مایع مرغی شوک

مصرف کود مرغی برای گندم

آخرین مقالات

مصرف کود مرغی برای گندم

گندم یکی از پرمصرف ترین محصولات کشاورزی است که کشت مرغوب آن اهمیت زیادی دارد. از این رو نیز کشاورزان باید به خوبی شرایط لازم جهت رشد گیاه را فراهم نمایند و  در زمانهای لازم با استفاده از کودهای غنی همچون کود مایع مرغی برای گندم، تمام نیازهای گیاه را برطرف کنند تا برداشت  و عملکرد بالا  داشته باشند.

مزایای استفاده از کود مایع مرغی برای گندم

کود مایع مرغی برای گندم بسیار مفید بوده،  این کود شگفت به عنوان یکی از کامل ترین کودهای کشاورزی شناخته شده است و می تواند فسفر، هیومیک اسید، پتاسیم، اسید آمینه و سایر ریز مغذیهای ضروری را به راحتی در اختیار گیاه گندم قرار دهد.
کود مایع مرغی علاوه بر تامین کردن عناصر مهم برای رشد گندم، کمک میکند ساختار خاک نیز اصلاح شود و تمام ناخالصی های موجود در آن از بین بروند. با مصرف مناسب و به اندازه این کود رطوبت موجود در خاک  برای مدت طولانی حفظ و ریشه گیاه تقویت می شود.

مقدار مصرف کود مایع مرغی برای گندم

 میزان کافی از کود مرغی برای گیاه گندم استفاده کنید،  زیرا این کود اگر به درستی مصرف نشود، ممکن است اثرات مخربی به همراه داشته باشد. در هر هکتار از 20 الی 30 لیتر کود مایع مرغی برای گندم  استفاده کنید اما بهتر است قبل از کوددهی، آزمون تجزیه خاک  را انجام دهید.
کود کامل 10Xshock برای گندم

بهترین زمان استفاده از کود مایع مرغی برای گندم

 زمان استفاده از کود مایع مرغی برای گندم به عوامل مختلفی همچون کمبودهای خاک و ریشه، شرایط جغرافیایی، آب و هوا، بیماریهای رایج و آفات بستگی دارد. بیشترین  کوددهی گیاه گندم با کود مایع مرغی را در فصل پاییز انجام دهید زیرا در این زمان، کود به گیاه بهتر کمک میکند تا عناصر لازم را جذب کند.

نحوه مصرف کود مایع مرغی برای گندم

کود مایع مرغی برای گندم را با روشهایی همچون آبیاری و محلول پاشی استفاده کنید،  در روش آبیاری نیاز است قبل از هر کاری، کود مورد نظر را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و سپس آن را به صورت مستقیم به زمین کشاورزی اضافه کنید تا املاح مغذی از طریق ریشه و خاک جذب گیاه شوند . برای تغذیه گیاه گندم با روش محلول پاشی نیز لازم است کود مایع مرغی را با آب رقیق کنید تا املاح ضروری بهتر در اختیار گیاه قرار بگیرند.

سخن پایانی

کود مایع مرغی با توجه به ترکیبات طبیعی و بدون ناخالصی تمام مواد مغذی گندم را تامین می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایرانکود در ارتباط باشید.
با تشکر از توجه شما، ایرانکود
اشتراک گذاری