مایع مرغی شوک

کود مایع مرغی برای گندم 

آخرین مقالات

گندم یکی از پرمصرف ترین محصولات کشاورزی است که کشت مرغوب آن اهمیت زیادی دارد. از این رو نیز کشاورزان باید به خوبی شرایط لازم جهت رشد گیاه را فراهم نمایند و حتما در زمانهای لازم با استفاده از کودهای غنی همچون کود مایع مرغی برای گندم، تمام نیازهای گیاه را برطرف کنند تا برداشت عالی داشته باشند.
همان طور که میدانید در حال حاضر تنوع کودهای موجود در بازار بسیار زیاد بوده و همین امر موجب شده انتخاب گزینهای منحصر به فرد، برای اکثر افراد دشوار شود. پس اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است مطالب مهمی که در ادامه مقاله ذکر میشود را نادیده نگیرید تا بیشتر با کود مایع مرغی آشنا شوید و تصمیم گیری راحتتری داشته باشید.

اثرات و مزایای کود مایع مرغی برای گندم

کود مایع مرغی برای گندم بسیار مفید بوده و کشاورزانی که به صورت اصولی از آن بهره بگیرند، میتوانند شاهد اثرات مثبت زیادی باشند. این کود شگفت انگیز به عنوان یکی از کامل ترین کودهای کشاورزی شناخته شده است و میتواند فسفر، هیومیک اسید، پتاسیم، اسید آمینه و سایر ریز مغذیهای ضروری را به راحتی در اختیار گیاه گندم قرار دهد.
کود مایع مرغی علاوه بر تامین کردن عناصر مهم برای رشد گندم، کمک میکند ساختار خاک نیز اصلاح شود و تمام ناخالصیهای موجود در آن از بین بروند. با مصرف مناسب و به اندازه این کود بینظیر میتوانید رطوبت موجود در خاک را برای مدت طولانیتری حفظ کنید و از این طریق اجازه ندهید ریشه گیاه ضعیف شود یا از بین برود.
در صورتی که زمین کشاورزیتان از حاصلخیزی کافی برخوردار نیست و ساختاری نامناسب دارد، قبل از کشت محصولات حتما آن را شخم بزنید و سپس از کود مایع مرغی استفاده کنید تا بعدا ریشه گیاه در خاک دچار پوسیدگی نشود.
از دیگر مزایا و خواص کود مایع مرغی برای گندم میتوان به تقویت سیستم دفاعی گیاه، جلوگیری از رشد آفات و باکتریهای مضر در خاک، سازگاری با محیط زیست، افزایش مقاومت گیاه به عوامل مخرب محیطی و آسیبزا، افزایش رشد گیاه، جلوگیری از پوچ شدن خوشههای گندم، افزایش کیفیت و وزن محصول اشاره کرد.

مقدار مصرف کود مایع مرغی برای گندم

دقت داشته باشید کشاورزانی که میخواهند دچار ضرر نشوند و سود بالایی به دست آورند، باید حتماً به میزان کافی از کود مرغی برای گیاه گندم استفاده کنند زیرا این کود
هم مانند سایر کودها اگر به درستی مصرف نشود، ممکن است اثرات مخربی به همراه داشته باشد.
معمولا اکثر مشاوران و کارشناسان کشاورزی توصیه میکنند در هر هکتار از 20 الی 30 لیتر کود مایع مرغی برای گیاهان زراعی استفاده کنید اما بهتر است قبل از کوددهی، آزمون تجزیه کود را انجام دهید و این کار را متناسب با نیازها و شرایط گیاهتان انجام دهید.
کوددهی گندم با کود مایع مرغی را به شکل برنامه ریزی شده و منظم انجام دهید زیرا افرادی که کار کوددهی را خیلی کم یا بیش از حد انجام میدهند، پس از گذشت زمانی نسبتاً کوتاه با از بین رفتن محصولات مواجه خواهند شد.
کود کامل 10Xshock برای گندم

بهترین زمان کوددهی گندم با کود مایع مرغی

به طور معمول نمیتوان یک زمان مشخص و ثابت را برای کوددهی گیاه گندم در نظر گرفت زیرا این مسئله به عوامل مختلفی همچون کمبودهای خاک و ریشه، شرایط جغرافیایی، آب و هوا، بیماریهای رایج و آفات بستگی دارد. البته سعی کنید بیشتر کوددهی گیاه گندم با کود مایع مرغی را در فصل پاییز انجام دهید زیرا در این زمان، کود به گیاه بهتر کمک میکند تا عناصر لازم را جذب کند.
همچنین هر زمانی که متوجه شدید محصولات یا گیاهانتان در معرض حمله حشرات مضر و آفات قرار گرفتهاند، سریعاً کار کوددهی را با روش محلول پاشی آغاز کنید و این کار را تا زمانی که تمام علائم به طور کامل از بین میروند، ادامه دهید.
اسید هیومیک برای گندم

طریقه مصرف کود مایع مرغی برای گندم

کود مایع مرغی برای گندم را میتوانید در فصلهای مختلف سال با استفاده از روشهایی همچون آبیاری و محلول پاشی استفاده کنید و خیلی سریع اثرات فوق العاده آن را مشاهده کنید.
در روش آبیاری نیاز است قبل از هر کاری، کود مورد نظر را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و سپس آن را به صورت مستقیم به زمین کشاورزی اضافه کنید تا املاح مغذی از طریق ریشه و خاک جذب گیاه شوند و خواص خود را به بهترین شکل ممکن بر روی محصولات به جای بگذارند.
برای تغذیه گیاه گندم با روش محلول پاشی نیز لازم است کود مایع مرغی را با آب رقیق کنید تا املاح ضروری بهتر در اختیار گیاه قرار بگیرند. پس از این که کود را با آب بدون کلر ترکیب کردید، آن را در سمپاش مخصوص بریزید و به گیاهان اسپری کنید.

تراکتور در حال برداشت گندم - کود گندم

توجه داشته باشید هر کدام از این روشها دارای مزایای خاص خود هستند و به گونه میتوانند بر روی رشد گندم اثر بگذارند اما و اگر میخواهید محصولات سالمتری برداشت کنید، توصیه میکنیم در زمانهای مختلف از هر دو روش کوددهی استفاده کنید.
در صورتی هم که تخصص و تجربه کافی برای انجام این روشها را ندارید، بهتر است از افراد باتجربه کمک و راهنمایی بگیرید و بدون آگاهی، کافی دست به اقدامات نامناسب و خودسرانه که عواقب بسیار مخربی به همراه دارند، نزنید.
سخن پایانی
کود مایع مرغی برای گندم را بهتر است از مراکز معتبر و شناخته شده با بالاترین کیفیت ممکن خریداری نمایید تا سرمایه خود را از دست ندهید و نتیجه خوبی به دست آورید. همچنین فراموش نکنید که هر محصولی با قیمت بالا از مرغوبیت کافی برخوردار نیست و خیلی از افراد سودجو کودهای تقلبی را به جای کود اصلی با قیمتی گزاف در اختیار مشتریان قرار میدهند. پس قبل از خرید حتما تحقیقات و بررسیهای لازم را انجام دهید و در نتیجه بهترین تصمیم را بگیرید تا بعداً دچار پشیمانی نشوید.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن