یونجه از جمله گیاهان گل‌دار مفیدی است که خواص دارویی زیادی دارد و کشاورزان زیادی اقدام به کشت آن می‌کنند. این گیاه به‌ عنوان مهم‌ ترین خوراک دام شناخته‌ شده و طریقه کشت آن هم بسیار راحت است. دقت داشته باشید افرادی که به‌ خوبی گیاه یونجه را تقویت کنند، می‌توانند محصولات مرغوب بیشتری را برداشت کنند. به‌ همین دلیل بهتر است با کودهای مناسب برای تغذیه رسانی در مراحل مختلف به‌ خصوص کود برای چین دوم یونجه آشنایی داشته باشید.

چه کودی برای گیاه یونجه مناسب است؟

در حال‌ حاضر کودهای بسیار متنوعی در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تقویت گیاهان‌تان بهره بگیرید اما توجه داشته باشید تمام آن‌ها از کیفیت و کارایی عالی برخوردار نیستند و ممکن است به سلامت گیاهان آسیب جدی وارد کنند. به همین دلیل سعی کردیم در ادامه مقاله شما را با کود مغذی هیومیک اسید به خوبی آشنا کنیم.

طریقه مصرف کود هیومیک اسید برای چین دوم یونجه

کوددهی یونجه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید از ابتدای کاشت تا زمان برداشت، کار تغذیه رسانی را به‌ طور اصولی انجام دهید تا شاهد نتایج مطلوبی باشید. به‌ همین دلیل از مصرف کود برای چین دوم یونجه غافل نشوید و در این زمان نیز کار تغذیه‌دهی را به خوبی انجام دهید.

توجه داشته باشید هر چقدر بیشتر از رشد گیاه یونجه بگذرد، نیاز آن به املاح مغذی بیشتر خواهد شد. بنابراین باید از کودهای کاملی همچون کود اسید هیومیک بهره بگیرید تا تمام کمبودهای موجود به بهترین شکل ممکن برطرف شود.

کود برای چین دوم یونجه

کود غنی هیومیک اسید برای چین دوم یونجه را می‌توانید با استفاده از روش محلول پاشی و آبیاری به راحتی استفاده کنید و نتایج بی‌نظیری به دست آورید. در هر دو روش از کوددهی باید ابتدا کود مورد نظر را با استفاده از آب، یک‌دست و رقیق کنید تا سوختگی در برگ گیاه یا ریشه به وجود نیاید.

بیشتر بخوانید: کود 1963 برای درخت سیب

پس‌ از آن در روش محلول پاشی کود برای چین دوم یونجه را می‌توانید با کمک سم‌پاش مناسب به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری نمایید. کود اسید هیومیک در این روش از طریق شاخه و برگ‌های گیاه جذب می‌شود و می‌تواند علاوه‌بر تأمین عناصر غذایی، برای از بین بردن آفات و حشرات مضر هم مناسب باشد.

برای انجام روش آبیاری نیز باید کودتان را به‌ صورت مستقیم پای گیاه یونجه بریزید تا از طریق ریشه جذب شود. دقت داشته باشید کوددهی یونجه با استفاده از هر دو روش مزایای خاص خود را دارد اما برای به دست آمدن محصولاتی سالم‌تر توصیه می‌شود از روش محلول پاشی در زمان‌های مناسب استفاده کنید زیرا کود هیومیک اسید از این طریق سریع‌تر جذب می‌شود و اثرات بهتری نیز از خود به جای می‌گذارد.

کود برای چین دوم یونجه

مزایای مصرف کود هیومیک اسید کود برای یونجه

 • این کود شگفت‌ انگیز مقاومت گیاه یونجه در برابر سرما و گرما را بسیار افزایش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد عوامل محیطی پرتنش، صدمه به کیفیت محصولات وارد کنند.
 • با استفاده از کود اسید هیومیک می‌توانید حجم ریشه گیاه یونجه را دو چندان کنید و جلوی پوسیدگی یا خشکی آن را بگیرید.
 • این کود منحصر به‌ فرد اجازه نمی‌دهد علف‌های هرز شروع به رشد کنند و موجب شوند انرژی گیاه کاهش یابد.
 • هیومیک اسید جزو بهترین و مفیدترین کود برای چین دوم یونجه به حساب می‌آید و افرادی که به‌ صورت صحیح از آن استفاده کنند، می‌توانند جلوگیر پژمردگی و از بین رفتن گیاهان را بگیرند.
 • این محصول طبیعی تأثیرات بسیار مثبتی بر روی محصولات و خاک به‌ جای می‌گذارد و با بهره‌گیری از آن می‌توانید شوری خاک را از بین ببرید و خاکی غنی و حاصلخیز داشته باشید.
 • اسید هیومیک سبزینگی گیاه یونجه را افزایش می‌دهد و زمان برداشت محصول را بسیار کوتاه‌تر می‌کند.

کود برای چین دوم یونجه

 • این کود مغذی سرشار از املاح و عناصر ضروری همچون آهن، روی، پتاسیم، فسفر، نیتروژن و… است و اجازه نمی‌دهد گیاهان دچار ضعف شوند.
 • با کمک این کود مغذی می‌توانید جلوی آسیب سرخرطومی برگ گیاه یونجه را بگیرید و همچنین از خوابیدگی آن بکاهید.
 • اسید هیومیک با ساختار فوق‌ العاده خود می‌تواند جلوی انتشار بیماری‌های مربوط به گیاه یونجه را بگیرد و همچنین تمام باکتری‌های مضری که در خاک فعالیت دارند را از بین ببرد.
 • این کود فوق العاده مغذی کمک می‌کند تمام ناخالصی‌ها و مواد شیمیایی مضر موجود در خاک از بین بروند و بستری مطلوب برای کشت گیاه به وجود بیاید.
 • همان طور که متوجه شدید، طریقه استفاده از کود هیومیک اسید برای گیاه یونجه اصلا کار دشواری نیست و هر کسی می‌تواند به سادگی از آن بهره بگیرد.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای زرشک

در این مقاله مفید قصد داشتیم شما را با یک کود برای چین دوم یونجه که از مزایای زیادی یرخوردار است، آشنا کنیم. از این رو امیدواریم مطالب ذکر شده به اندازه کافی برای‌تان مفید بوده باشد و اطلاعات کافی نیز در این زمینه به دست آورده باشید. همچنین توصیه می‌کنیم تا حد امکان از کودهای شیمیایی مضر برای تغذیه رسانی گیاه یونجه بهره نگیرید و حتما کود کامل هیومیک اسید را برای رفع نیازهای گیاهان‌تان تهیه کنید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک
آموزشی

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک

در ابتدای بحث می‌خواهیم بدانیم سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک چیست و در چه مواردی می‌توان از آن استفاده کرد. سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک

سیلیکات پتاسیم شوک
آموزشی

سیلیکات پتاسیم شوک

کود سیلیکات پتاسیم شوک یکی از کودهای مورد تایید وزارت کشاورزی آمریکا به عنوان کود کشاورزی رایج برای استفاده در زمین‌های کشاورزی می‌باشد. استفاده از

کود 10 52 10 برای درخت بادام
آموزشی

کود 10 52 10 برای درخت بادام

درخت بادام که به وفور در کشور ما ایران کشت و پرورش می شود، در اصل بومی قاره ی آمریکا بوده است اما امروزه در