چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

آخرین مقالات

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

 درختان انگور، درختی پر توقعی از نظر کوددهی  نیست و می تواند در هر شرایط رشد کند. اما در برخی از مواقع، می بایست نکاتی را رعایت کنیم تا علاوه بر رشد درخت، شاهده پر بار بودن آن  نیز باشید. خاک مناسب برای پربار کردن درخت انگور  نیز مهم است  خاک خوب و مناسب، خاکی است که دارای منابع غذایی فراوانی برای گیاه است. علاوه بر آن، خاک خوب خاکی است که علاوه بر دارا بودن منبع غنی از مواد مغذی، دارای هوادهی خوبی نیز باشد. چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

کود مناسب برای پربار کردن درختان انگور

درختان  انگور برای پربار شدن، نیاز به کود دهی دارد، بهترین کود برای رشد درخت انگور و پربار کردن آن، کودی است که میزان فسفات بالایی دارد.  برای افزودن فسفات به درخت انگور، باید  حدود دو الی سه قاشق غذا خوری آن را در سه لیتر آب حل نمایید و در هنگام آبیاری ، محلول بدست آمده را پای درخت بریزید. هیومیک اسید، نیز می تواند کود بسیار خوبی برای پربار کردن درخت انگور باشد که دارای مواد مغذی فراوانی است که می تواند به باردهی درخت انگور، کمک بسیار زیادی کند.  برای افزودن هیومیک اسید به  انگور آن را در بعدازظهر  پای درخت بپاشید تاجذب خاک شود.

در مورد کودهای سه بیست بیشتر بدانیم 

برخی مواد مغذی  برای پرباری انگور

 کود نیتروژن

در میان مواد مغذی و عناصر مورد نیاز انگور ، نیتروژن در مقادیر نسبتاً زیادی برای قدرت  رشد و عملکرد خوب مورد نیاز است،  چون نقش مهمی در سنتز پروتئین ایفا می کند. از طرف دیگر، نیتروژن زیاد باعث رشد بیش از حد، تاخیر در رسیدگی ، افزایش حساسیت به بیماری در زمان برداشت و تولید  میوه های بی کیفیت می شود.

فسفر

فسفر در فتوسنتز نقش دارد، باعث توسعه ریشه می شود و  بر گلدهی تأثیر می گذارد. به طور کلی، خاک دارای سطوح کافی فسفر است مگر اینکه pH پایینی وجود داشته باشد.

پتاسیم

پتاسیم  بر رشد و رسیدگی  و مقاومت آن در برابر  آفات نیز  تأثیر می گذارد.

کلسیم

کلسیم مهمترین عناصر  در میان مواد مغذی انگور  است، باعث  استحکام دیواره سلولی و در نتیجه ماندگاری انگور را افزایش می دهد و به طور غیرمستقیم بر بیماری ها و حساسیت به آفات  تأثیر می گذارد.

گوگرد

گوگرد برای اسیدهای آمینه و سنتز پروتئین مهم است. به تشکیل کلروفیل کمک می کند، رشد ریشه را تقویت و به تشکیل دانه های انگور  کمک می کند. همچنین باعث مقاومت به سرما در انگور  می شود.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک