ایران کود

شماره تماس:

09151228827

کود افزایش باردهی پسته

کود افزایش باردهی پسته

پسته یکی از محبوب ترین و گران ترین محصولات هست که باغداران اقدام به پرورش آن می کنند. حدود پنج و یا شش سال زمان می برد که درخت پسته به بارددهی برسد. بنابراین برای تولید محصول بیشتر، کوددهی درختان پسته باید به موقع و به مقدار لازم انجام شود.

چه کود هایی برای باردهی پسته بهتر است؟

کود افزایش باردهی پسته

بهترین زمان کوددهی  درخت پسته

بهترین زمان کوددهی درخت پسته در اوایل کاشت درختان است. همچنین در بهار که درخت درحال شکوفه دهی است نیز می توان آن را کوددهی کرد.

علائم نیاز به کوددهی برای افزایش باردهی در پسته

یکی از کودهایی که برای افزایش باردهی پسته استفاده می شود، ازت است که کمبود آن رشد و تولید محصول پسته را کاهش می دهد. همچنین کمبود آن روی کیفیت محصول  تاثیر گذار است. کمبود نیتروژن در درخت پسته با علائمی همانند کاهش رشد عمومی، باریک شدن شاخه های جدید ، کاهش تعداد شاخ و برگ‌ها، زرد شدن برگ های جدید می شود.

کود افزایش باردهی پسته چه نوع کودی است

کود افزایش باردهی پسته، کودی است که بیشتر مواد مورد نیاز برای رشد و پرورش درخت و گیاه را دارا باشد. درخت پسته بیشتر  در خاک های قلیایی رشد می کند . سولفات آلومینیم برای اصلاح قلیایی خاک مورد استفاده قرار می گیرد‌.

 یک نهال  پسته برای رسیدن به باردهی  5 سال زمان نیاز دارد. در سال های اول رشد  میزان و مقدار باردهی بسیار کمتر خواهد بود. در این زمان مشخص شده  نیز باید برنامه و برآورد کودی برای پر شدن مغز پسته با دقت و منظم انجام شود. چرا که تقویت و تغذیه درختان پسته به افزایش باردهی آن ها بسیار کمک می کند و موجب میشود به باردهی استاندارد و اقتصادی  خود برسند.

 با تشکر از همراهی شما با تیم ایرانکود.

پیمایش به بالا