درختان نارگیل را می توان از طریق بذر، با کاشت خود نارگیل در خاک سالم با مواد مغذی فراوان، تکثیر کرد. با این حال، بیشتر تولید کنندگان نارگیل، نخل جوان را از پیمانکاران خریداری می‎کنند و سیستم مدیریت تولید خود را از آنجا آغاز می‎ کنند. نخل های نارگیل معمولاً در امتداد چمن های استوایی و به عنوان نخلستان‎های کوچک در نزدیکی خط ساحلی شنی در فلوریدا و دیگر اقلیم های مشابه یافت می‎ شوند. در حقیقت، محتوای نمک موجود در خاک هیچ تاثیری در رشد یا عدم رشد درختان ندارد. درحقیقت، درخت نارگیل برای رشد خود، به کود مناسبی احتیاج دارند، که در اینجا می‎ خواهیم بدانیم کود درخت نارگیل چیست و شامل چه مواردی است؟

نکات حائز اهمیت در بررسی کود درخت نارگیل

یک نکته مهم در مورد گیاهان نارگیل این است که اگر مواد مغذی کافی و زهکشی مناسب برای رشد آنها تهیه کنید، در طیف گسترده ای از خاک می ‎توانند رشد خوبی داشته باشند. آنها به دمای متوسط ​​72 درجه فارنهایت یا 22 درجه سانتیگراد و میانگین بارندگی در هر سال 30-50 اینچ نیاز دارند. این درختان با وجود اینکه به راحتی می توانند رشد کنند و پرورش بالایی داشته باشند، اما همانند بسیاری دیگر از گیاهان گرمسیری، دارای کمبود املاح مغذی از قبیل، کمبود نیتروژن هستند. این کمبودها با زرد شدن قدیمی ترین برگ ها مشخص می شود که می‎تواند به کل شاخه ها برسد.

علاوه بر این، آنها در معرض کمبود پتاسیم هستند که روی قدیمی ترین برگ‎ ها ظاهر می شود و بر روی نوک برگچه ها تأثیر می گذارد. در موارد شدید، تنه نیز تحت تأثیر قرار می‎گیرد. اینجاست که استفاده از کود مناسب برای درخت نارگیل می تواند در بهبود رشد ریشه و باروری آن، نقش موثری داشته باشد. علاوه بر کمبود نیتروژن و پتاسیم در درختان نارگیل، آن ها همچنین از کمبود منیزیم، منگنز و یا بور هم رنج می‎برند. بنابراین، برای اطمینان از مبارزه با کمبودهای بالقوه مواد معدنی در گیاه، مهم است که درختان نارگیل خود را در چندین مرحله از رشد آنها بارور کنید.

بیشتر بخوانید: فواید کود آهن برای خاک

کوددهی مناسب درختان نارگیل

لقاح درختان نارگیل در هر مرحله از رشد متفاوت است. لقاح درختان نارگیل به برگ های سبز بزرگ احتیاج دارد تا رشد کامل و سالم داشته باشند. برای تأمین این عنصر مغذی از کود دانه ای با نسبت 2-1-1 استفاده کنید. سیستم نیتروژن باعث افزایش نفوذ نیتروژن به درخت می شود تا رشد کلی گیاه را تحریک کند.

کود درخت نارگیل - Coconut tree fertilizer

کوددهی درختان نارگیل جوان

پس از تثبیت پیوند با استفاده از کود محلول پاشی که با مواد مغذی کلان یا مواد مغذی خرد به فروش می رسد، لازم است که درخت را بارور کنید. این کودها حاوی مواد مغذی مختلفی هستند و همه آنها در دوزهای کمی ارائه می ‎شوند، اما هر یک برای تولید گیاه ضروری است. سعی کنید به منظور رشد بهتر و مناسب آن، کود درخت نارگیل را بسته به میزان مشخصی از رشد آن ها استفاده کنید. از مهم ترین مواد مغذی موجود در کود درخت نارگیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ممکن است ترجیح دهید کودها را مانند اکثر تولیدکنندگان نارگیل، با ترکیبات دیگر مخلوط کنید، یا ممکن است به مواد افزودنی دیگر برای کمک به عبور مواد مغذی در خاک، نیاز داشته باشید.

بهترین کود درخت نارگیل

برای استفاده از کودمناسب درخت نارگیل، باید بدانید که برگ های سبز نارگیل به نیتروژن بیشتری نیاز دارند . از آن جایی که آن ها برای رشد مناسب خود به آفتاب احتیاج دارند، لذا لازم است تا آن جا که ممکن است آن ها را در معرض نور آفتاب قرار داده تا رشد و باروری مناسبی را ایجاد کنند. در حقیقت در کنار دانستن این موارد، یکی از مهم ترین عوامل دیگر در افزایش عملکرد و رشد مناسب و نحوه پرورش درخت نارگیل، دانستن نحوه تغذیه مناسب در آن ها است، از آن جایی که این گیاهان تغذیه کننده های خوبی هستند، لذا به مقدار زیادی کود برای رشد خود نیاز دارند که در صورت عدم رسیدگی به آنان، کمبودهای تغذیه ای در آن ها نمایان می‎ شود و این امر موجب عدم رشد آنان می گردد.

بیشتر بخوانید: کود گیاهان آپارتمانی

نتیجه گیری:

امروزه مشخص شده است که استفاده از کود مناسب با برخورداری از املاح مغذی فراوان در افزایش رشد یک درخت تاثیرگذار است، لذا این امر نشان می‎ دهد که می توان با تهیه بهترین کودمناسب درخت نارگیل، کمک شایانی در افزایش باروری و رشد ریشه آن ایجاد کرد در این زمینه، می توانید از کارشناسان مجرب در این حزوه کمک بخواهید.

جهت خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *