مقدار مصرف کودهای سه بیست برای هر درخت

بهترین کود برای درختان سیب در بهار

آخرین مقالات

بهترین کود برای درختان سیب در بهار

با اضافه کردن  کود به درختان میوه نه تنها زیبایی به آن بیافزایید بلکه از میوه های تازه خوشمزه نیز لذت می برید. اما برای اینکه درختان میوه رشد خوب  و عملکرد بالایی داشته باشند ، از جمله تولید محصول فراوان و سالم ماندن و عاری از بیماری، به یک منبع غذایی با کیفیت نیاز دارند.

انتخاب کود های مناسب  درختان سیب

صدها کود مختلف در بازار وجود دارد، اما درختان سیب به تعادل خاصی از مواد مغذی نیاز دارند، سه ماده مغذی اصلی که اکثر درختان میوه  به آنها نیاز دارند عبارتند از نیتروژن، فسفر و پتاسیم.

نیتروژن برای کمک به رشد جدید ضروری است و برای عملکرد بالا درختان میوه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فسفر به ساخت ریشه های محکم کمک می کند. پتاسیم سلول‌های گیاهی را سالم نگه می‌دارد و شاید مهم‌تر از همه، رشد جوانه‌ها و میوه‌های جدید را تقویت می‌کند.

هنگامی که درختان سیب  از این نوع مواد مغذی تغذیه نشوند ، رشد آنها متوقف و با تجمع آفات در درخت و افزایش بیماری  پتاسیل درختان سیب کاهش می یابد.

در حالی که درختان میوه و سایر گیاهان می توانند این مواد مغذی را از خاکی که در  آن کاشته شده اند  به دست آورند، اما به دلایلی مانند تخلیه  شدن مواد مغذی به علت دریافت نامناسب و رقابت ریشه ها  با هم ، به طور کامل مواد مغذی به درختان نمی رسد.

بهترین راه برای تعیین اینکه درخت سیب شما فاقد چه نوع مواد مغذی است، آزمایش pH خاک است، بنابراین می توانید    بهترین کود  که مواد مغذی مناسب را برای درختان  فراهم  می کنند،  انتخاب کنید.

 

کود 1963 برای درخت سیب

 

 

درباره کود آمریکایی بیشتر بدانیم

 

انواع کودهای مناسب درختان سیب در بهار

کودهای گرانولی  ذرات کوچکی هستند که  مواد مغذی را در طول زمان به صورت آهسته در خاک ازاد می کنند. با مصرف این کودها بعد هر بار آبیاری، ریشه ها بارور می شوند.

اما کودهای مایع سریع عمل می کنند و مواد مغذی سریع تر در اختیار درخت قرار می دهند، بیشتر مستعد رواناب هستند و باید به دفعات بیشتری استفاده شوند.

کودهای مایع به دو صورت  در درختان سیب عمل می کنند:

کودهای غلیظ مایع  را قبل از استفاده در اطراف پایه درختان  سیب خود با آب رقیق کنید، این کار بهتر  به طور منظم در طول فصل رشد انجام شود. همچنین می توان از کودهای مایع به عنوان تغذیه برگی استفاده کرد که می توان آن را روی شاخ و برگ درختان میوه پاشید.

کنسانتره مایع با آب مخلوط می شود و سپس روی شاخ و برگ اعمال می شود یا مستقیماً روی خاک می ریزد، اسپری های آماده  کودهای مایع هم وجود دارند که باید با آب  رقیق شوند.

کودهای گرانولی  برای درختان سیب تازه کاشته شده ایده آل هستند،  هنگام استفاده از این نوع کود،  می توانید آن را به هر شکلی به طور مستقیم روی خاک بپاشید  یا آن را در آب رقیق و سپس  استفاده کنید.

کودهای ان پی کا

صرف نظر از اینکه چه نوع کودی را انتخاب می کنید، باید مطمئن شوید که فرمول نسبت(نیتروژن، فسفرو پتاس)  N-P-K  مناسبی را ارائه می دهد. این شامل سه عنصر اصلی درشت مغذی است که همه گیاهان برای رشد به آن نیاز دارند:

لازم است بدانید چه مقدار کود باید اضافه کنید زیرا مصرف بیش از حد آن منجر به عوارض جانبی ناخواسته  در درختان سیب  می شود. اگر  نوع کود مطمئن نیستید، کود متعادل سه بیست کودهای مناسبی هستند.

 

بهترین کود برای درختان سیب در بهار
کود درخت سیب

 

نحوه مصرف کود در درختان سیب

کود در فاصله 1 تا 2سانت  در خاک  قرار دهید،کوددهی درختان سیب را  یک بار در بهار و سپس در پاییز تکرار کنید.

چرا  درختان سیب به کود نیاز دارند

سیب ها تغذیه کننده های سنگینی هستند، بیشتر خاک ها تمام مواد مغذی مورد نیاز یک درخت سیب را ندارند. اگر کود مصرف نکنید ، درخت سیب رشد نمی کند ، میوه تولید نمی کند یا میوه بسیار کمی تولید می کند.

اگر درخت شما کمتر از هشت سال سن دارد و کمتر از دوازده سانت در سال رشد می کند، به نیتروژن بیشتری نیاز دارد. اگر رنگ برگها زرد است، احتمالاً به نیتروژن بیشتری نیز نیاز دارد. در صورت ایجاد لکه تلخ در سیب، درختان سیب فاقد کلسیم هستند.

مواد مغذی مورد نیاز درختان سیب

رشد محصولاتی مانند سیب به کربن، اکسیژن و هیدروژن نیاز دارد که از خاک، هوا و آب دریافت می کنند. علاوه بر این، آنها به این مواد مغذی دیگر نیز نیاز دارند.

سه ماده مغذی به مقدار زیاد مورد نیاز همه گیاهان از جمله سیب است، اعداد روی کیسه کود به این مواد مغذی اشاره دارد.

کود های نیتروژن در کل درخت  استفاده می شود. درختان سیب با کمبود نیتروژن نمی توانند رشد کنند یا شکوفه و میوه تولید کنند.

در مقابل نیتروژن بیش از حد باعث رشد بیش از حد می شود که درختان سیب را مستعد  بیماریها و آفات می کند. همچنین بار درخت  افزایش پیدا می کند که امکان شکستن  درخت وجود دارد.  نیتروژن اضافی نیز می تواند میوه دهی را به تاخیر بیندازد.

فسفر به درختان سیب کمک می کند تا از انرژی خورشید استفاده کنند، ریشه های قوی تولید کنند، شکوفا شوند و میوه بدهند.  در صورت کمبود فسفر در درختان سیب ، ریشه ها ضعیف  می شوند و  درخت نمی تواند  آب و مواد مغذی را جذب کند و ریشه  درخت  در خاک محکم شود.

شاخه ها نازک خواهند بود و برگ ها سبز تیره با رنگ مایل به قرمز یا ارغوانی تا رگبرگ ها خواهند بود. فسفر زیاد باعث سوختگی ریشه و برگ  درخت سیب می شود.

پتاسیم به رشد قوی و سالم درختان کمک می کند و در درختان را  در برابر بیماری ها و حشرات مقاوم می کند. برای اندازه و رنگ خوب میوه لازم است.

کمبود خفیف پتاسیم شبیه به کمبود نیتروژن است. کمبود شدید باعث می شود برگ ها ریزش کنند و حاشیه  برگها سوزانده شوند.

مواد مغذی جزئی در درختان سیب

کلسیم بخشی از دیواره های گیاه را تشکیل می دهد .  کمبود کلسیم می تواند باعث ایجاد  لکه های سیاه روی سیب شود. گوشت زیر لکه های سیاه چوب پنبه ای است و خوردن آن خوب نیست.

منیزیم جزء ضروری کلروفیل است. بدون منیزیم کافی، گیاه نمی تواند انرژی کافی برای حمایت از خود تولید کند.

گوگرد در تولید پروتئین ها، روغن ها، کلروفیل و سایر قسمت های گیاه استفاده می شود.

مواد مغذی کمیاب مورد نیاز درختان سیب

آهن برای تولید کلروفیل استفاده می شود و در برخی از آنزیم های مورد نیاز درخت سیب وجود دارد. کمبود کلروفیل دلیل زرد بودن برگ‌های گیاهی با کمبود آهن است.

منگنز برای برخی از فرآیندهای متابولیک مورد نیاز است و به رشد گیاه کمک می کند. کمبود منگنز باعث می شود که برگ های جوان دارای برگ های زرد با رگبرگ های سبز باشند. قسمت‌هایی از درخت سیب و میوه ممکن است دچار انقباض یا رشد کند.

بور در درختان سیب مهم است. درختان سیب برای ثبات ساختاری و انتقال قند و انرژی به عنصر بور نیاز دارند، با این حال، بور بیش از حد سمی است.

 

 

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن