر موجود در خاک
 • افزایش کیفیت محصول نهایی
 • رفع شوری و ناخالصیهای خاک
 • حفظ رطوبت بیشتر در خاک
 • افزایش حجم ریشه گیاه آفتابگردان
 • جلوگیری از خشکی و پوسیدگی ریشه
 • کمک به گلدهی بیشتر
 • از بین بردن تمام آفات و بیماریها
 • تقویت سیستم دفاعی گیاه در مقابل تنشهای محیط
 • افزایش وزن محصول

 

سخن پایانی
همان طور که تا این بخش از مقاله متوجه شدید، کود مایع مرغی برای آفتابگردان خواص بسیار زیادی به همراه دارد اما بهتر است در نظر داشته باشید تمام این مزایا زمانی رخ میدهند یا قابل مشاهده هستند که کار کود دهی را به شکل صحیح انجام دهید و همچنین از یک کود مرغوب استفاده کنید. به همین خاطر توصیه میکنیم این کود مغذی را از فروشگاهها یا شرکتهای شناخته شده که از اعتبار کافی برخوردار هستند، خریداری نمایید و قبل از خرید نیز تحقیقات و بررسیهای لازم را با دقت انجام دهید تا دچار ضرر نشوید.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن