تاثیر کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

تاثیر کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

آخرین مقالات

تاثیر کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

گیاهان بگونیا گونه بزرگی از گیاهان آپارتمانی  است، این گیاهان زیبا، گلدار و  یکساله  و در انواع برگی ، غده ای نیز وجود دارند. اکثر این گیاهان آپارتمانی  به دلیل ظاهر منحصر به فرد و طبیعی که دارند به  نگهداری کمی نیاز دارند.

کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

تغذیه مناسب به ویژه برای بگونیاهایی که در داخل خانه پرورش می یابند بسیار مهم است، بگونیا گلدانی به مواد مغذی کمتری نسبت به گلخانه و داخل زمین نیاز دارد، اما باز هم باید برای حفظ حیات گیاه در تمام طول سال باید  از کودهای  متعادلی مانند کودهای سه بیست شوک استفاده کرد.

اطمینان داشته باشید  کودهای  سه بیست مایع  شوک تغذیه با کیفیت بالا  را برای گیاهان فراهم می کند،  بنابراین استفاده از کود مایع در مقابل کود دانه ای مفیدتر  هستند.

کودهای مایع سه بیست شوک  مقرون به صرفه و راحت برای نگهداری و استفاه هستند، همچنین این کودها به راحتی قابل اندازه گیری هستند و دقیقا می توان بنا بر نیاز گیاهان آنها  را تغذیه کرد.

یکی دیگر از  ویژگی های مشخص کود های مایع سه بیست شوک   این است که مواد مغذی سریع و  فوری در اختیار گیاه قرار می دهد،  در حالی که گیاهان بگونیا رشد سریع و  عالی دارند،  بهتر است  که به طور مکرر کوددهی و تغذیه شوند.

تاثیر کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

درباره کود آمریکایی بیشتر بدانیم

نسبت مناسب NPK( نیتروژن، فسفر و پتاسیم )

کوددهی گیاهان بگونیا را طبق آزمایش خاک انجام دهید، چرا که آزمایش خاک به شما خواهد گفت گیاهان چه نوع نیاز کودی دارند.

  بگونیا زمانی که با کود متعادل  مانند کودهای سه  بیست شوک تغذیه شود بهترین رشد را  خواهند داشت، کود متعادل کودی است که حاوی مقادیر مساوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم باشد ماند کودهای سه بیست شوک.

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای تعیین مقدار درشت مغذی یک کود، رجوع  به نسبت N-P-K آن است،  نسبت N-P-K دنباله ای از 3 عدد است که با خط تیره هایی که به طور برجسته روی تقریباً همه برچسب های کود چاپ شده اند از هم جدا می شوند.  به ترتیب، این اعداد نشان دهنده نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) هستند.

نسبت N-P-K یک کود فوراً به شما نشان می دهد که آیا بیشتر از یک درشت مغذی نسبت به سایرین در آن وجود دارد یا خیر. همچنین به شما این امکان را می دهد که بدانید چه درصدی از کل فرمول کودی از هر درشت مغذی تشکیل شده است.

به عنوان مثال، کود 20-20-20 دارای 20درصد نیتروژن، 20درصد فسفر و 20 درصد پتاسیم است. کودهای سه بیست شوک به راحتی قابل جدب در این گیاهان آپارتمانی هستند چون این کودها نانو هستند.

تاثیر کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

نحوه کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

برای بهترین نتیجه از کوددهی در گیاهان بگونیا باید آنها  به آرامی تغذیه و کوددهی  شوند. این روش تضمین می کند که گیاهان تغذیه کافی با حداقل خطر سوختن ریشه،  کود را دریافت کنند.

کودهای مایع باید قبل از استفاده روی بگونیا با 3 قسمت آب رقیق شوند، مگر اینکه توسط سازنده دستور دیگری داده شود. کودهای مایع از دانه ای بهتر هستند، سعی کنید آنها را انتخاب کنید.

کودهای مایع  سه بیست  شوک  را مستقیماً به خاک اطراف پایه بگونیا بریزید،  بیشتر بگونیاها دارای سیستم ریشه ای فشرده هستند، بنابراین تا جایی که می توانید بدون دست زدن به ساقه اصلی کوددهی را انجام دهید.

از آنجایی که بگونیا دارای ساقه و شاخ و برگ نسبتاً ظریفی است، استفاده از کود را مستقیماً به گیاه توصیه نمی کنیم. اگر به خود گیاه کود می دهید، بهتر  برای جلوگیری از آسیب احتمالی، آن را با آب تمیز بشویید.

بعد کوددهی  بگونیا حتما به خوبی آبیاری کنید، قبل از استفاده از کود مایع برای محافظت از ریشه ها، خاک اطراف بگونیای خود را کمی آبیاری کنید.

حتما تا بعد از استفاده از کودهای سه بیست شوک هم  آبیاری شوند،   آبیاری باعث می شوند کودها بهتر جدب گیاه  شوند  و به فشرده شدن  مواد مغذی به خاک کمک می کند.

زمان کوددهی گیاهان بگونیا با کودهای سه بیست شوک

بگونیاهایی که به صورت یکساله رشد می کنند باید بلافاصله پس از نشاء  با کودهای سه بیست شوک کوددهی شوند تا رشد سریع و تولید گل آغاز شود.

بگونیاهای چند ساله را در بهار کود دهی و تغذیه کنید، درست زمانی که رشد جدید ظاهر می شود. بهتر است کود دهی را در طول فصل  رشد ادامه دهید تا زمانی که بگونیاها  وارد مرحله خواب زمستانه نشده باشد.

اکثر گیاهان بگونیا ها وقتی در داخل خانه نگهداری می شوند،  باید  قبل از کاهش دما در داخل منزل  منتقل می شوند، به این ترتیب سال ها زنده می مانند.

برخی از گیاهان بگونیاها از خواب زمستانی سود می برند و نباید در ماه های سرد زمستان  تغذیه شوند.  اما گونه های بگونیا وجود دارند که در طول سال رشد می کنند.

انواعی از این نوع گیاه زمانی که در داخل  منزل  رشد می کنند، باید  کوددهی  سبک در طول زمستان داشته باشند. بگونیاهای رکس یا برگی  بهتر در زمستان به همان میزان که در تابستان کوددهی می شوند، با کودهای سه بیست شوک تغذیه شوند.

از طرف دیگر بگونیاهای غده ای برای رشد سالم  در زمستان باید کاملاً در خواب  باشند، بنابراین در این نوع گیاهان  کود دهی را در اوایل پاییز متوقف کنید تا در دوره خواب  زمستانه باعث رشد جدید نشود.

قیمت کود سه بیست مایع

برنامه کوددهی  گیاهان آپارتمانی بگونیا

اکثر بگونیاها بهترین واکنش را به کود دهی هر 2 یا 3 هفته در اوج فصل رشد نشان می دهند.

به یاد داشته باشید که همه کودها  برنامه و دستورالعمل مخصوص خود را دارند. به عنوان مثال بهتر کودهای مایع بیشتر از انواع دیگر استفاده شوند.  معمولا توصیه می شود  قبل از انجام هر بار کوددهی به دستورات درج شده روی بسته کود مربوطه دقت کنید.

بهترین کود  برای گیاهان بگونیا

کود مورد علاقه  گیاهان  بگونیاهای کشت شده در گلدان بدون شک کودهای مایع سه بیست شوک هستند. چون  این کودها یک تعادل ایده آل از مواد مغذی را برای انواع بگونیا، به ویژه آنهایی که به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری می شوند، فراهم می کنند.

با توجه به اینکه مجموعه آل کود در زمینه گیاهان آپارتمانی هم فعالیت دارد، بنابراین شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه پرسش در رابطه با این نوع گیاهان با متخصصان مربوطه نیز در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن