انواع کاکتوس بدون تیغ

انواع کاکتوس بدون تیغ

آخرین مقالات

انواع کاکتوس بدون تیغ

اگر به کاکتوس‌ها علاقه مند هستید، ولی تیغ آن‌ها را دوست ندارید، بهتر است به سراغ کاکتوس‌های بدون تیغ بروید.

زیرا وجود تیغ کاکتوس در خانه ممکن است برای کسانی که بچه کوچک یا حیوانات خانگی دارند، خطرناک باشد.

ما در این مقاله برآنیم که به معرفی تعدادی از انواع کاکتوس‌های بدون تیغ بپردازیم تا شما را برای تصمیم‌گیری درست راهنمایی کنیم.

 

 

 

۲۰ نوع از انواع انواع کاکتوس بدون تیغ

 

 

 

آستروفیتوم میریوستیگما

 

آستروفیتوم آستریاس

 

مامیلاریا آلبیفلورا

 

کاکتوس پیوت

 

مامیلاریا هرناندزی

 

مامیلاریا لیزیاکانتا

 

مامیلاریا هررا

 

مامیلاریا هامبولتی

 

مامیلاریا پکتینی فرا

 

مامیلاریا پلوموزا

 

مامیلاریا سولیسیویدس

 

اپونتیا اوریا

 

اپونتیاپاکی سرئوس مارگیناتوس

 

سرئوس چرمی

 

اچینوسرئوس “جام شاه”

 

اچینوسرئوس ریجی دیسموس

 

کاکتوس کریسمس

 

اچینوسرئوس ویرکی

 

ریپسالیس

 

اپی‌ فیلوم یا کاکتوس ارکیده‌ای

 

 

بررسی و شناخت چندین نوع از کاکتوس‌های بدون تیغ

 

آستروفیتوم میریوستیگما

 

واژه میریوستیگما یعنی خال دار. در سطح این کاکتوس نقطه‌های سفید زیادی را می‌بینید. این نوع کاکتوس ریشه‌های خیلی قوی ندارد و در نتیجه تکثیر آن سخت است. این گیاه را در خاکی سبک با زهکشی مناسب بکارید. و زمانی گیاه را آبیاری کنید که خاک آن خشک شده‌باشد.

 

میریوستیگما وقتی به ۸ سانتی متر برسد، گلدهی خود را شروع می‌کند و گلهای آن زرد بوده و عطری شیرین دارند. این کاکتوس در زمستان حالت خواب را تجربه می‌کند.

 

 

 آستروفیتوم آستریاس

 

این نوع از کاکتوس‌های بدون تیغ ظاهری جذاب و توپی شکل دارند. رنگ این گیاه سبز _ خاکستری بوده و نقطه‌های سفید روی آن دیده می‌شود. کاکتوس آستروفیتوم آستریاس، گیاهی بدون تیغ بوده و اندازه‌ی آن کوچک است. گلهای این گیاه تا پهنای ۶ سانتی‌متر رشد می‌کنند. این گلها به رنگ زرد بوده و نرم هستند.

 

 

اچینوسرئوس یا جام شاه

 

این گونه معمولا بدون تیغ است. ولی گاها کمی تیغ دو آن دیده می‌شود. گل‌های این کاکتوس، قرمز رنگ است. در فصل تابستان نور کافی احتیاج دارد. خاک در موقع آبدهی باید خشک باشد و زهکشی خواب در رشد بهتر گیاه بسیار موثر است.

 

 

 مامیلاریا آلبیفلورا

 

مامیلاریا آلبیفلورا، یک کاکتوس کوچک است که نهایت به ۵/۲ سانتی متر می‌رسد. این کاکتوس گلهای سفید رنگ با رنگ زرد دارد. آنها در دمای کمتر از ۱۰ سانتی گراد باید در دمای خانه نگهداری شوند. این کاکتوس به نور خورشید احتیاج دارد و آبیاری آن باید معتدل باشد.

 

کاکتوس پیوت

 

این کاکتوس کره‌ای شکل و فاقد تیغ است. در بیشتر مواقع بخش میانی گل آن یک فرورفتگی دارد. این نوع کاکتوس ریشه‌ای قوی دارد و به راحتی رشد می‌کند، به همبن علت نگهداری آن آسان است. اندازه این کاکتوس کوچک بوده و گلهای آن نیز کوچک و صورتی رنگ است. این نوع از کاکتوس نور خورشید و هوای گرم را دوست دارد. در دمای ۱۰ درجه زیر صفر زمستان باید در داخل خانه از آن نگه داری کرد. زیرا کاکتوس پیوت در زمستان می‌خوابد. در هوای سرد هر ۵ تا ۶ هفته گیاه را اندکی آب دهید. البته این کاکتوس را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه داری کنید زیرا این گیاه ترکیباتی سمی‌دارد.

 

مامیلاریا هرناندزی

 

این کاکتوس کوچک و توپی است و زائده‌های تیغ مانندی دارند که حالت پشمی‌داشته و تیغ نیستند. این کاکتوس گل‌های زیبای صورتی رنگ دارد. هرناندزی به نور زیاد خورشید احتیاج دارد. می‌تواند نور مستقیم خورشید را تجمل کند. برای نگه‌داری کاکتوس آن را در فضای بیرون آفتابی یا پنجره نورگیر قرار دهید. در فصل گرما این نوع کاکتوس را آبیاری کنید، ببن هر ۱۰ تا ۱۴ روز گیاه را آب دهید. و هنگامی که دما به زیر ۱۳درجه سانتی گراد آمد این گیاه را به داخل خانه بیاورید.

 

مامیلاریا لیزیاکانتا

 

مامیلاریا لیزیاکانتا نیز یکی از کاکتوس‌های بدون تیغ با سایزی کوچک است. در تابستان نور زیادی احتیاج داشته و نیاز به آبیاری کافی دارد. رنگ گل این نوع کاکتوس سفید رنگ بوده و در مرکز خود رنگ قرمز دارد. این کاکتوس به دمای زیر ۱۰ درجه حساس است و در صورت وجود هوای سرد کاکتوس باید در خانه نگه‌داری شود.

 

 مامیلاریا پکتینی فرا

 

مامیلاریا پکتینی فرا از نوع کاکتوس توپی شکل است و داخل زائده‌های نرم پوشانده شده‌است. گل‌های این کاکتوس به رنگ صورتی روشن است و در وسط تابستان شکوفا می‌شود. این کاکتوس در زمستان دوران خفتگی دارد، با اینکه نور خورشید را دوست دارد، ولی در نور خورشید مستقیم نباید قرار بگیرند.

 

 مامیلاریا پلوموزا

 

کاکتوس مامیاریا پلوموزا که به آن کاکتوس پَر هم گفته می‌شود، کاکتوس توپی شکل خوشه مانند است. ساقه‌های آن به حدود ۸ سامتی‌متر می‌رسد. پس از اینکه تمامی خوشه‌ها تشکیل شدند، اندازه گیاه نسبتا بزرگ می‌شود.

 

این کاکتوس می‌تواند نور کامل خورشید را تحمل کند، پس در تابستان کاکتوس را روی پنجره نورگیر بگذارید. اگر این کاکتوس را زیاد آبیاری کنید باعث پوسیده شدن ریشه‌های آن خواهد شد. فقط گیاه را هنگامی آبیاری کنید که خاک آن خشک باشد. کاکتوس پلوموزا نیز گلهای زرد یا سفید دارد، و در دمای زیر ده درجه سانتی‌گراد باید در خانه نگه‌داری شود.

 

مامیلاریا هامبولتی

 

این نوع کاکتوسگرد و زیباست که زائده‌های نرم بسیاری آن را احاطه کرده‌است. این زائده‌ها سفید رنگ و نرم بوده و کاکتوس را زیبا می‌کنند. کاکتوس هامبولتی همانند کاکتوس‌های بدون تیغ دیگر گلهای زیبای صورتی می‌دهد. این نوع هم عاشق نور خورشید است، ولی بهتر است تمام روز زیر نور خورشید نباشد. کمی سایه برای مکان نگه داری این گیاه ضروری است. برای آبیاری این نوع کاکتوس باید خاک آن کاملا خشک باشد.

 

 مامیلاریا سولیسیویدس

 

این کاکتوس زیبا هم توپی شکل است که پهنای آن به ۸ سانتی متر می‌رسد و گل‌های زرد و زیبایی دارد. این گیاه نور خورشید را دوست دارد. برای نگهداری آن را در محیطی نورگیر قرار دهید. این گیاه را نباید با آب فراوان آبیاری کرد.

 

 اپونتیا اوریا

 

کاکتوس اوریا از کاکتوسهای بدون تیغ دارای برگهای پهن است که گل‌هایی زیبا به رنگ‌های: صورتی، بنفش و زرد دارد. این نوع کاکتوس برای کاشت در محیطی بیرون از خانه عالی است، زیر نور خورشید را تحمل می‌کند و نیاز به آبیاری معتدل دارد.

 

سخن پایانی انواع کاکتوس بدون تیغ

 

در اینجا سعی کردیم به اختصار به معرفی برخی از گونه‌های کاکتوس بدون تیغ بپردازیم. در صورتی که نیاز به مشاوره برای انتخاب کاکتوس بدون تیغ دارید و یا سوالی برایتان پیش آمده، پیشنهاد می‌شود ازکارشناس مربوطه سوال فرمایید.

 

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن