کود درخت کیوی

کود درخت کیوی

آخرین مقالات

کودهای مورد نیاز درختان کیوی کدامند؟

یک برنامه کوددهی صحیح برای تولید محصول پر بار و سالم  ضروری است ، درختان کیوی نیز از این قاعده مستثنی  نیستند. توصیه ما به شما جهت کسب بهترین نتایج از نظر تولید و کیفیت  آگاهی از شرایط فیزیکی و شیمیایی خاک مورد کاشت، انجام آزمایش خاک و نحوه کوددهی صحیح است.

زمان کوددهی درختان کیوی اهمیت زیادی دارد

درختان کیوی به   pH خاک و هر خاکی که زهکشی خوبی داشته باشد، مقاوم هستند. افزودن مقدار زیادی مواد آلی در درختان کیوی باعث تقویت آنها می شود . دانستن زمان کوددهی مناسب برای تولید میوه های سالم و پربار ضروری است. درختان جوان به کود حساس هستند، بعد سال اول رشد این حساسیت مهم تر است.

درختان کیوی خاک اسیدی را ترجیح می دهند.

درختان کیوی خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهند اما خاک های خنثی را نیز  تحمل می کنند. در خاک پایه و اصلی رشد اوایل فروردین  در طول فصل رشد درختان را  کوددهی کنید. در  خاک های اسیدی،  کیوی ها را زودتر  از موعد کوددهی کنید، چون آنها به  مواد مغذی   قبل از میوه دهی نیاز دارند که معمولاً در ماه خرداد یا می باشد.

در مورد زمان مصرف اسید هیومیک بیشتر بدانیم 

درختان کیوی را فقط با کود مایع تغذیه کنید .

استفاده از کود در درختان کیوی اهمیت زیادی دارد، پس از حدود شش سال، کیوی ها  به  500 گرم نیتروژن در سال نیاز دارند. اما  در درختان جوان تر باید   (57 گرم)  کود در هر با مصرف استفاده شود. تغذیه  نهال کیوی  جز با کودهای گیاهی مایع رقیق شده پس از رشد چهار برگ واقعی توصیه نمی شود.  بهتر است کیوی ها  را بعد مرداد ماه کوددهی  نکنید.

بهترین کود برای درختان کیوی، کودهای نیتروژن دار است.

بهترین کود برای درختان کیوی، کودهای نیتروژن دار حاوی مقادیر بالا عناصر کمیاب می باشد. نیترات آمونیوم و اوره با  نیتروژن اضافه برای کیوی  پیشنهاد می شود. کودهای  همه منظوره سه بیست  که مایع هستند نیز برای درختان کیوی مناسب است، اما مراقب باشید باعث سوختگی گیاه نشود. آبیاری پس از هر کود بسیار مهم است. نیتروژن همیشه در اوایل بهار مورد نیاز است زیرا گیاه در حال جوانه زدن مجدد است.

کوددهی درختان کیوی را در ناحیه ریشه انجام دهید.

برای کوددهی درختان  کیوی حداقل یک تا دو روز قبل از استفاده از هر ماده غذایی منطقه را آبیاری کنید. مقدار توصیه شده کود دانه ای را در اطراف ناحیه ریشه درختان قرار دهید. خراش دادن ریشه آن از باد کردن آن جلوگیری می کند و  مقدار رسیدن کود به ریشه را  افزایش می دهد. کود روی ناحیه ریشه درختان  اسپری کنید و  از مصرف آن روی  برگها اجتناب کنید.

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم 

کمبود پتاسیم در کیوی باعث رشد ضعیف در زمان جوانه زنی می شود.

اولین علامت کمبود پتاسیم در درختان کیوی  رشد ضعیف در زمان جوانه زنی  است. در میوه هایی که  کمبود پتاسیم بسیار شدید است،  برگ ها کوچک و به رنگ سبز مایل به زرد کم رنگ با کلروز حاشیه ای خفیف در برگ های مسن تر دیده می شوند. همچنین کمبود شدید پتاسیم باعث پیچ خوردگی رو به بالا در حاشیه برگ های مسن تر، به ویژه در هوای گرم  می شود که این علایم  ممکن است  با کمبود آب اشتباه گرفته شود.

سولفات پتاسیم برای کیفیت میوه درختان مفید است.

کیوی یک محصول حساس به  کودهای کلرید نیست، اگرچه کلرید می تواند بر برگ ها درختان کیوی  تأثیر بگذارد. با این وجود، در بسیاری از شرایط کشت، سولفات پتاسیم کیفیت میوه ها را بهبود می بخشد.

کودهای سه بیست شوک به علت متعادل بودن سه عنصر مغذی گیاه و مایع بودن برای درختان کیوی در ایجاد میوه های سالم و با کیفیت اهمیت زیادی دارد. کارشناسان ایرانکود در صورت تمایل شما کشاورزان را در نحوه و زمان دقیق کوددهی یاری خواهند کرد.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک