صادرات کود به افغانستان

کود فسفیت پتاسیم شوک

آخرین مقالات

کود فسفیت پتاسیم شوک

آیا تاکنون اسم کود فسفیت پتاسیم به گوشتان خورده‌است؟

 آیا تا به حال از این کود برای گیاهان استفاده کرده‌اید؟

 آیا می‌دانید کود پتاسیم برای گیاهان شما چه ارزشی دارد؟

همانطور که می‌دانید تمامی گیاهان برای به بار نشستن و به وجود آوردن میوه مرغوب و بازارپسند احتیاج به مواد مغذی دارند. از آنجا که زمین‌های ما بر اثر استفاده زیاد دچار آسیب شده‌است، برای قوی کردن زمین احتیاج به کودهای شیمیایی داریم.

 یکی از این کود‌ها که با داشتن یک اکسیژن کمتر بسیار سریعتر در گیاه عمل می‌کند کود فسفیت پتاسیم است. از این کود به عنوان آفت کش، کود مکمل و کود محرک زیستی برای گیاه می‌توانیم استفاده کنیم. همچنین این کود در از بین رفتن بیماری هایی مانند: پوسیدگی ریشه، پوسیدگی طوقه و بوته میری بسیار کاربردی است.

 ما در این مقاله از سایت ایران کود می‌خواهیم شما را با یکی از بهترین و معروف‌‌ترین کودهای ضد قارچی دنیا، مزایا و ویژگی‌ها این کود برای گیاهان مطالبی کاربردی ارائه دهیم.

 شما نیز اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید، می‌توانید این مقاله از سایت ایران کود را مطالعه کنید.

 

شناخت کود فسفیت پتاسیم شوک

به طور کلی فسفیت‌ها به دلیل داشتن یک اکسیژن کمتر سرعت حرکت آنها بسیار بالاتر بوده و در زمان بسیار کوتاهی می‌توانند به اندام‌های گیاه برسند. این کود می‌تواند تحریک رویشی و زایشی گیاه را در کم‌ترین زمان ممکن به همراه داشته‌باشد و با تاثیر گذاری بر اندام‌های مختلف گیاه به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر روی عوامل بیماری زا نفوذ کرده و سیستم ایمنی گیاه را افزایش خواهد داد.

از جمله کودهای مورد نیاز گیاهان برای تحریک ریشه، تقویت سیستم دفاعی گیاه، ضد قارچ و جلوگیری از عوامل بیماری زا در گیاه، کود فسفیت پتاسیم می‌باشد. یکی از برندهای معروف بازار که امتحان خودش را در میان سایر کودها پس داده کود فسفیت پتاسیم شوک است.

 نحوه اثرگذاری این کود در گیاه به نحوی است که پس از محلول پاشی به سرعت جذب گیاه شده و با تأثیر سیستماتیک کامل خود بر گیاه به تمامی اندامهای آن نفوذ می‌کند. زیرا این کود در درون بافت گیاه تبدیل به اسید فسفریک شده و در مبارزه با بیماری‌های قارچی بسیار موفق خواهد بود.

 به همین دلیل در درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند: تموز، سفیدک دروغی، پوسیدگی ریشه، پوسیدگی طوقه و همچنین برخی از بیماری‌های باکتریایی می‌توان از این کود استفاده نمود.

 

بررسی مزایای کود فسفیت پتاسیم شوک

کود فسفیت پتاسیم شوک دارای مزایای زیادی است که در ادامه به بررسی تعدادی از این مزیت‌ها می‌پردازیم.

 • این کود باعث کنترل بیماری‌های قارچی در گیاه می‌شود.

 • میزان پوسیدگی ریشه گیاه را کاهش می‌دهد.

 • میزان عملکرد عناصرهایی مانند: منگنز و آهن را افزایش می‌دهد.

 • میزان میوه و گل گیاه را افزایش می‌دهد.

 • از ریزش برگ و میوه جلوگیری می‌کند.

 • از دیواره‌های سلولی گیاه مقاومت کرده و می‌تواند پلی ساکارید‌ها را در گیاه تقویت کند.

 • این کود بر روی تمامی میوه ها، سبزی‌ها و گیاهان زینتی و آپارتمانی تاثیر دارد.

 • این کود هیچگونه ترکیب سمی نداشته و باقی مانده‌ای در طبیعت باقی نمی‌گذارد.

 • پس از کود پاشی شما می‌توانید بعد از ۴ ساعت وارد مزرعه شوید.

 • میزان فلزات سنگین در این کود حداقل ممکن است.

 • این کود هیچ گونه اثر مخربی بر روی انسان، ماهی، زنبور و حیات وحش ندارد.

 • این کود می‌تواند سایز میوه و زیبایی ظاهری آن را برعهده بگیرد.

 • با استفاده از این کود انبارداری میوه بالا می‌رود.

 • باعث افزایش ریشه زنی گیاه می‌شود.

 • Ph خاک را کنترل می‌کند.

 • این کود باعث افزایش فتوسنتز و کلروفیل در گیاه خواهد شد.

 • داشتن تاثیر سریع بر روی گیاهان

 • این کود باعث تحریک رشد رویشی و زایشی گیاه خواهد شد.

 • باعث پیشگیری بسیاری از بیماریهای قارچی و می‌شود.

زمان و میزان مصرف کود فسفیت پتاسیم شوک

برای استفاده از کود فسفیت پتاسیم بهتر است جهت کارایی بیشتر آن از اردیبهشت ماه تا اواخر مرداد ماه از این کود برای گیاه استفاده کنید. اگر می‌خواهید برای جلوگیری از بیماریهای قارچی در زمین از این کود استفاده کنید ۲ لیتر در هکتار مورد استفاده است.

 اما در هنگام بیماری به صورت محلول پاشی ۳ لیتر در هکتار استفاده کرده و یک ماه بعد نیز این کود پاشی را تکرار کنید.

 برای جلوگیری از بیماری قارچی بوته میری و پوسیدگی ریشه باید در مرحله انتقال نشا پس از سبز شدن گیاه از این کود استفاده کنید.

 اگر می‌خواهید بیماری گموز را کنترل کنید دو تا سه بار کود دهی را انجام دهید، به این صورت که در هر بار ۲ونیم لیتر در هر ۱۰۰۰ متر بر روی برگ و تنه درخت به صورت محلول‌پاشی تزریق نمایید و ماه بعد نیز این کار را تکرار کنید.

 جهت استفاده از این کود برای درختان میوه به روش آبیاری شما باید میزان ۶ تا ۱۰ لیتر از این کود در هر هکتار استفاده کنید و در روش محلول پاشی بین نیم تا یک و نیم لیتر مورد استفاده شما است.

 برای گیاهان زراعی در روش آبیاری ۶ تا ۱۰ لیتر در هکتار مورد استفاده است و در روش محلول پاشی بین ۳ تا ۴ لیتر در هر هکتار مورد استفاده است.

به طور کلی در نظر داشته‌باشید که استفاده از روش محلول پاشی از این کود برای شما به صرفه تر است و سرعت نتیجه گیری در روش محلول پاشی نیز بیشتر بوده به طوری که شما بعد از یک روز نتیجه را در گیاه خود خواهید دید.

 

 

توصیه‌های لازم در زمان مصرف کود فسفست پتاسیم شوک

در زمان مصرف کود فسفیت پتاسیم باید به نکاتی توجه کنیم که برای سلامتی گیاه شما بسیار ضروری است که در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم.

 • هنگامی که از این کود استفاده کردید ۲۰ روز قبل از مصرف این کود و ۱۰ روز پس از آن از ترکیباتی که در آنها مس به کار رفته‌است استفاده نکنید‌.

 • اگر درخت شما تحت استرس شدید و شرایط ناپایدار قرار گرفته‌است از مصرف این کود خودداری کنید.

 • در روزهایی که باد شدید وجود دارد از مصرف این کود به روش محلول پاشی اجتناب کنید.

 • مصرف این کود را در ساعتهای گرم روز انجام ندهید.

 

جمع بندی کود فسفیت پتاسیم شوک

همانطور که در مقاله بالا به آن اشاره کردیم یکی از معروف ‌ترین و بهترین برند قارچ کش‌های دنیا فسفیت پتاسیم است که می‌تواند هم خواص عالی برای رشد و تقویت گیاه شما داشته‌باشد و هم با قابلیت قارچ کشی خود گیاه شما را در برابر انواع بیماری‌های قارچی مقاوم نماید.

در این مقاله ما بر آن شدیم تا به بررسی ویژگی‌ها مزایا و همچنین زمان مصرف و میزان مصرف این کود برای گیاه بپردازیم.

در مقاله به این نکته اشاره کردیم که یکی از برندهای معروف این کوه در بازار که می‌تواند تمامی نیاز گیاه شما را از مصرف کود فسفیت پتاسیم برطرف نماید کود فسفیت پتاسیم شوک است، که شما می‌توانید این کود را از سایت ایران کود تهیه نمایید. چنانچه در مورد این کود و مصرف آن نیاز به مشاوره دارید کارشناسان ایران خود در خدمت شما هستند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن