خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان

یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست است. این کود که به آن کود بهاره نیز می‌گویند باعث افزایش کیفیت محصول شده و از جمله کودهایی است که مقاومت گیاه را در برابر تنش‌های محیطی مانند: سرما زمستان افزایش چشمگیری خواهد داد. از جمله برندهای معروف این کود که در حال حاضر طرفداران بسیاری داشته و توان رقابتی را از سایر کودها در بازار گرفته است، کود فروت ست شوک مایع است. در این مقاله از سایت ایران کود به بررسی مزایای خرید کود فروت ست شوک پرداخته و شما را از چگونگی تاثیر این کود بر گیاهان مطلع خواهیم کرد. کود فروت ست شوک مایع در بسته‌بندی‌های ۱ لیتری، ۵ لیتری و ۲۰ لیتری وجود دارد.

خرید کود فروت ست 5 لیتری

شناخت کود فروت ست شوک

خرید کود فروت ست شوک، که وارداتی کشور آمریکا بوده، کیفیت بی‌نظیری دارد و می‌تواند برای گیاهان شما بسیار کاربردی باشد، زیرا این کود به صورت مایع بوده و با داشتن قدرت جذب بالای خود می‌تواند با تامین مواد غذایی مورد نیاز گیاه بسیار مفید بوده و آن را از سرما و تگرگ زمستانه در امان بدارد. این کود که با تکنولوژی نانو ساخته شده بسیار سریع در اندام‌های گیاه رسوخ کرده، به طوری که چند ساعت پس از استفاده از این کود می‌توانید تاثیرش را در گیاه ببینید، زیرا ذرات نانو به راحتی می‌توانند در تمامی اندام‌های گیاه حرکت کنند. این مهم است که شما از کود با کیفیت استفاده کنید تا تاثیر بسیار زیادی بر گیاه شما داشته باشد. توصیه ما استفاده از کود فروت ست شوک مایع است. کودهای فروت ست دارای سه عنصر اصلی هستند. معمولاً از ترکیب سه عنصر روی، بور و آمینو اسید کودی به دست می‌آید که به آن فروت ست می‌گویند. همچنین در کنار داشتن این عناصر به مقدار زیاد، آهن و کلسیم نیز به صورت اضافی نیز به همراه دارد. کود فرودست مایع شوک با داشتن عناصر مغذی چون روی فسفر، نیتروژن و بور باعث می‌شود که پس از فصل سرما گیاه فعالیت بیشتری داشته باشد. کود فروت ست ۷ درصد آمینو اسید در خود دارد که باعث تحریک سوخت و ساز گیاه شده و می‌تواند در افزایش باردهی و کیفیت میوه تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

خرید کود فروت ست 1 لیتری

مزایا و ویژگی‌های خرید کود فروت ست برای گیاهان

چگونگی مصرف کود فروت ست شوک مایع

از این کود می‌توان به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کرد. بهتر است برای گرفتن نتیجه عالی تر از روش محلول پاشی استفاده کنید.

زمان مصرف کود فروت ست

معمولاً از این کود دو بار در سال استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای افزایش گلدهی و جوانه زنی گیاه در فصل بهار از کود فروتست استفاده کنید. همچنین برای دومین بار کوددهی در سال می‌توانید برای جلوگیری از سرما زدگی و سال‌آوری درخت بعد از برداشت محصول گیاه را کوددهی کنید. تا مقاومت آن افزایش پیدا کند.  بهتر است این کود را زمانی استفاده کنید که درخت کم کم از خواب زمستانی بیدار می‌شود و هوا شروع به گرم شدن می‌کند. معمولاً این کود را اواخر فصل سرما و اوایل بهار برای گیاهان استفاده می‌کند. در واقع زمانی که جوانه های گیاه متورم می‌شود زمان مناسب برای استفاده از کود فروت ست شوک مایع است.

مقدار مصرف کود فروت ست در هکتار

اگر می‌خواهید از روش محلول پاشی از کود فروت ست استفاده کنید باید در ۱۰۰۰ لیتر آب ۲ لیتر کود فرودست ریخته و بعد از آن کوددهی را انجام دهید. مقدار محلول پاشی به اندازه ای باشد که گیاه کاملا خیس شود. چنانچه می‌خواهید از روش آبیاری استفاده کنید ۵ لیتر از کود فروت ست را با آب مخلوط کرده و به زمین وارد کنید.

خرید کود فروت ست 20 لیتری

بررسی عناصر تشکیل دهنده کود فرودست شوک

کود فروت ست شوک دارای عناصر مختلفی است که در ادامه به بررسی ویژگی‌های هر کدام از آنها به اختصار می‌پردازیم.

ازت

ازت در کود فرودست باعث می‌شود سبزینگی در برگ‌ها افزایش پیدا کرده، رشد گیاه بیشتر شود، فتوسنتز افزایش پیدا کند و پروتئین‌های گیاهی و ترکیبات ژنتیکی در گیاه ساخته شود. این عنصر می‌تواند به درختان میوه جهت رشد رویشی در ابتدای فصل رشد کمک کند.

 بور

از عوامل بسیار مهمی که در تشکیل میوه نقش بسیار مهمی دارد و میزان لقاح در گل‌ها را افزایش و سیستم ایمنی را قوی می‌کند، عنصر بور است. چنانچه میزان بور در گیاه اندازه باشد میوه ها شکل زیباتری گرفته و جوانه‌های موجود در درخت تقویت خواهند شد.

روی

جهت ساخت کلروفیل و فتوسنتز در گیاه روی نقش مهمی دارد. روی می‌تواند باعث افزایش جوانه‌های رویشی و تولید میوه با رنگ بهتر شود.

آمینواسید

عنصر اصلی که در کود فروت ست باعث می‌شود گیاه مقاوم شده و در برابر سرمازدگی محافظت شود آمینو اسید است. زیرا باعث می‌شود که شیره گیاهی گیاه منجمد نشود.

جمع بندی

کود فروت ست شوک مایع که وارداتی کشور آمریکاست دارای عناصری است که نقش بسیار مهمی در ساختار گیاه و تشکیل میوه، گلدهی و باردهی آن دارد. جهت خرید کود فروت ست شوک مایع می‌توانید با کارشناسان ایران کود در بالای این صفحه ارتباط برقرار کنید. با خرید این کود شما کشاورز محترم می‌توانید طیف وسیعی از عناصر را به گیاه خود تزریق کرده و در کنار آن شاهد تاثیر بسیار زیاد این کود به دلیل تکنولوژی بی‌نظیر آن در گیاه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *