کود درخت گیلاس

کود گیلاس

آخرین مقالات

بهترین کود درخت گیلاس

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

ایرانکود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند. دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند. تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است. که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد. این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

مزایای اسید هیومیک

آشنایی با درخت گیلاس:

درخت گیلاس برای مناطق کوهستانی و سرد سیر می باشد که می بایست قبل از کاشت حتما رقم مناسب و سازگار با منطقه خریداری شود تا باردهی و رشد بهتری داشته باشد. قبل از تهیه بهترین کود درخت باید آشنایی با درخت گیلاس و شرایط مورد نیاز را داشته باشیم،که به طور مختصر درباره هر یک توضیحاتی داده میشود:

 

نور :

وجود نور مستقیم آفتاب برای درختان گیلاس ضروری است. مکان‌هایی که از نور کمی برخوردار هستند یا میوه تولید نمی‌کنند و یا میوه‌های کمی که تولید میکنند ترش مزه است. در واقع وجود نور مستقیم آفتاب در شیرین شدن و رنگ گرفتن میوه‌های درختان گیلاس نقش دارد.

شاخه گیلاس - کود درخت گیلاس

کود گیلاس

خاک و کود درخت گیلاس :

بافت خاک برای کاشت درخت گیلاس بسیار مهم و ضروری است، زیرا مستعد بیماری های قارچی و آوندی می باشد. درخت گیلاس به دلیل داشتن ریشه‌های کم عمق و سطحی نیاز به خاک با زهکشی و بافت خوب است. بهترین نوع خاک برای گیلاس، خاک‌های لومی شنی است زهکش خوب خاک برای درختان گیلاس مهم است، زیرا این درختان خاک‌های مرطوب را تحمل نکرده و ریشه هایشان خواهد پوسید

نوسانات دمایی درخت گیلاس :

نوسانات زیاد دمایی سبب ریزش گل و میوه و همچنین ترک خوردن میوه های گیلاس می شود. در واقع سبب تنش میشودکه برای جلوگیری از تتنش می بایست بر منیزیم و روی را یک بار پس از برداشت محصول و یک بار قبل از تورم جوانه ها محلول پاشی کرد (میزان کود محلول پاشی نسبت به سن درخت و منطقه متفاوت می باشد که توسط گیاه پزشک منطقه تعیین میشود)

نکات کلیدی برای احداث باغ گیلاس:

 • نهال را از نهال فروشی قابل اعتماد خریداری نمایید.(نهال های شناسنامه دار)
 •  از سلامت ظاهری نهال اطمینان حاصل نمایید.
 • بهترین ارقام متناسب با منطقه انتخاب نمایید.
 • قبل از باز شدن شکوفه ها اقدام به کاشت نمایید تا ریشه ها فیکس شود.
 • ریشه نهال را با محلول های مناسب ضد عفونی کنید.
 • چاله را کمی عمیق بکنید بهتر است کود دامی کف چاله ریخته نشود زیرا ریشه های به خوبی داخل خاک نفوذ نمی کنند.
 • پس از کاشت نهال حدالمکان یک چوب را کنار آن گذاشته و نهال را فیکس کنید تا توسط باد تکان نخورد
 • بعد از کاشت نهال را ابیاری کنید و کود ندهید

بهترین کود درخت گیلاس چیست؟

 • در نهالستان های تازه تاسیس تا 3 الی 4 سال اول و با توجه به رقم کاشته شده فقط از کود های ازته برای رشد رویشی استفاده میشود.
 • پس از زیر بار رفتن درختان می بایست از کود های کامل استفاده شود.
 • در صورت استفاده از کود های دامی می بایست حتما از کود های پوسیده استفاده شود (برای تسریع پوسیدگی می توان کود ها را خیس کرد و روی کود ها را با پلاستیک کامل پوشاند)
 • برای محلول پاشی حتما صبح زود یا غروب آفتاب انجام شود تا از تبخیر زودهنگام جلوگیری شود.
 • کود های مورد نیاز حتما با نسخه گیاه پزشک و فروشگاه های معتبر تهییه شود.
 • کود دهی بیش از اندازه سبب رشد بیشتر نمی شود بلکه نتیجه عکس دارد و سبب آسیب های زیست محیطی می شود.
 • برای چالکود کردن باید با فاصله تقریبا 30سانتی متری (با توجه به سن گیاه متغییر است) از سایه انداز درخت کود دهی انجام شود.

شاخه گیلاس - کود درخت گیلاس

خرید کود درخت گیلاس

درنگ نکنید و همین حالا با کارشناسان و متخصصان ما در ایران کود تماس بگیرید. همین تماس ساده شما را به کارشناسان باتجربه و متخصص ما وصل می‌کند. تیم مشاورین ما می‌توانند شما را در زمینه روش‌های کاربردی پرورش مرکبات با کیفیت بدون دریافت هیچ هزینه‌ای راهنمایی کرده و بهترین کودها را به شما معرفی کنند. به علاوه امکان ارائه برنامه غذایی برای باغ پرتقال، لیمو، نارنج، گریپ‌فروت یا نارنگی شما نیز از طریق کارشناسان ما وجود دارد.

از آنجاییکه ما دارای بیش از پانزده سال سابقه فعالیت در زمینه واردات و صادرات انواع کودهای طبیعی هستیم، می‌توانید انواع سفارشات خود برای خرید پلیت مرغی یا دیگر محصولات ما را ثبت کرده و در محل موردنظرتان تحویل بگیرید.

بهترین کودها برای تقویت گیاهان شما کود‌های اسید هیومیک هستند. میتوانید برای تقویت هرچه بیشتر گیاهان خود از این کود استفاده نمایید.

برای خرید اسید هیومیک میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن