کود درخت بادام

بهترین کود برای درخت بادام

آخرین مقالات

کود درخت بادام

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

ما منبع شما برای اخبار ، ایده ها و اطلاعات مربوط به کشاورزی ارگانیک و مراقبت از گیاهان هستیم. هدف ما این است که برای افرادی که به دنبال دستیابی به کارهای بیشتر با ارگانیک و شیوه های سنتی مدیریت زمین هستند ، تبدیل به منابع باشیم. جهت خرید بهترین کود درخت بادام با ما در ارتباط باشید.

تعیین نیاز کود برای باغ های تازه کاشته شده چالش برانگیز است. این امر به دلیل تمایل به رشد هر چه سریعتر درختان و در عین حال خطر جذب سوختگی و ناکارآمدی سیستم آبیاری است. برای تعیین برنامه بهینه کود ، میزان و نوع نیتروژن و سایر مواد مغذی مورد نیاز در نظر گرفته شود.

اولین بارور برای درختان بادام سال اول باید پس از رشد 8-12 رشد انجام شود. بهترین کود برای درخت بادام

نیتروژن: مطالعات انجام شده در كالیفرنیا نشان داد كه رشد درخت با 3-4 اونس استفاده از نیتروژن در هر درخت به اوج خود می رسد

منبع نیتروژن در بررسی های متعدد خیلی ساده می توان گفت: “نیتروژن نیتروژن است”. با این وجود مواد مختلفی که در داخل کود وجود دارد فوایدی دارند. اگر در سطح خاک فسفر یا پتاسیم کم باشد ، استفاده از مخلوط NPK باعث اضافه شدن این مواد مغذی اصلی می شود. همین مسئله را می توان در مورد کودهای حاوی کلسیم نیز گفت.

اگر این مواد مغذی در سطح کافی برای رشد گیاهان باشند ، با افزودن مقادیر اضافی ، بیشترین مزیت وجود دارد.

پتاسیم و فسفر: ، فسفر و  پتاسیم به نظر نمی رسد که عامل محدود کننده بیشتر خاک ها باشد. دو محل آزمایشی در شهرستان مرسد در خاک شنی قرار داشتند و هیچ گونه افزایش رشد از گنجاندن P و K در برنامه های کودی مشاهده نشد. این بدان معنی نیست که این مواد مغذی اصلی مهم نیستند ، بلکه بسیاری از خاک ها حاوی مقادیر کافی P و K برای حمایت از رشد سال اول هستند.

بسیاری از خاک های جهان از این مواد مغذی اصلی کمبود دارند. با توجه به این تغییرات ، برای تعیین میزان P و K مورد نیاز باید آزمایش های خاک قبل از گیاه انجام شود. اصلاح گیاهان قبل از گیاه ، فرصتی برای استفاده از کودهای کم هزینه با سرعت بالاتر و بدون ایجاد تأثیر گیاه است. اگر سطح کافی خاک متغیر یا نامشخص باشد ، افزودن P و K اضافی در برنامه کود به نظر نمی رسد که تأثیر منفی بر رشد درخت بگذارد و بسته به نوع خاک ، ممکن است ذخیره ای برای استفاده در سال آینده ایجاد کند.

استفاده از کودهای دانه ای برای انتقال نیتروژن به داخل ریشه به آب نیاز دارد.

این کار با استفاده از آبیاری میکرو آبپاش یا باران حاصل می شود.

بهترین کود برای درخت بادام

کود با کیفیت برای درخت بادام

استفاده از کودهای دانه ای با سیستم قطره ای می تواند عوارضی در انتقال مواد به داخل ریشه ایجاد کند. اگر قطره ای در داخل باغ استفاده می شود و گزینه دیگری برای کوددهی وجود ندارد ، مواد را در الگوی مرطوب کننده سیستم آبیاری بکارید.

نرخ کود. نیازهای کود سال به عنوان نرخ در هر درخت توصیف می شود. این امر باعث می شود مقدار مشخصی از سایت تعیین شود زیرا تراکم بالاتر به نیتروژن بیشتری برای توسعه باغ نیاز دارد. به عنوان مثال ، در هر اونس نیتروژن در هر درخت ، به ترتیب 8 و 10 پوند ازت در هکتار برای یک کاشت 128 و 160 درخت نیازاست. برای رسیدن به کل کاربرد ، ناکارآمدی نیتروژن و روش کاربرد باید به این مقدار اضافه شود.

زمان بندی برنامه اولین کاربرد نیتروژن در درختان جوان باید زمانی رخ دهد که 8-12 اینچ رشد داشته باشد. بارور شدن خیلی زود ممکن است با جذب و افزایش غلظت نمک در ریشه منجر به آسیب درخت شود. بارور شدن خیلی دیر ممکن است به رشد از دست رفته برای فصل منجر شود. هنگامی که اولین برنامه به درستی به پایان رسیده است ، برنامه می تواند هر سه تا چهار هفته یکبار ادامه یابد  و آخرین برنامه در اواخر تابستان اعمال می شود. برنامه های چندگانه کوچک ، راندمان بیشتری نسبت به برنامه های کاربردی بزرگتر دارند.

درخت بادام به چه کودهایی نیاز دارد؟ ( بهترین کود برای درخت بادام )

سه تا چهار (یا بیشتر) برنامه با استفاده از یک ترکیب عمومی (یعنی 12-12-12 NPK) کود در سال نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت. با استفاده از یک تریپل 12 ، این حدود 8 اونس کود واقعی است که در هر درخت اعمال می شود. برنامه ها باید پس از برگشتن شروع شوند و هر 4-6 هفته ادامه داشته باشند.

درختان بادام چگونه به بهترین وجه رشد می کنند؟

در خارج از ایالات متحده ، آب و هوای مناسب برای رشد درختان بادام ، اقلیمی است که در کشورهای مدیترانه (ایتالیا ، اسپانیا ، مراکش ، یونان و تونس) یافت می شود. با این حال ، درختان بادام نیز با موفقیت های زیادی در سوریه ، ایران و استرالیا رشد می کنند.

چه مدت درختان بادام عمر می کنند؟

20-25 سال

درخت بادام به طور متوسط ​​20-25 سال عمر دارد و در طی 3-4 سال اول پس از کاشت میوه به بار نمی آورد. علاوه بر این ، درختان بادام دارای تحمل متناوب هستند به طوری که یک محصول بزرگ سالانه اغلب با یک محصول سبک تر سال بعد دنبال می شود.

درختان بادام چقدر سریع  می توانند رشد کنند؟

درختان بادام سالم هر ساله 8 تا 15 اینچ رشد می کنند. درختان بادام که در طی یک سال کمتر از 8 اینچ رشد دارند ، از 1/2 تا 1 پوند ازت واقعی تقسیم شده بین یک بهار و تابستان بهره می برند.

باروری درختان بالغ: بهترین کود برای درخت بادام

نیتروژن – در درختان بادام ، نیتروژن برای تجدید و تقویت چوب میوه دهی مورد نیاز است. همچنین برای رشد و نمو میوه لازم است. بیشترین نیاز به نیتروژن هنگام تولید درختان بادام به وجود می آید. در این زمان تقاضای نیتروژن ناشی از رشد میوه ، تشکیل شاخ و برگ و ذخیره درخت در ریشه و شاخه ها است. ما باید تقاضای درخت برای نیتروژن را برآورده کنیم ، زیرا کمبود این عنصر می تواند بازده را کاهش دهد.

بیشتر نیتروژن که به یک باغ بادام اعمال می شود بخشی از هسته و پوسته می شود. بنابراین می توان از عملکرد پیش بینی شده باغ برای تخمین نیاز به جایگزینی ازت حذف شده در محصول استفاده کرد. برای هر 326 گرم عملکرد مغز هسته (گوشت) پیش بینی شده ، تقریباً 33 گرم نیتروژن بمالید.

لقاح بیش از حد می تواند منجر به رشد بیش از حد رویشی شود که می تواند سایه زنی را برای بارور چوب ایجاد کند. علاوه بر این ، لقاح بیش از حد هزینه های تولید را افزایش داده و منجر به آلودگی آب خواهد شد.

حداکثر بهره وری با کود درخت بادام :

N را فقط در صورت وجود برگها و ریشه های درخت فعال کنید.

از آبیاری یکنواخت و مناسب برای حمل N در منطقه ریشه استفاده کنید.

در درختان جوان بدون تحمل از نیتروژن تا زمانی که آبیاری ادامه یابد استفاده می شود.

درختان بالغ در اوایل بهار به بیشتر نیتروژن احتیاج دارند ، بنابراین  استفاده از اواخر تابستان بخشی از N قبل از آبیاری باعث رشد درخت با N برای رشد اوایل بهار می شود. بقیه N مورد نیاز باید در طول بهار اعمال شود.

باروری در برنامه های N بسیار کارآمد است.

برگها را برای تنظیم دقیق سطح N به باغ تجزیه و تحلیل کنید. سطح را در محدوده کافی حفظ کنید. کاربرد به 200-250 کیلوگرم نیتروژن در هکتار می رسد. كاربرد پس از برداشت 50 كيلوگرم در هكتار نيز توصيه مي شود. 2.5-3.0٪ از D.M در تجزیه و تحلیل بافت.

هسته پتاسیم – مغز بادام حاوی 75/0٪ داده  است و پتاسیم بیش از 2٪ از وزن خشک قله بادام را نشان می دهد ، در بین مواد مغذی حاصل از خاک ، پتاسیم و نیتروژن در بیشترین مقدار از بین می روند. وقتی غلظت مواد مغذی نسبتاً پایدار است ، تجزیه و تحلیل برگها بر روی برگها انجام می شود. با این حال ، تجزیه و تحلیل در اواخر فصل رشد به رشد چشمگیر و کمبود فرصت ، اما فرصت کمی برای اصلاح نواقص می دهد.

 چگونه درختان بارور می شوند: توسط کود درخت بادام

هر ساله چند سوال در مورد بارور کردن درختان برگ اول ، دوم و سوم وجود دارد. از آنجا که این درختان به سرعت در حال رشد هستند و در برخی موارد تولید محصول ، کوددهی کافی برای رشد بسیار مهم است.

درختان برگ اول: به عنوان یک راهنما ، من به طور کلی بیش از یک اونس ازت عناصر عناصر در هر درخت را برای هر برنامه توصیه می کنم. سه تا چهار (یا بیشتر) برنامه با استفاده از یک ترکیب عمومی یعنی 12-12-12 NPK کود در سال نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت. با استفاده از یک تریپل 12 ، این حدود 8 اونس کود واقعی است که در هر درخت اعمال می شود. برنامه های کاربردی باید از برگ خارج شوند و هر 4-6 هفته ادامه یابد. برای جلوگیری از سوختگی نیتروژن ، اولین کاربردهای سال باید کمتر از یک اونس باشد در حالی که کاربردهای بعدی نباید بیشتر از یک اونس باشد.

اگرچه من می دانم که برخی از پرورش دهندگان موفق هستند ، اما به اندازه کافی احتمالی را نسبت به استفاده از محصولات حاصلخیز مبتنی بر کود برای درختان برگ اول مشاهده می کنیم. مصرف بیش از حد درختان با نیتروژن به ویژه در هوای گرم بسیار آسان است و باعث ریزش درخت می شود. موافقیم که استفاده از کودهای دانه یک رویکرد محافظه کارانه است ، اما موردی است که طی سالها مورد آزمایش و استفاده گسترده قرار گرفته است.

درختان برگ دوم: ریشه زایی درختان برگ 2 می تواند بسیار گسترده باشد ، اما در مقایسه با درختان بالغ هنوز محدود است. حتی اگر رشد دهنده قادر به باروری باشد ، ما معمولاً هنوز دوست دارم اولین کاربرد دانه دار را ببینم. چرا؟ در بسیاری موارد ، پتاسیم و فسفات کافی در فصل خفته قبلی استفاده نشده است ، بنابراین با استفاده از کود 12-12-12 حداقل مقداری از این مواد مغذی را تضمین می کند زیرا درخت دوره رشد سریع فروردین و اردیبهشت را آغاز می کند. برنامه های بعدی را می توان از طریق سیستم باروری انجام داد. باز هم ، از قانون یک اونس در هر درخت در سال رشد پیروی کنید. بنابراین ، بیش از 2 اونس ازت عناصر عناصر در هر یک از برنامه ها. این حدود 16 اونس از Triple 12 ، 11 اونس CAN-17 یا 6 اونس UAN-32 است.

درختان برگ سوم: با ورود درختان به سالهای بزرگسالی ، در هنگام کود دهی باید از احتیاط استفاده شود. در هر سال از هر درخت رشد یک اونس را دنبال کنید و در بیشتر موارد از سوختگی باید اجتناب شود.

رشد آهسته درخت باغ: اگر درختان از نظر اندازه کمی لکه دار هستند ، بهتر است میزان لقاح را کاهش داده ، بارها و بارها اعمال کنید و برای تشویق رشد ، ازت با استفاده از نیترات حاوی نیترات استفاده کنید. معمولاً ، یک درخت متورم به معنای یک سیستم ریشه دار به خطر می افتد. استفاده از این استراتژی ها می تواند به درخت “مبارز” کمک کند.

افزایش راندمان کود درخت بادام توسط بهترین کود برای درخت بادام :

با درختان بهتر است دوزهای کوچکتر را بیشتر و بیشتر بارور کنید. این باعث افزایش درصد جذب کود ضمن کاهش خطر آبشویی مواد مغذی می شود. به دنبال این اصل ، نرخ های ذکر شده در بالا می توانند کاهش یابد و بیشتر استفاده شود تا از راندمان بیشتر استفاده در میان درختان کوچکتر اطمینان حاصل شود.

آبیاری سیل:

هنگام استفاده از یک دوز بزرگ کود که به سرعت توسط یک آبیاری دنبال می شود ، مراقب باشید. اگرچه این عمل برای افزایش بازده مصرف کود توصیه می شود ، اما می تواند در هوای گرم به درختان آسیب برساند. اگر برنامه نزدیک به حداکثر میزان باشد ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، و شرایط آب و هوایی بیش از 85 درجه است ، با کاهش جزئی نرخ های اعمال شده (10٪) خطر خسارت را کاهش می دهد. این امر معمولاً در هوای گرم رخ می دهد زیرا درختان مقادیر زیادی آب را جذب می کنند که مقدار زیادی مواد مغذی را به داخل درختان منتقل می کند. ما از این سناریو چند بار با نرخ هایی که در ابتدا ایمن به نظر می رسند ، آسیب درخت را مشاهده کرده ایم.

کود دهی در آب و هوای خنک و بهاری درخت بادام:

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از نیترات آبدار نیترات در اوایل فصل رشد (نیترات پتاسیم ، نیترات کلسیم و غیره) در اوایل فصل از گیاهان کود اوره یا آمونیوم موثرتر است. از آنجایی که کودهای حاوی اوره و آمونیوم باید توسط جامعه باکتریایی ناشی از خاک به نیترات تبدیل شوند ، منابع نیترات به ویژه در خاکهای خنک تر به راحتی برای درختان در دسترس هستند. پس از افزایش دمای خاک ، جابجایی مجدد به کودهای اوره / آمونیوم مبتنی بر امکان پذیر است و می توان برای کاهش هزینه ها انجام داد.

نحوه اعمال کود آلی مایع در درختان بادام 

از کود طبیعی 1/2 گالن و 1 کوارت به گالن کلپ طبیعی در 50-75 گالن آب در هکتار استفاده کنید. این ترکیب را به طور مستقیم در برگهای اولیه (پس از ریزش گلبرگ) و 10-14 روز بعد به طور مستقیم روی برگها با سمپاش تجاری بمالید. همان برنامه را دوباره در اواخر تابستان ، در طول رشد فعال و یا با هر گونه روی و بور مکمل که ممکن است لازم باشد دوباره اعمال کنید (تمام ورودی ها را برای سازگاری مخلوط اسپری آزمایش کنید)

در مورد درختان بادام جوان (1-3 ساله) ، ما باید بسیار مراقب باشیم ، زیرا اگر کود را در یک نقطه مشخص از خاک بدون آبیاری همزمان به آن اضافه کنیم ، این ممکن است مشکلات مختلفی را برای درخت ایجاد کند ( این همچنین ممکن است برای برخی از درختان بالغ مسئله ای باشد). بیشتر کشاورزان 5،3 اونس استفاده می کنند. (150 گرم) ازت در هر درخت جوان در طی 2 و 3 سال پس از استقرار آنها.

در مورد درختان بادام بالغ ، یک طرح مشترک کود دهی با اضافه کردن 8-12 پوند است. (3،6 – 5،4 کیلوگرم) N-P-K 12-12-17 + 2MgO در هر درخت بالغ ، دو بار در سال ، یک بار در اواخر زمستان (فوریه) و سپس در اواخر بهار – اوایل تابستان (مه-ژوئن) اعمال می شود. دومین طرح باروری سه بادام شامل اضافه کردن 8-12 پوند است. (3،6 – 5،4 کیلوگرم) NPK 12-12-17 + 2MgO در هر درخت بالغ در اواخر زمستان – اوایل بهار (فوریه-مارس) و تزریق کود محلول در آب NPK 15-15-15 از طریق آبیاری سیستم در اواخر بهار (آوریل-مه). سومین طرح لقاح درخت بادام (که می تواند تا حدودی با هر یک از موارد بالا ترکیب شود) شامل 3 مورد استفاده از شاخ و برگ با N-P-K 20-20-20 است ، یکی در زمان سقوط گلبرگهای گل و دیگری 2 با فواصل 10 روزه. (اینها فقط برخی از روشهای متداول است که بدون انجام تحقیقات خود و تجزیه و تحلیل برگها نباید از آنها پیروی کرد).

درخت بادام در نیتروژن نیازهای زیادی دارد. بسیاری از کشاورزان (از طریق سم پاشی یا باروری) در کل 2،2 پوند اضافه می کنند. (1 کیلوگرم) ازت در هر درخت بالغ در سال و به نظر می رسد این کافی است. با افزودن مقدار بسیار بیشتری از آنچه گزارش شده است منجر به رشد سریع جوانه های آب می شود. در نتیجه ، چون جوانه های آب اغلب قسمتهای میوه ای شاخه ها را سایه می زنند ، عملکرد کاهش می یابد.

پتاسیم دومین ماده مغذی مهم است. اگر کمبود پتاسیم پس از تجزیه برگ تشخیص داده شود ، تولید کنندگان بادام اغلب 15-20 پوند اضافه می کنند. (6/8 تا 9 کیلوگرم) سولفات پتاسیم در هر درخت بالغ. از طرف دیگر ، اصلاح نواقص شدید پتاسیم را می توان از طریق پاشش شاخ و برگ با نیترات پتاسیم جبران کرد

لقاح عالی درخت بادام را می توان با اضافه کردن کود مدیریت کرد. بسیاری از کشاورزان هر یک یا دو سال 10 تا 20 تن کود کود در هکتار اضافه می کنند. (1 هکتار = 2،47 هکتار = 10.000 متر مربع و 1 تن = 1000 کیلوگرم = 2205 پوند.) وقتی آنها نتوانند کود با قیمت مناسب پیدا کنند ، بسیاری از کشاورزان کودهای سبز استفاده می کنند. در این حالت ، تولید کنندگان بادام در پاییز حبوبات می پاشند. طی چند ماه آینده ، آنها فسفر و پتاسیم را به مزرعه اضافه می کنند تا به رشد سریع حبوبات کمک کنند. سرانجام آنها گیاهان را شخم می زنند و درست قبل از گلدهی آنها را درون خاک می گذارند (بهار – آوریل ، مه). به خاطر داشته باشید که در هنگام تجزیه مواد آلی ، مصرف نیتروژن افزایش یافته است. در نتیجه ، بسیاری از کشاورزان زمان شخم زدن نیتروژن (به شکل نیترات) را به خاک اضافه می کنند تا از کمبود نیتروژن جلوگیری شود

                                     ( همیشه از یک متخصص زراعت دارای مجوز سؤال کنید)

منبع

خانه 

اسید هیومیک

پلت مرغی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن