بهترین کود برای آناناس : گیاه آناناس بومی منطقه آمریکای جنوبی می باشد و میتواند در هاوایی رشد کند ولی به سادگی در سرزمین‌های دیگر با آب و هوای گرم هم قابلیت رشد کردن را دارد تقریباً دو سال زمان میبرد گیاه آناناس میوه تان را بارور بکند پس در نتیجه لازم است که در هنگام صبر کردن شما مطمئن خواهید شد که گیاه به شکل صحیح و درستی تغذیه می گردد این مورد به این معنا است که شما باید کود مناسب را برای گیاه تان انتخاب نمایید که به نیاز غذایی گیاه پاسخگو باشد.

بهترین کود برای آناناس

بهترین کود برای آناناس !

کود خشک که دارای ۶ الی ۱۰ درصد نیتروژن و ۶ تا ۱۰ درصد عنصر پتاسیم و ۶ الی ۱۰ درصد اسید فسفریک و ۴ الی ۶ عنصر منیزیم می باشد به‌طور خوبی جوابگو است گیاه های جوان آناناس لازم است در طول فصل رشد هر دو ماه یکبار بارور بشوند.

کود های خشک

کود های خشک را انتخاب نمایید که دارای ۶ تا ۱۰ درصد عنصر نیتروژن و ۶ الی ۱۰ درصد اسید فسفریک و ۶ الی  ده درصد پتاس است که در اختیارتان قرار می دهد همچنین همه مواردی که ذکر کردیم توسط npk در برچسب آن ذکر شده است، باید که حتماً کود مورد نظر شما دارای ۴ الی ۶ درصد منیزیم Mg باشد.

برای سه ماه اول هر ۳ هفته یک الی دو اونس را اعمال نمایید، در ماه های ۴ الی ۶ هر ۸ هفته از یک الی سه اونس استفاده نمایید، در ۱۲ تا ۱۶ ماه نیز از ۳ الی ۶ اونس استفاده نمایید پس از اینکه ۱۶ ماه گذشت ۱۷ تا ۲۴ اونس کود هر هشت هفته استفاده کنید.

کود های مایع برای آناناس

همچنین آناناس خود را می توانید با کود مایع که  بر روی برگ ها اسپری می شود تغذیه نمایید. به این تغذیه شاخ و برگ می گویند. این موارد لازم است که هر 8 الی ۱۰ هفته اعمال بشود. کود مایع باید تقریباً همان NPK و Mg را با کود خشک دارا باشد.

ریز مغذی ها برای آناناس

۲ و  یا ۳ بار در سال هم می توانید از اسپری شاخ و برگ بهره بگیرید  که شامل روی و منگنز می باشد، بعضی از این اسپری ها همچنین امکان دارد که دارای آهن باشد. اگر این کار را نکردند و اگر کود معمولی شما حاوی آهن نیست، هر هشت الی 10 هفته یک بار از محلول سولفات آهنی استفاده نمایید.

کمپوست و مالچ برای آناناس

آناناس برای رشد به کمپوست زیادی نیاز ندارد. اگر تمایل به استفاده از کمپوست دارید، پیش از کاشت آناناس میزان کمی در خاک ترکیب کنید؛  این به خاک کمک می کند تا آب و مواد مغذی مورد نیاز آناناس را حفظ نماید.

امکان دارد که از مالچ هم برای حفظ کردن رطوبت خاک بین چشمه ها استفاده گردد و مانع رقابت بین علف های هرز با آناناس برای مواد مغذی بشود، اگر مالچ را به کار می گیرید بهتر است که آن را 8 الی 12 اینچ از پایه گیاه نگه دارید تا از ورود آفت ها به داخل پیشگیری شود و به شکل صحیحی گردش هوا انجام نگردد.

آناناس ازلحاظ  عملکرد و رشد  میوه به عنصر پتاسیم و نیتروژن به عنوان مهم و بااهمیت ترین ماده مغذی احتیاج دارد. کم بودن عنصر نيتروژن در عرض شش ماه از كاشت به عنوان برگ های کم میشود، خار و پررنگ نشان داده مي شود كه باعث  بيش از 10 ماه تاخير در برداشت محصول و بيش از 38٪ در عملكرد ميوه می گردد. کمتر از۲۰ درصد آناناس هایی که نیتروژن نداشتند دراولین محصول کاهش داشته اند.

زمانی که عنصر نیتروژن ۲برابر افزایش یافته بود، با زیاد شدن  15 الی 10 درصد افزایش محل اقامت میوه، میوه گیاه زراعی ۲ برابر شد. پتاسیم به صورت معنا داری 05/ 0P = موجب کم شدن جایگاه میوه و بهبود عملکرد و طعم میوه شده است.

تغذیه کردن گیاهان آناناس از چه چیزی است؟

کود، مخلوط خشک و شیرهای خاک آهنی، ترکیب کودهای خشک دارای 6الی ۱۰ درصد نیتروژن N ۶ تا ۱۰ درصد اسید فسفریک موجود P 6 تا ۱۰ درصد پتاس K و 4 تا۶درصد منیزیم Mg با گیاهان آناناس نتایج خوبی به دست خواهند آورد.

آیا گیاه آناناس به آب زیادی نیازمند است؟

گیاه آناناس نیازمند به آب زیادی نیست و دارای برگ های بسیار سختی هستند پس درنتیجه از طریق تبخیر آب زیادی را از دست نمی دهند و خیلی کم می توانند که دریافت کنند، گیاه آناناس نیازمند خاک زهکشی رایگان است.

بهترین کود برای آناناس : تولید آناناس را چگونه می توان زیاد کرد؟

برای بهبود دادن استفاده وزیاد کردن عملکرد ، آناناستان را در یک فاصله منظم کاشت کنید، خاک نباید که ازلحاظ آب یا کاملاً خشک باشد؛ شاخه ها لازم است که به خاک جمع شوند و به آرامی شل شده و دوباره پر شوند.

بهترین کود برای آناناس

آناناس با کودی مناسب چه مراحل رشدی را طی می کند؟

  1. آماده کردن توسط کود آناناس

یک آناناس تازه را انتخاب نمایید و به دنبال یکی از برگ های محکم و سبز آن بگردید که زرد یا قهوه ای نشده باشند، پوست روی میوه قهوه ای طلایی و لمس شده محکم باید باشد، آناناس را بو کنید تا ببینید که رسیده شده است یاخیر که حتمابوی شیرین و سرشار از گیاه را نشان بدهد که نشان دهنده انتخاب درست شما باشد.

مطمئن شوید که میوه نارس نباشد.

  1. ازقسمت بالای آناناس برگ ها را پیچ بدهید

بایک دست بدن آناناس را چنگ زده و از دست دیگر برای گرفتن برگ ها در پایه استفاده کنیدو آن را بپیچانیداین روش مطمئنتان می کند که پایه برگ ها دست نخورده می مانند.

  1. یک مقداری از برگ های زیرین را جدا کنید و ساقه را درمعرض خودش قرار بدهید

به ریشه جوانه زدن ساقه کمک می کند و بعد از انجام کاشت نوار بزنید تا چند سانتی متر از ساقه در معرض قراربگیرد، میوه های باقی مانده را بدون اینکه آسیبی به ساقه برسد قطع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *