آیا تا به حال از کود مولتی کمپلکس برای گیاهان خود استفاده کرده‌اید؟

یکی از کودهای عالی که با ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌تواند بسیاری از مواد غذایی مورد نیاز درخت شما را فراهم کند کود مولتی کمپلکس است. از این کود می‌توانید در روش‌های مختلف کوددهی استفاده کرده و باعث تحریک رشد گیاهان، ریشه و مقدار باردهی خواهد شد.

در این مقال به اختصار به بررسی این کود و مزایای استفاده از آن می‌پردازیم. شما نیز اگر به دنبال شناخت این کود هستید می‌توانید مقاله از سایت ایران کود را تا انتها مطالعه نمایید.

کود مولتی کمپلکس شوک

کود مولتی کمپلکس که با کیفیت بالای تکنولوژی تولید شده‌است، می‌تواند تامین کننده تمامی عناصر ضروری و ریز مغذی‌های مورد نیاز گیاه شما باشد. همچنین این کود طیف وسیعی از آمینو اسیدها، هورمون‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز گیاه را در خود دارد این کود می‌تواند با مزایای خود کیفیت محصول برداشتی شما را افزایش داده و میزان محصول شما را نیز بالا برد.

 کود مولتی کمپلکس ترکیبی از ریزمغذی هایی مانند: روی، منیزیم، آهن، منگنز، ویتامین‌ها و هورمون هایی چون: سرین، اکسین، سیتوکینین می‌باشد.

این کود می‌تواند علائمی که بر اثر کمبود ریز مغذی در گیاه پدید آمده را از بین ببرد. پتاسیم موجود در این کود باعث افزایش حجم و کیفیت محصول برداشتی شما خواهد شد.

 به علت وجود تکنولوژی نانو در این کود بسیار سریع جذب گیاه می‌شود با ویژگی منحصر به فرد به خود بهترین کود به عنوان مصرف فروت ست است.

هرس درخت سیب

 ویژگی‌های کود مولتی کمپلکس شوک

این کود دارای ویژگی‌های بسیاری است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

کود کالمکس برای انگور

چگونگی و زمان استفاده از کود مولتی کمپلکس شوک

از کود مولتی کمپلکس باید به روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید.

مولتی کمپلکس می‌تواند با سایر محصولات به صورت محلول پاشی سازگاری داشته‌باشد.

با محلول پاشی منظم گیاه توسط کود مولتی کمپلکس می‌توانید از وقوع کمبود عناصر کم مصرف ای مانند: منیزیم، منگنز، روی و آهن جلوگیری کرده و نتایج مثبت بر گیاه خود را افزایش دهید.

از این کود می‌توانید در تمام مراحل رشد یعنی از ابتدای جوانه زنی تا زمان تشکیل میوه در گیاه و پس از برداشت نیز از آن استفاده کنید.

به طور کلی از این کود می‌توانید در مرحله شخم، کاشت، اضافه کردن کود، آبیاری، قبل و بعد از برداشت محصولات استفاده کنید.

درخت زرشک

مقدار مصرف کود مولتی کمپلکس شوک

اگر می‌خواهید از این کود در روش محلول پاشی استفاده کنید برای هر هکتار زمین باید در هر ۱۰۰۰ لیتر آب مقدار ۲ لیتر از این کود را حل کرده و سپس کوددهی نمایید. مقدار کود استفاده شده برای هر گیاه باید به قدری باشد که شما متوجه خیس شدنش با کود شوید.

برای استفاده در روش آبیاری نیز در هر هکتار از زمین باید ۵ لیتر کود را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کرده و به زمین تزریق نمایید.

کود ۶۰ درصد پتاسیم برای درخت انار

شناخت کود مولتی کمپلکس شوک

یکی از معروف ‌ترین کود‌های مولتی کمپلکس موجود در بازار که با بالا‌ترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده‌است، کود مولتی کمپلکس شوک می‌باشد که در ادامه به بررسی این کود می‌پردازیم.

کود مولتی کمپلکس شوک محصول آمریکا بوده و با ویژگی‌ها و مزایای عالی که برای گیاه شما  دارد، نه تنها مقرون به صرفه بوده بلکه تمامی ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌های مورد نیاز گیاه را به آن اهدا خواهد کرد.

این کود با داشتن حجم زیادی اسید آمینه، ویتامین و هورمون‌های رشد گیاه بهترین گزینه برای رشد گیاه در مراحل مختلف خواهد بود.

 می‌توانید در تمامی مراحل کاشت و فصل رشد به عنوان کود جهت آبیاری قبل و بعد از برداشت محصول از این کود استفاده نمایید.

کود مولتی کمپلکس شوک نه تنها باعث رشد رویشی و زایشی گیاه شده بلکه می‌تواند افزایش گل و تناژ محصول شما را به عهده بگیرد.

این کود از مواد مغذی و محرک‌های رشد طبیعی می‌باشد که متابولیسم ثانویه رشد گیاه را برای آن فراهم می‌کند‌. همچنین سطح عملکرد و انرژی گیاه توسط این کود بالا می‌رود. به علت فناوری ساخت این کود میزان اثرگذاری آن بر گیاه بسیار بالا است.

  مولتی کمپلکس با عملکرد بالا و چند منظوره‌ای که بر روی گیاه می‌گذارد، می‌تواند بسیار کاربردی و مفید باشد. شما می‌توانید از کود NPK به همراه مولتی کمپلکس استفاده کنید.

کود مولتی کمپلکس شوک دارای عناصر درشت مغذی یا ماکرو چون: نیتروژن، فسفر، پتاسیم و عناصر ریز مغذی و کم مصرف مانند: مس، مولیبدن، روی، گوگرد، آهن، مس، منیزیم، منگنز و ویتامین هایی چون B۱، B۲، C، و آمینو اسید‌ها مانند: تریپتوفان، متیونین، آرژنین، پرولین است. همچنین دارای هورمون‌های رشدی چون اکسین و سیتوکینین می‌باشد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت زردآلو

جمع بندی کود مولتی کمپلکس شوک

کود مولتی کمپلکس ماده‌ای غنی است که گیاهان ضعیف را تقویت می‌کند و می‌تواند تمامی مواد مورد نیاز گیاه را به آن اهدا کرده، در نتیجه تناژ میوه و کیفیت بیشتری به باغدار تحویل خواهد داد. این کود می‌تواند در گیاهانی که حتی امیدی به زندگی آنها نیست نیز تحول ایجاد کرده و دوباره آن را زنده کند. اما به یاد داشته‌باشیم که تهیه کود مولتی کمپلکس اصلی برای باغدار بسیار مهم و حیاتی است.

همانطور که در مقاله به آن اشاره کردیم یکی از برندهای بسیار عالی و قابل اعتماد برای شما کشاورزان عزیز کود مولتی کمپلکس شوک است. خرید این کود از سایت معتبر ایران کود می‌تواند خیال شما را از بابت اصل بودن کود مولتی کمپلکس راحت نماید.

برای تهیه این کود از سایت ایران کود می‌توانید با کارشناسان آن تماس برقرار کرده و کود مرغوب و عالی برای زمین خود تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *