کود شوک ده ایکس

مناسب‌ترین کود برای گیاهان

آخرین مقالات

مناسب‌ترین کود برای گیاهان

آیا به دنبال کود کاملی برای گیاهان و درختان خود هستید؟

 آیا می دانید کود کامل باید چه ویژگی هایی داشته‌باشد؟

 آیا از برند مرغوب و باکیفیت کود کامل اطلاع دارید؟

همانطور که می‌دانیم تمامی گیاهان برای رشد بهتر و به وجود آوردن میوه‌های مرغوب به انواع عناصر ریز مغذی و درشت مغذی برای رشد محتاج هستند. در نتیجه باغدار موظف است از انواع کودهای شیمیایی برای گیاه خود استفاده کند. اما چقدر خوب می‌شد که ما با استفاده از یک کود می‌توانستیم تمامی عناصر مورد نیاز گیاه را به آن اهدا کرده و برای باغداری نیز هزینه‌ی کمتری به دنبال داشت.

در اینجا کودی را به شما معرفی می‌کنیم که با داشتن عناصر و ترکیبات عالی می‌تواند تمامی موارد مورد نیاز گیاه را به آن تزریق کند.

اگر به دنبال شناخت بهترین کود مایع برای گیاهان خود هستید پیشنهاد ما این است که با ما تا انتهای این مقاله از سایت ایران کود همراه باشید.

چرا کود شوک ۱۰ایکس

کود کامل شوک ۱۰ ایکس که محصول کشور آمریکاست کود کاملی است که می‌تواند طیف وسیعی از محصولات باغی و زراعی شما را کوددهی نماید که بتوانید تناژ محصول بالاتری را از مصرف این کود به دست آورید.

کود ۱۰ ایکس آمریکایی کود کامل تقویتی بوده و می‌تواند برای استفاده گیاهان شما مورد مناسبی باشد. این کود دارای ترکیباتی است که  تعداد میوه و سایز آن را افزایش داده و درخت را در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم نماید.

 همچنین این کود به علت داشتن عناصر مهم مورد نیاز گیاه مانند: هیدروژن، فسفر و پتاسیم می‌تواند در رشد رویشی و زایشی گیاه تاثیر زیادی داشته‌باشد.

این کود به علت داشتن آمینو اسید و اسید هیومیک برای رشد درخت شما مخصوصاً مرکبات نقش بسیار مهمی‌داشته و درخت را در برابر تنش‌ها محیطی و تغییرات دمایی مانند: گرما و سرما محافظت می‌کند. همچنین این کود با افزایش رشد باردهی درخت و محصول مزرعه شما را افزایش می‌دهد.

مزایای شوک ده ایکس در برابر فروت ست

 

چگونگی مصرف کود ده ایکس شوک

از مزایای بسیار عالی این کود مصرف راحت آن است، زیرا این کود به شکل مایع بوده و با انحلال پذیری که دارد می‌توان آن را با آب مخلوط کرده و در دو روش آبیاری و محلول پاشی به راحتی از آن استفاده کرد.

روش قلمه زدن دیفن باخیا

زمان مصرف کود ۱۰ x شوک

به علت تعادل غذایی بالای کود که به دلیل وجود ده عنصر موثر در آن است، می‌توان از زمان کاشت بذر تا ۲۰ روز قبل از برداشت محصول از این کود استفاده کرد.

اگر در ابتدای فصل از این کود در گیاه استفاده کنید باعث افزایش رشد رویشی گیاه شما خواهد شد.

چنانچه قبل از گلدهی از این کود استفاده شود تعداد گل و در نتیجه میوه شما را افزایش خواهد داد.

 اگر پس از تشکیل میوه از کود شوک ۱۰ ایکس استفاده کنید سایز میوه شما افزایش خواهد داشت.

 در انتها اگر در پایان فصل رشد از این کود استفاده کنید کیفیت میوه دانه و سایز آن را به دنبال دارد.

کود ۶۰ درصد پتاسیم برای درخت انگور

میزان مصرف کود۱۰ ایکس برای هر درختان

چنانچه از روش محلول پاشی از این کود استفاده می‌کنید در هر ۱۰۰۰ لیتر آب ۲ لیتر کود ریخته و محلول پاشی نمایید. محلول پاشی در دمای بین ۲۰ تا ۳۰ درجه و در اوایل روز انجام شود، تا جذب بیشتر اتفاق افتد. همچنین اگر در روز بادی این کار را انجام دهید باعث سوزانندگی و کاهش اثر این کود بر گیاه شما خواهد شد. دو روز قبل از اینکه محلول پاشی را انجام دهید آبیاری به گیاه را فراموش نکنید.

اگر از روش آبیاری استفاده می‌کنید باید به یک تانکر آب ۵ لیتر کود اضافه کرده و به مقدار مناسب در سطح مزرعه و باغ و گیاه خود به صورت یکنواخت آبیاری نمایید.

بهترین کود برای افزایش تناژ گندم

مقدار مصرف کود ۱۰ ایکس شوک برای گیاهان زراعی

برای استفاده از کود شوک در صیفی جات در هر هکتار باید از ۱۰ تا ۲۰ لیتر کود، آن هم به روش آبیاری و در چند مرحله استفاده کنید.

بهترین کود برای افزایش تناژ گندم

 

دلیل افزایش حاصلخیزی خاک با مصرف کود شوک ۱۰ ایکس

از آنجا که کود شوک ۱۰ ایکس عناصری چون؛ سدیم و کلر ندارد در نتیجه شوری در خاک ایجاد نکرده و در زمان محلول پاشی باعث سوختگی در گیاه نخواهد شد.

 این کود به دلیل نداشتن عناصر سنگین چون: کادمیوم، سرب و آرسنیک خطری برای محیط زیست و موجودات ندارد. با داشتن عناصر ماکرو و میکرو باعث افزایش حاصلخیزی خاک شما شده و اصلاح خاک را در مقوله شوری بر قلیایی آن به عهده می‌گیرد.

انواع کاکتوس

 

ویژگی‌های کود شوک۱۰ ایکس و مناسب‌ترین کود برای گیاهان

این کود ارگانیک با داشتن عناصری چون: نیتروژن، پتاسیم، فسفر، آمینو اسید، جلبک دریایی، هیومیک اسید، کلسیم، بور، آهن و فولیک اسید تقریباً گیاه شما را از مصرف سایر کودها بی‌نیاز می‌کند. کود شوک۱۰ ایکس دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که در ادامه به بررسی آن به صورت تیز بار می‌پردازیم:

 • افزایش تناژ میوه
 • خلص، غلظت و کیفیت بالا
 • افزایش حاصلخیزی خاک کشاورزی
 • افزایش مقاومت گیاه در تنش‌های محیطی، بیماری‌ها و آفت ها
 • افزایش عملکرد گیاه
 • افزایش جذب مواد معدنی از طریق ریشه گیاه
 • نگه داری بیشتر آب در خاک
 • افزایش جوانه زنی و بالا رفتن درصد سبز شدن بذر گیاه
 • بالا بردن کیفیت دانه و میوه
 • بهبود طعم و رنگ و سایز میوه
 • آزاد کردن عناصری که در خاک بلوکه شده‌است.
 • با داشتن آهن و نیتروژن در ترکیب خود فتوسنتز و ساخت کلروفیل در گیاه را افزایش می‌دهد.
 • بالا بردن غلظت شیره سلولی گیاه
 • قیمت مناسب آن نسبت به عناصری که در آن است

سیلیکات پتاسیم شوک

جمع بندی مناسب‌ترین کود برای گیاهان

همانطور که اشاره کردیم گیاهان در تمامی‌دوران رویشی و زایشی خود به عناصر و مواد مختلف برای رشد بیشتر و کاملتر محتاج هستند که این امر با استفاده از کودها ممکن خواهد شد. در نتیجه کشاورز وظیفه دارد انواع کودها را برای مصرف گیاه خود فراهم کند.

 تهیه تمامی کودها برای کشاورزان از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، اما جای نگرانی نیست با پیشرفت علم و تکنولوژی شما می‌توانید با تهیه یک کود کامل که تمامی عناصر مورد نیاز شما را در خود دارد همه نیاز گیاه خود را برطرف نمایید.

کود کامل شوک ۱۰ایکس آمریکایی کود کاملی است که می‌تواند جوابگویی اساسی گیاهان شما باشد. این کود با ویژگی‌های‌های عالی و منحصر به فردش نه تنها تناژ محصول شما را افزایش خواهد داد، بلکه به دلیل خلوص بالایی که دارد می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما نیز مثمر ثمر باشد.

شما می‌توانید از سایت معتبر ایران کود به تهیه کود شوک ۱۰ایکس آمریکایی مرغوب و با کیفیت اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات از قیمت و جدول کوددهی و مشاوره می‌توانید با کارشناسان ایران کود تماس برقرار نمایید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن