ایران کود

شماره تماس:

09151228827

کود مخصوص درشت شدن میوه درختان

میوه های متنوع - کود مخصوص درشت شدن میوه درختان

کود مخصوص درشت شدن میوه درختان

کود مخصوص درشت شدن میوه درختان: درختان میوه برای رشد و تولید محصول فراوان،  مانند سبزیجات، گل ها و سایر گیاهان، به تغذیه مناسب نیاز دارند. نحوه صحیح کود دهی بر درختان میوه علاوه بر عملکرد بالا، در تولید میوه های مرغوب هم موثر است. در این مقاله خواهیم گفت چه زمانی و چقدر به درختان میوه خود کود بدهید تا میوه های درشت تولید کنند .

 

اهمیت کوددهی متعادل در درختان میوه

کود دهی در مراحل مختلف رشد درختان باید همیشه متعادل باشد، به این معنی که اگر در یک مرحله مقدار زیادی کود به گیاه بدهید، نمی توانید به طور ناگهانی در مراحل بعدی کوددهی را متوقف کنید. چنانچه در مراحل اولیه رشد درخت مقدار زیادی کود نیتروژن داده شود، گیاه شروع به تولید شاخ و برگ زیادی می کند و با افزایش قسمتهای سبز،  عملکرد و تولید زیاد می شود. باید برای بارورسازی گلها و همچنین تولید میوه های بزرگ با رنگ و طعم مناسب در هر مرحله، متناسب با نیاز گیاه در آن زمان کوددهی را انجام دهید.

 

بهترین کود برای درختان میوه

 

بهترین زمان کوددهی درختان میوه اوایل بهار است.

درختان میوه در تابستان و پاییز محصول خوبی تولید می کند. بهترین زمان کوددهی درختان میوه در اوایل بهار، قبل جوانه زنی  است. می توان درختان میوه در طول تابستان تغذیه کنید، اما بهتر است مصرف نیتروژن را بعد از ماه مرداد متوقف کنید.

کودهای مخصوص درشت شدن میوه درختان

با استفاده از کود دهی مناسب گلدهی و در نهایت حاصلخیزی درختان افزایش می یابد. استفاده از ترکیبات کود مناسب باعث درشتی، رنگ آمیزی، بهبود طعم و افزایش ماندگاری درختان می شود. کود مخصوص درشت شدن میوه درختان شامل کودهای حاوی اسید هیومیک، فولویک اسید و آمینو اسید ها می باشند، این کودها همچنین در طعم میوه هم تاثیر گذار خواهند بود.

 

کود 10 52 10 برای درخت گیلاس

 

زمان مصرف کود پتاس بالا در درختان میوه

در زمان شکوفه دهی که شکوف ها کوچک هستند باید از کودهای پتاس بالا در درختان میوه استفاده کرد. تا پایان شکوفه دهی کود دهی را ادامه دهید و باید حداقل 2 تا 3 بار تکرار شود. می توانید سولفات پتاسیم و نیترات کلسیم را جداگانه استفاده کنید.

 

بهترین کود برای درختان میوه

 

 

نحوه کود دهی درختان میوه جوان

بهتر است درختان میوه برای اولین بار کاشته می شوند، برای تقویت رشد ریشه با حفظ رطوبت خاک کوددهی را اصولی انجام دهید. هنگامی که درختان جوان استقرار پیدا کردند، معمولاً یک تا دو سال پس از کاشت می توانید برای تقویت رشد قوی و پایدار ی آنها کوددهی را مرتب شروع کنید.

 

بهترین فاصله‌ کاشت درخت پسته

 

 

کمبود مواد مغذی در درختان میوه

کمبود ریز مغذی‌ها در درختان میوه رایج است و مصرف ریز مغذی کلسیم و روی  به صورت اسپری روی درختان میوه می تواند کمبود را جبران کند. این کودها همچنین از طریق برگ‌ های نیز جذب درخت می شوند. بهترین زمان برای استفاده از کودها به صورت اسپری کردن روی درختان میوه اواخر بهار، پس از ظهور برگ های جدید، و  بار دوباره در اوایل تابستان است که برگ های بالغ  سبز رنگ می شوند.

باغداران محترم می توانید جهت نحوه کوددهی درختان و اینکه چگونه میوه های با کیفیت تولید شود می توانید با متخصصان ایرانکود در ارتباط باشید.

پیمایش به بالا