کود دادن به درخت پسته از کارهای بسیار مهمی است که هر باغدار بایستی آن را برای درختان پسته لحاظ کند. لازم است تا کار کوددهی بر طبق یک برنامه منظم و مدون صورت پذیرد. در این صورت است که عمل تغذیه به بهترین نحو ممکن انجام می شود و درختان می توانند به باروری بهینه خود دست یابند. امروزه کودهای زیادی در بازار وجود دارد. به همین علت انتخاب بهترین کود ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. اما در این جا قصد داریم تا یکی از بهترین کودها برای درختان پسته را به شما معرفی کنیم. کود کامل 10Xshock برای پسته از بهترین و کامل ترین کودها به شمار می آید. این کود محصول کشور آمریکا است و با پیشرفته ترین تکنولوژی ساخته شده است.

فن آوری نانو در تولید این کود به کار رفته است. جالب است بدانید که این کود حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی برای رشد درخت پسته است. با تغذیه درختان از این کود درختان احساس کمبود نخواهند کرد. این کود شامل نیتروژن، پتاسیم، فسفر، آهن، آمینو اسید، اسید فولیک، بور، اسید هیومیک، کلسیم و عصاره جلبک دریایی است.

چگونگی کود دادن به درختان پسته با کود 10Xshock

جهت تغذیه درختان پسته لازم است تا آزمایش خاک صورت گیرد. دلیل این امر آن است که کشاورزان بتوانند به طور دقیق از هر نوع کمبود در خاک آگاه شوند و سپس کار کوددهی را شروع نمایند. با این تست می توانید از نوع بافت خاک، مقدار شوری خاک و پ هاش خاک اطلاعات کاملی به دست آورید.

کود کامل 10Xshock برای پسته
?

معمولا کود کامل 10Xshock برای پسته را با دو روش محلول پاشی و آبیاری می توانید به درخت پسته بدهید. چون کود ده ایکس شوک به صورت مایع است. البته باید در نظر داشته باشید که این کود دارای غلظت زیادی است و هنگام استفاده لازم است تا آن را با مقدار مناسبی آب ترکیب نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای گیلاس

استفاده از این کود سبب می شود تا خاک اصلاح شود و شوری آن برطرف شود. در روش محلول پاشی برای درختان پسته لازم است تا کود را با کمک یک سم پاش یا تانکر به برگ‌‌ها و شاخه‌‌های درخت بپاشانید. ولی در روش آبیاری لازم است تا محلول آماده کود را در بخش سایه انداز درخت بریزید تا تمام مواد مغذی از راه ریشه به بخش‌‌های مختلف درخت برسد.

بهترین زمان کود دادن به درختان پسته با استفاده از 10Xshock

برای اینکه نتیجه ای عالی از کوددهی با ده ایکس شوک برای شما حاصل شود لازم است تا با زمان تغذیه درختان پسته به خوبی آشنا شوید و در خصوص این امر بی احتیاط نباشید. توجه داشته باشید که کود ده ایکس شوک را معمولا می توانید در زمان متفاوت استفاده کنید. چون این کود در همه دوره‌‌ها جهت رشد درختان لازم است.

 در نظر داشته باشید که درختان پسته در آغاز فصل بهار به مواد غذایی بیشتری نیاز دارند. چنانچه عنصرهای غذایی را به قدر کافی به درختان ندهید امکان دارد تا باردهی آن‌‌ها کم شود و دیگر میوه‌‌های مرغوبی تولید نکنند. لذا لازم است تا این کود در فاصله‌‌های زمانی به طور منظم استفاده کنید و عمل کود دادن را تنها در یک زمان کوتاه انجام ندهید.

کود کامل 10Xshock برای پسته

مزیت‌‌های کود کامل 10Xshock برای پسته

تاثیر عناصر موجود در کود ده ایکس شوک بر روی درختان پسته

اسید فولیک موجود در کود ده ایکس شوک سبب می شود تا کار انتقال و هدایت عنصرهای غذایی به داخل ریشه صورت گیرد. این ماده سبب می شود تا تقسیمات سلولی با سهولت بیشتری صورت پذیرد.

آمینو اسیدها از بهترین ترکیبات برای جلوگیری از وارد شدن استرس و تنش، سرما، هجوم آفات هستند. این مواد باعث می شوند تا سوخت و ساز در گیاهان بالا رود.

کود کامل 10Xshock برای پسته

 عصاره جلبک دریایی در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا هورمون‌‌های رشد به درختان پسته برسد و محصولات درشت شوند.

 نیتروژن در ساخت کلروفیل، بهتر ساختن فتوسنتز، بالا بردن رشد رویشی در آغاز فصل و ساخت پروتئین نقش مهم دارد.

 پتاسیم در ساختمان کود ده ایکس شوک باعث می شود تا رنگ آوری در محصول بهتر شود. همچنین یکنواختی در اندازه، مزه خوب، افزایش سیستم ایمنی در گیاه را به دنبال دارد.

 فسفر در کود کامل ده ایکس شوک باعث می شود تا ریشه زایی در گیاه بهتر صورت پذیرد. همچنین بالغ شدن محصول، پر شدن مغز میوه‌‌ها و افزایش کیفیت محصول به علت این ماده موثر صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

 کلسیم سبب می شود تا برگ‌‌ها و ساقه درختان پسته مستحکم گردند. همچنین میوه‌‌ها ترد و خوشمزه شوند و انبارداری محصولات افزایش یابد.

 آهن عنصر مفید در ساخت کلروفیل و سبزینگی گیاه است. این عنصر سبب می شود تا طعم محصولات بهبود یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *