تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

علت زرد شدن برگ سانسوریا

آخرین مقالات

علت زرد شدن برگ سانسوریا

 سانسوریا یکی از گیاهان زیبا آپارتمانی است که به‌ خوبی  در برابر شرایط کم نوری مقاوم است.این گیاه  به نور غیر مستقیم نیاز دارد.

برای حفظ رنگ سبز برگ‌ها، باید  در مکانی با نور کافی نگهداری شود. از جمله مشکلاتی که سانسوریا با آن مواجه می شود زرد شدن برگها است که در این مقاله در مورد دلایل زرد شدن برگهای آن با ما همراه باشید.

علل احتمالی زرد شدن برگ‌های سانسوریا :

خشکی هوا:

این گیاه رطوبت حساس  است و در شرایط هوای خشک به طور قابل توجهی زرد می‌شود.

آفات و بیماری‌ها:

آفات و بیماری‌ها نیز می‌تواند باعث زرد شدن برگ‌های سانسوریا شود. برخی از آفات مانند شپش‌ها و سوسک‌ها با جذب مواد غذایی از برگ‌های گیاه، باعث آسیب و ضعف آن‌ها می‌شوند. به عبارت دیگر، این آفات به جای مصرف مواد غذایی توسط گیاه، آن‌ها را مستقیماً جذب می‌کنند که باعث تغییر رنگ و زرد شدن برگ‌ها می‌شود. ملخ‌ها می‌توانند باعث انتقال بیماری‌هایی مانند بیماری لکه‌های قهوه‌ای شوند که باعث زرد شدن برگ‌ها  می‌شود.

خاک نامناسب:

اگر خاکی که سانسوریا در آن قرار دارد دارای بیش از حد نمک است، رشد آن باعث اختلال می شود.بهتر است از کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی  استفاده کنید.

آبیاری نامناسب:

آبیاری بیش از حد یا کم‌تر از حد نیاز ممکن است باعث زرد شدن برگ‌ها شود. برای سانسوریا بهتر است خاک را همیشه مرطوب نگه دارید و آبیاری هر هفت روز یکبار توصیه می شود.

کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

در مورد کودهای مرغی بیشتر بدانیم 

تأثیر کود دهی بر زرد شدن برگ سانسوریا

کوددهی می‌تواند تأثیر بسیاری بر روی سلامتی و رشد گیاهان داشته باشد، اما در مورد سانسوریا، کوددهی ممکن است بر زرد شدن برگ‌های آن تأثیری ندارد.استفاده از کودهای مناسب و درست در مقادیر لازم  می‌تواند به رشد و سلامتی گیاه کمک کند.برای این گیاه بهتر است از کودهایی که حاوی عناصر غذایی مهمی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم و منگنز هستند، استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از ایجاد سمیت کود، باید دقت کنید که مقدار کود را در مقادیر توصیه شده و با توجه به اندازه گیاه به کار ببرید.

تاثیرنور بر زرد شدن برگ سانسوریا

 

 نور کم یا نور زیاد هر دو می‌توانند عامل زرد شدن برگ‌های آن باشند.نور کم ممکن است باعث کمبود فتوسنتز و کاهش رشد گیاه می شود،همچنین، نور کم می‌تواند باعث رشد با فاصله زیاد بین برگ‌ها شود که این نیز باعث ظاهر غیر طبیعی و ضعیف گیاه می‌شود.

اما نور زیاد نیز می‌تواند باعث سوختگی برگ‌های سانسوریا شود و باعث زرد شدن آن‌ها شود، همچنین باعث تغییر رنگ برگ‌ها به رنگ سبز روشن شود که این نیز باعث ظاهر غیر طبیعی گیاه می‌شود.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک