کود مخصوص هندوانه

کود هندوانه

آخرین مقالات

کود  هندوانه

.

کود هندوانه : چه کودهایی برای استفاده از هندوانه لازم است، برای سفارش کود هندوانه با ما در ارتباط باشید.

رشد هندوانه خود ممکن است کمی کار داشته باشد اما مطمئناً سودمند است. برای به دست آوردن شیرین ترین و آبدارترین هندوانه ، از چه کودهایی برای گیاهان هندوانه استفاده می کنید؟ این مقاله به پاسخ دادن به آن به شما کمک می کند.

چگونه گیاهان هندوانه را سریعتر و با میوه های بزرگتر رشد کنیم

رشد هندوانه در یک باغچه خانگی یک تلاش خوب و فریبنده است. شما باید از نور ، آب ، غذا و فضای مناسب میوه را تهیه کنید و یا با مشکلاتی مانند آلودگی حشرات ، رشد قالب و محصولات مضراب روبرو شوید. هندوانه در یک باغچه خانگی یک میوه خوش طعم تابستانی را برای خانواده شما فراهم می کند ، اما برای رشد بهترین و بزرگترین میوه ، باید مراقبت بیشتری کنید تا اطمینان حاصل شود که هندوانه فقط مقادیر کاملی از مواد مورد نیاز را برای برداشت مناسب دریافت می کنند.

مرحله 1

مناطقی از باغ خود را که حداقل شش ساعت از نور مستقیم خورشید روزانه دریافت می کند ، انتخاب کنید. حداقل تا 10 اینچ عمق بکشید تا تمام ریشه های علفهای هرز شکسته شود و خاک را تازه کند.

گام 2

2 تا 3 اینچ کود آلی مانند کود ، کمپوست یا پوسته های بادام زمینی اضافه کنید و آنها را با پنیر مخلوط کنید. اینها به زهکشی و همچنین به باروری خاک کمک می کند. این کار آماده سازی باید به محض اینکه خاک در بهار قابل استفاده باشد ، انجام شود.

مرحله 3

به محض اینکه دمای خاک به 68 درجه فارنهایت یا بالاتر رسید ، دانه هندوانه خود را در خاک آماده شده خود بکارید. اگر به دنبال بزرگترین هندوانه ممکن هستید ، بذر کارولینای کراس را کاشت کنید ، که می تواند تا 200 پوند نیز برسد. 90 تا 95 روز طول می کشد تا بالغ شود. دانه ها را با 12 پا از سطح باز در همه جهات برای بزرگترین میوه ها بکارید.

مرحله 4

مالچ در اطراف پایه گیاهان هندوانه با 2 تا 3 اینچ مالچ آلی. مالچ را حداقل 6 اینچ از گیاه نگه دارید تا از سوختن جلوگیری شود. مالچ به خاک کمک می کند تا رطوبت را حفظ و علفهای هرز را از بین ببرد.

 

مرحله 5

هفته ای یکبار گیاه هندوانه را با کود محلول مایع بارور کنید. با اندازه گیری کود شروع کنید تا گل گیاه شکوفه شود. سپس برای بقیه فصل به کود 20-20-20 تغییر دهید. دستورالعمل های خاص محصول راجع به  کاربرد را مطالعه کنید.

 

مرحله 6

با بارور کردن گلهای ماده که بزرگتر از نرها هستند و هندوانه های کوچکی به آن وصل شده اند ، تولید میوه را تشویق کنید. یک گل نر را از گیاه جدا کرده و آن را روی گل ماده بکشید تا میوه را ترغیب به رشد و تنظیم کنید.

 

مرحله 7

هر هفته یک بار گیاهان را عمیقاً آب دهید تا میوه ها به دست بیایند. خاک باید بین هر آبیاری کمی خشک شود ، بنابراین فقط اگر 2 اینچ بالای لمس خشک باشد ، آب دهید. پس از تنظیم میوه ، آب را زیاد کنید تا خاک به هیچ وجه خشک نشود بلکه مرطوب بماند. فقط از پایه گیاهان آب بگیرید تا برگ و میوه خشک نشود.

 

مرحله 8

هر بار که یک میوه هندوانه واحد داشته باشید ، میوه های دیگر را هرس کنید. این کار باعث می شود گیاه بتواند تمام انرژی و مواد مغذی خود را در گیاه سالم بگذارد و باعث بزرگتر و سریع تر شدن آن شود. احتمالاً بیش از یک دانه کاشت خواهد شد ، بنابراین از هر گیاه یک میوه بزرگ خواهید داشت.

 

مرحله 9

خربزه رو به رشد را در بالای مالچ قرار دهید تا از نشستن آن در خاک مرطوب جلوگیری شود. فقط چتر یا سایه دیگری از سایه بان را بر روی خربزه تنظیم کنید تا از نور مستقیم خورشید محافظت شود. شما می خواهید برای گیاه از نور کامل خورشید استفاده کند ، اما از میوه محافظت منید.

آبیاری و کود هندوانه

شما باید در مورد لقاح هندوانه پس از شروع به رشد و دوباره شکوفا شدن شکوفه ها و میوه ها بررسی کنید باید در چند هفته اول پس از کاشت بذر ، به فکر آب کردن وصله هندوانه خود باشید.

گیاهان هندوانه ریشه های کمی عمیقی دارند که در استخراج رطوبت از خاک مفید هستند. تا زمانی که این ریشه ها ایجاد نشوند ، باید گیاهان را به طور مرتب با خیس های کند و عمیق آب دهید. به مدت 3 هفته اول پس از کاشت ، در صورت عدم باران در منطقه شما هفته ای یک یا دو بار به هندوانه خود آبرسانی کنید. پس از جوانه زدن بذرها ، میزان آب دهی را به اندازه هر 10 روز یک بار برگردانید. هنگامی که هندوانه شروع به پخش شدن می کنند ، می توانید آب را از همه متوقف کنید ، تا زمانی که باران هر 10-14 روز باران می بارد. اگر مطمئن نیستید که گیاهان به اندازه کافی آب می گیرند ، با انگشتان خود حدود 4 اینچ را در خاک بکشید. شما می خواهید خاک در این عمق مرطوب باشد ، اگرمرطوب نباشد. پس خشک است گیاهان را آب کنید. اگر خیس است ، بگذارید چند روز خشک شود و دوباره بررسی کنید. حدود 10 روز قبل از برداشت هندوانه، آب دادن به گیاهان را به طور کامل متوقف کنید. این به شما امکان می دهد که قندهای موجود در میوه غلیظ شوند و گوشت ترد شود. این امر باعث خوشمزه تر شدن هندوانه می شود

یک کود نوع محلول در آب نیز به خوبی کار می کند. این روش انتخاب ماست و ما به طور معمول از یک کوزه 1 گالن برای مخلوط کردن کود استفاده می کنیم و سپس آن را درست در پایه ساقه اصلی می ریزیم. پس از ظاهر شدن شکوفه ها و شروع میوه ، می توان از کاربرد دوم کود استفاده کرد. این امر باعث می شود گیاهان انرژی لازم را برای تولید میوه با کیفیت بالا به دست آورند.

در باغ خودمان ، چند روز قبل از کاشت کود ، به خاک کود اضافه می کنیم. ما یک کود دانه دانه متعادل را در تکه هندوانه خود پراکنده می کنیم ، به همراه مقداری آهک  و آب آن را داخل زمین می ریزیم. چند روز بعد ، برای آخرین بار کود داده و دانه ها را کاشته می کنیم. پس از آن ، ما برای بقیه فصل  روش را به یک کود محلول در آب تغییر می دهیم.

 

مراحل رشد هندوانه

آبیاری

آبیاری بسیار مهم است – از زمان کاشت تا شروع به شکل گیری میوه. در حالی که گیاهان هندوانه در حال رشد ، شکوفه و میوه هستند ، اما در هفته به 1 تا 2 اینچ آب نیاز دارند.

خاک را مرطوب نگه دارید ، اما غرق آب نکنید. صبح پایه درخت را  آب کنید و سعی کنید از خیس شدن برگها خودداری کنید و از آبگرفتگی بالای سر خودداری کنید. پس از رشد میوه ، آب را کاهش دهید. هوای خشک شیرین ترین هندوانه را تولید می کند.

باروری

اگر لقاح را انتخاب می کنید (و بسیاری نیز انجام می دهند) ، اطمینان حاصل کنید که ازت بیشتر از فسفر و پتاسیم نیتروژن باشد ، زیرا این باعث رشد برگ و تاک می شود. اما پس از شروع گل ، از کودهایی با نیتروژن کمتری استفاده کنید تا در عوض گل و میوه را ترغیب کنید. ما توصیه می کنیم از کودهای حاوی جلبک دریایی استفاده کنید.

گلدهی و میوه دهی

دانه گلهای نر و ماده را بطور جداگانه در همان گیاه تولید می کند. آنها غالباً چند هفته قبل از ظهور ماده ، تولید گلهای نر را شروع می كنند. نگران نباشید اگر گلهای نر از بین بروند. گلهای ماده در تاک باقی می مانند و میوه می دهند.

شکوفه ها برای میوه دادن به گرده افشانی نیاز دارند ، بنابراین با زنبورها مهربان باشید! بیاموزید که چگونه در باغ خود از گرده افشان ها پشتیبانی کنید.

با رسیدن میوه ، از پوسیدگی آن به آرامی برداشته شده و مقوا یا نی را بین میوه و خاک قرار دهید. از آبرسانی هندوانه اطلاع دارید ، وقت آن است که در مورد برداشت آنها فکر کنید.

نکات مربوط به مراقبت های عمومی

مالچ کردن با پلاستیک سیاه در اطراف گیاهان به چندین هدف کمک می کند: باعث گرم شدن خاک ، مانع از رشد علفهای هرز می شود و باعث رشد میوه ها از خاک می شود.

هرس درختان هندوانه به طور کلی ضروری نیست ، اما اگر اجازه ندهید که دانه های جانبی رشد کنند و به تاک اصلی بچسبند ممکن است محصول انگور بهبود یابد. هنگامی که گیاه جوان است ، فقط جوانه های انتهایی آن را تشکیل دهید (قبل از اینکه شاخه های جانبی تاک شوند). همچنین می توانید برخی از شکوفه ها را بچسبانید تا انرژی خود را روی تعداد کمی هندوانه متمرکز کنند (البته برای از بین بردن میوه بالقوه این یک چالش است).

هندوانه ها پس از برداشت شیرین نمی شوند ، بنابراین زمان برداشت محصول مهم است. آنها به طور کلی طی یک دوره دو هفته ای رسیده می شوند ، بنابراین انتظار خود را در مورد آنها نگه دارید.

توصیه های زیر را در مورد چگونگی هنگام رسیدن هندوانه ارائه شده:

آن را انداخت اگر هندوانه توخالی به نظر برسد ، رسیده است.

هندوانه زمانی بالغ می شود که تقابل کمی بین راه راه وجود داشته باشد.

هندوانه نابالغ دارای ته سفید خواهد بود. هندوانه  رسیده یک قسمت خامه ای یا زرد رنگ دارد.

روی آن فشار دهید. اگر هندوانه به نظر می رسد نرم است ، رسیده است. (توجه: خیلی ها این روش را دوست ندارد زیرا می تواند کیفیت میوه را خراب کند.)

تاندون را بررسی کنید. اگر سبز است صبر کنید. اگر نیمه مرده باشد ، هندوانه تقریباً رسیده یا رسیده است. اگر تاندون کاملاً مرده باشد ، رسیده یا رسیده است. ساقه ها را باید با یک چاقوی تیز نزدیک میوه خرد کرد.

هندوانه ها را می توانید تقریباً 10 روز بطور مرتب نگهداری کنید. در صورت برش ، آنها می توانند حدود 4 روز در یخچال بمانند. محکم در پلاستیک بپیچید.

کاشت هندوانه در ظروف یک روش عالی برای باغبان با فضای محدود برای رشد این میوه های با طراوت است. دانستن چگونگی رشد هندوانه در ظروف با موفقیت فقط نیاز به کمی دانش دارد. نحوه رشد هندوانه در ظروف با موفقیت هندوانه در گلدان ها قبل از اینکه حتی بذر هندوانه خود را بکارید رشد می کند. شما باید گلدان ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا هندوانه ظرف شما شکوفا شود. هندوانه به سرعت رشد می کند و به آب زیادی احتیاج دارد ، بنابراین توصیه می شود با یک ظرف 5 گالن یا اندازه بزرگتر شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که ظرفی که هندوانه در آن رشد می کنید سوراخهای زهکشی کافی دارد. ظرف هندوانه را با خاک پر کنید. از خاک باغ خود استفاده نکنید. این به سرعت در ظرف جمع می شود و رشد هندوانه در ظروف را دشوار می کند. در مرحله بعد ، شما باید انواع هندوانه را انتخاب کنید که در گلدان ها به خوبی عمل می کند. هنگام کاشت هندوانه در گلدان ها ، باید به دنبال یک نوع جمع و جور باشید که میوه های کوچک رشد می کند.

پس از انتخاب هندوانه های ظرفی که می خواهید رشد دهید ، بذر را درون خاک قرار دهید. بذر باید 3 بار از عمق بیشتری گیاه داشته باشد. دانه را به خوبی آب دهید. همچنین می توانید یک نهال را که در داخل خانه شروع شده است ، پیوند دهید. چه بذر کاشته باشید و چه نهال ، اطمینان حاصل کنید که احتمال سرمازدگی وجود نداشته باشد. مراقبت از هندوانه در گلدان پس از کاشت هندوانه خود در گلدان ها  لازم است که از گیاه حمایت کنید. بیشتر مردم به دلیل کمبود فضای در حال رشد هندوانه در ظروف هستند. بدون داشتن برنامه و تخصص ، حتی هندوانه هایی که در ظروف در حال رشد هستند ، می توانند فضای عظیمی را به خود اختصاص دهند. اگر در یک کانتینر در یک منطقه شهری یا یک بالکن بلند ، هندوانه در حال رشد دارید ، ممکن است متوجه شوید که در این زمینه مکان کافی برای گرده افشانی هندوانه ندارید. می توانید آنها را با دست گرده افشانی کنید. هنگامی که میوه روی هندوانه ظرف شما ظاهر شد ، لازم است پشتیبانی بیشتری از میوه هندوانه نیز داشته باشید. از یک ماده کشش و انعطاف پذیر مانند کش شلوار یا یک تی شرت برای ایجاد چکش زیر میوه استفاده کنید. هر انتهای چکش را به پشتیبانی اصلی هندوانه وصل کنید. با رشد میوه هندوانه ، چکش کشیده می شود تا اندازه میوه را در خود جای دهد. هندوانه ظرف شما باید روزانه در دمای زیر 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) و دو بار در روز در دمای بیش از این آب شود. هفته ای یک بار از کود مبتنی بر آب یا یک کود دانه آهسته استفاده کنید.

هنگام کوددهی گیاهان هندوانه ، از کودهای حاوی نیتروژن در ورودی استفاده کنید. پس از شروع گیاه ، گلدهی خود را به تغذیه هندوانه کود فسفر و پتاسیم تبدیل کنید. هندوانه ها برای تولید بهینه خربزه به پتاسیم و فسفر کافی احتیاج دارند.

هنگامی که میانگین دمای هوا حداقل 70 درجه فارنهایت باشد ، هندوانه بهتر رشد می کند. این گیاه برای حمایت از رشد شاخ و برگ و تولید میوه به خاک سرشار از مواد مغذی نیاز دارد. برای بزرگترین ، آبدارترین هندوانه ، انواع مختلفی از اصلاح خاک را که در مراحل مختلف زندگی به آن نیاز دارد ، انجام دهید.

  کود 5-10-10

باروری خاک را قبل از کاشت بذر هندوانه یا پیوند نهال خود تقویت کنید. این امر به رشد سریع کمک می کند و پایه ای را برای گیاهان سالم هندوانه ایجاد می کند. از هر محصول کود 10-10-10 کودی استفاده کنید و آن را با سرعت 15 پوند برای هر 500 فوت مربع از فضای باغ پخش کنید. برای به حداقل رساندن خطر سوختن ازت ، کود را به طور مساوی در 6 اینچ برتر خاک مخلوط کنید.

کمپوست

گیاهان هندوانه در خاک حاصلخیز ، مرطوب و خوب زهکشی بهترین رشد را دارند. کمپوست با بهبود ساختار خاک ، افزودن ریز مغذی ها و بهبود توانایی خاک در مرطوب نگه داشتن و نگه داشتن روی مواد مغذی ، این کار را انجام می دهد. برای کسب بهترین نتیجه با هندوانه ، از تقریباً 4 اینچ کمپوست کهنه استفاده کرده و کمپوست را در 6 اینچ برتر خاک مخلوط کنید.

مالچ

مالچ با اضافه کردن آهسته ماده آلی غنی از نیتروژن به خاک باعث لقاح گیاهان هندوانه می شود. مالچ همچنین به بهبود احتباس رطوبت خاک کمک می کند و از رشد علفهای هرز جلوگیری می کند که در غیر این صورت با گیاهان هندوانه شما برای رطوبت خاک و مواد مغذی خاک رقابت می کند. مالچ هایی که به خوبی با گیاهان هندوانه کار می کنند شامل نی علفهای هرز ، روزنامه خرد شده و بریده های چمن هستند. همیشه یک لایه مالچ به ضخامت 3- تا 4 اینچ در اطراف گیاهان هندوانه خود نگه دارید.

کود33-0-0

به محض اینکه تاکهای گیاه هندوانه به اندازه کافی طولانی باشد که شروع به خزش در سطح زمین کند ، در مرحله دوم نیاز به نیتروژن برای سرعت بخشیدن به رشد نیاز دارد. با استفاده از کود 33-0-0 آن را به میزان 1/2 پوند برای هر 50 پا از سطر هندوانه بمالید. بلافاصله گیاهان هندوانه را آب دهید تا به حمل کود به ریشه های تاک کمک کند. مجدداً تکرار کنید وقتی که اولین میوه های گیاه هندوانه روی تاک ظاهر می شوند. این باعث افزایش تولید کلی میوه می شود.

منبع

خانه

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن