ایران کود

شماره تماس:

09151228827

کود کامل ده ایکس برای خرمالو

کود کامل ده ایکس برای خرمالو

درختان خرمالو دارای برگ‌های سبز و پررنگ به همراه میوه‌های نارنجی روشن هستند. در طول پاییز زمانی که میوه ها تقریباً آماده برداشت هستند، برگ های نارنجی و زرد ایجاد می کند. کوددهی به این درختان میوه برای تولید شاخه های قوی ضروری است. انتهای هر شاخه توانایی تولید یک میوه را دارد.

بهترین زمان کوددهی برای درختان خرمالو با کودهای ده ایکس

با رشد جدید شاخ و برگ های خرمالو بهترین زمان کوددهی اواخر زمستان و اوایل بهار می باشد. کوددهی گیاهان با این کودها باعث تامین انرژی در خرمالو می شود.

نحوه کوددهی خرمالو با کودهای ده ایکس شوک

کودهای ده ایکس شوک کود مناسبی برای خرمالو می باشند.  محاسبه مقدار کود با تعیین قطر تنه درخت اندازه گیری می شود. بهتر است کود را در نزدیکی پایه درخت قرار  گیرد. هر 3 سانت قطر درخت  به 500 گرم  کود نیاز دارد. بسته به سایبان درخت  می توانید کود را در اطراف درخت پخش کنید.

کود کامل 10Xshock برای خرمالو

مقدار کوددهی درختان خرمالو با کودهای ده ایکس

زمانی که  نوع کود مورد استفاده را تعیین کردید، باید میزان مصرف کود را محاسبه کنید. به طور کلی، بسته به اندازه و سن درخت خرمالو باید سالانه بین 500 تا 1000گرم کود داده شود. برای درختان کوچک، 500 گرم کود ده ایکس  کافی است و  برای درختان بزرگتر، 1000گرم توصیه می شود.

بهتر درختان خرمالو را در زمان کاشت کوددهی کنید، البته کوددهی آن در زمان ایجا علائم کمبود مواد مغذی مانند رنگ پریدگی و کوچک شدن ساقه می تواند مفید باشد. دقت کنید خرمالو به مقدار کافی با کودهای ده ایکس شوک کوددهی کنید، چون کوددهی زیاد باعث ریزش برگ ها در درختان می شود. برای اطمینان از رشد سالم و میوه های فراوان، مهم است که بدانیم درختان خرمالو چقدر باید کوددهی شود. چون باعث می شود بیشترین پتانسیل برداشت را داشته باشید و همچنین رشد و توسعه سالم را افزایش دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ایرانکود در ارتباط باشید.

پیمایش به بالا