درخت فندق به‌ طور معمول برای رشد و ادامه حیات به مراقبت ویژه‌ای احتیاج دارد و باغداران باید با استفاده از کودهای کامل در زمان‌های مناسب، کار تغذیه رسانی را انجام دهند و مواد غذایی مورد نیاز را در اختیار ریشه و سایر قسمت‌های درخت قرار دهند تا محصولات باکیفیتی تولید شود. از این‌ رو اگر به‌ دنبال بهترین کود برای درخت فندق هستید و می‌خواهید میزان باروری درختان خود را به شکل قابل‌ توجهی افزایش دهید، بهتر است از کودهای مفید مانند کود 10 ایکس بهره بگیرید و سراغ کودهای ناخالص و مضر نروید.

کود کامل 10X شوک به شکل مایع تولید می‌شود و می‌توانید با استفاده از آن تمام ریز مغذی‌ها و مواد معدنی ضروری را در اختیار درختان فندق قرار دهید. این کود مغذی به‌ هیچ‌ عنوان سوختگی در ریشه یا برگ درخت فندق ایجاد نمی‌کند زیرا در آن کولر یا سدیم وجود ندارد.

کود شوک 10 ایکس در مقایسه با کودهای شیمیایی موجود در بازار، مزایای بیشتری برای درختان فندق به همراه دارد و اگر از آن به‌ صورت صحیح استفاده کنید، هیچ‌ گونه ضرر یا عوارضی بر روی محصولات و درختان‌تان مشاهده نخواهید کرد. بنابر این اگر می‌خواهید بیشتر با این کود مغذی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای فندق

بهترین کود برای درخت فندق

مزایای کود شوک 10X برای درخت فندق

  • با استفاده از کود 10 ایکس می‌توانید به‌ راحتی و در سریع‌ ترین زمان ممکن شوری موجود در خاک را از بین ببرید و خاکی حاصلخیز داشته باشید.
  • این کود به عنوان بهترین کود برای درخت فندق شناخته شده است و اگر از آن به‌ صورت اصولی بهره بگیرید، می‌توانید کیفیت و سلامت محصولات خود را به بهترین شکل ممکن تضمین نمایید و به سود بسیار بالایی برسید.
  • کود 10X از قابلیت اختلال با کودهای دیگر برخوردار است و شما می‌توانید هم‌زمان با آن، از کودهای دیگر نیز استفاده کنید و نگران ایجاد اختلال در عملکرد کود نباشید.
  • برای مصرف این کود هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید هر زمانی که احساس کردید درختان‌تان به تغذیه احتیاج دارند، از آن بهره بگیرید.
  • کود مغذی 10 ایکس سرشار از املاح و مواد مفیدی همچون فسفر، آهن، اسید هیومیک، پتاسیم، عصاره جلبک دریایی، نیتروژن، آمینواسید و… است و می‌تواند به خوبی تمام نیازهای درخت را برطرف کند.
  • این مورد از بهترین کود برای درخت فندق می‌تواند سیستم ایمنی و مقاومت ریشه را چند برابر افزایش دهد و جلوی پوسیدگی یا خشکی آن را نیز بگیرد.
  • با بهره گرفتن از کود کامل 10 ایکس شوک می‌توانید تمام بیماری‌ها، آفات، حشرات مضر و باکتری‌ها را از بین ببرید و اجازه ندهید آن‌ها طراوت و شادابی درخت را کاهش دهند.
  • این کود بی‌نظیر از ریزش برگ درخت فندق جلوگیری می‌نماید و موجب بهبود عمل فتوسنتز می‌شود.
  • کود شوک 10X جلوی ادامه فعالیت باکتری مضر در خاک را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها به ریشه درخت آسیب برسانند. در مقابل نیز تعداد باکتری‌های مفید را چند برابر می‌کند تا ساختار خاک زمین باغ غنی‌تر شود.
  • این کو فوق العاده مفید میزان رطوبت موجود در خاک را دو برابر می‌کند و نمی‌گذارد رشد ریشه کاهش یابد.

بهترین کود برای درخت فندق

نحوه کوددهی درخت فندق با استفاده از کود شوک 10 ایکس

قبل‌ از مصرف کود 10 ایکس بهتر است ابتدا آزمون خاک را انجام دهید تا کمبودهای موجود و نیازهای درخت فندق به‌ خوبی مشخص شوند و شما بتوانید با توجه به آن‌ها کار تغذیه رسانی را به‌ صورت اصولی‌تر انجام دهید و تمام نیازهای موجود را برطرف کنید.

این کود مفید‌ را می‌توانید با استفاده از روش‌های محلول پاشی و آبیاری برای درخت فندق مصرف کنید. دقت داشته باشید در هر دو روش کوددهی لازم است کود شوک ابتدا با آب مخلوط شود زیرا این کود به‌ تنهایی غلظت زیادی دارد و اگر آن را با استفاده از آب رقیق نکنید، ممکن است درختان‌تان مقاومت خود را از دست بدهند و دچار شوک شوند.

برای تغذیه کردن درخت فندق با استفاده از روش محلول پاشی کافی است کود مورد نظرتان را با آب ترکیب کنید تا محلولی یکنواخت حاصل شود. سپس با استفاده از سم‌پاش آن را به تمام قسمت‌های درخت فندق اسپری کنید تا مواد ضروری و مفید از طریق شاخه و برگ‌ها خیلی سریع جذب شوند.

بهترین کود برای درخت فندق در روش آبیاری نیز قبل از مصرف باید با آب مخلوط شود. پس‌ از این‌ که کود شوک 10 ایکس را با آب مخلوط کردید، می‌توانید آن را به‌ صورت مستقیم به خاک زمین باغ‌تان اضافه کنید تا مواد غذایی از طریق ریشه جذب درخت شوند.

اگر می‌خواهید در مدت‌ زمان سریع‌تری شاهد نتایج مطلوبی باشید، بهتر است کوددهی را فقط با استفاده از 1 روش انجام ندهید و با کمک روش‌‌های محلول پاشی و آبیاری، تغذیه را بهتر در اختیار درخت فندق قرار دهید.

بهترین کود برای درخت فندق

بهترین زمان برای تغذیه کردن درخت فندق

در نظر داشته باشید کود 10 ایکس اگر در زمان‌های صحیح مصرف نشود، نتایج عالی به دست نمی‌آید. بنابر این هر باغدار برای این‌ که محصولات مرغوبی برداشت کند و درختان شادابی هم داشته باشد، باید با بهترین زمان کوددهی درخت فندق آشنایی کافی داشته باشد.

به‌ طور معمول اگر درختان فندق را در دوره رشد تغذیه کنید، می‌توانید میزان جوانه‌زنی و گل‌دهی درخت را چندین برابر کنید و محصولات بیشتری برداشت نمایید. کوددهی در این زمان موجب می‌شود گل‌ها دچار ریزش نشوند و محصولات بیشتری رشد کنند.

کوددهی درخت فندق قبل‌ از برداشت محصولات نیز بسیار مؤثر است و کمک می‌کند وزن محصولات به شکل قابل‌ توجهی افزایش یابد و همچنین طعم آن‌ها بهبود یابد. در اواسط فصل پاییز هم بهتر است از این کود بی‌نظیر استفاده کنید تا مقاومت ریشه درخت فندق در برابر سرما و یخ‌زدگی بیشتر شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت عناب

سخن پایانی

بهترین کود برای درخت فندق را حتما از فروشگاه‌های معتبر به صورت باکیفیت تهیه کنید تا شاهد نتایج شگفت انگیزی باشید. از این رو اگر می‌خواهید کود شوک 10X را به صورت مرغوب و با کیفیتی عالی خریداری نمایید، بهتر است با ما تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران باتجربه‌مان شما را به خوبی راهنمایی کنند و این محصول بی‌نظیر را با قیمتی به‌صرفه در اختیار شما قرار دهند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود آهن یا کود کلات آهن
آموزشی

کود آهن یا کود کلات آهن

آهن از جمله مهم ترین عناصر مورد نیاز در روند رشد گیاهان است. فرقی ندارد که برای درختی بزرگ استفاده شود یا  گلدانی کوچک از

بهترین زمان کود مرغ برای پسته
آموزشی

بهترین زمان کود مرغ برای پسته

پسته نمونه ای از درخت های مقاوم است که در خاک های کشور ایران، سوریه، ترکمنستان و افغانستان رشد می کند. این خشکبار خوش طعم،

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی
آموزشی

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی

پیش از پرداختن به مبحث تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی باید بگوییم که گوجه فرنگی میوه ای بسیار کاربردی است به عنوان مثال