نخل اریکا از گیاهانی است که در آپارتمان نگه داری می شود. این گیاه بسیار زیبا و جداب است و برگ‌‌های آن 6 تا 8 عدد بر روی تکیه گاه بدنه است. برگ‌‌ها ظاهری بسیار لوکس و زیبا به این گیاه بخشیده اند. برگ‌‌های نخل اریکا بسیار باریک و ریز هستند. زمانی که برگ‌‌ها به سمت بالا کشیده می شوند زیبایی بیشتری را به بیرون نمود می دهند. هر چقدر گیاه بزرگتر شود و به بلوغ برسد تعداد برگ های اتصال یلفته به ساقه زیادتر می شود و به تعداد 40 تا 60 عدد برگ ریز می رسد. به این برگ‌‌های ریز برگچه گفته می شود. از خصوصیات جالبی که می توان برای این گیاه ذکر نمود این است که این گیاه قابلیت هماهنگی و تطبیق با فضای درون آپارتمان را دارد به گونه ای که این گیاه می تواند تا ارتفاع 6 متری در ماداگاسکار رشد کند. اما در خانه امکان دارد تا 1 متر هم به اوج خود نرسد. از موضوعات مهم در مورد نخل اریکا این است که لازم است تا از کود مخصوص نخل اریکا استفاده نمایید تا تغذیه در گیاه با مواد مغذی به بهترین شکل انجام شود.

نخل‌‌های آپارتمانی از گیاهان زینتی محسوب می شوند که برای نشاط و پرورش نیاز به مواد تقویتی و مغذی دارند. بنابراین لازم است تا بهترین و مقوی ترین کودها را برای این گیاهان در نظر گرفت. در این صورت است که می توانید شاهد رشد چند برابری این گیاه در منزل باشید.

نگهداری نخل اریکا

اریکا در زمان‌‌های رشد نیاز به آبیاری بسیار بالا دارد. ولی این میزان آب در فصول زمستان و پاییز خیلی اندک است. میزان آبیاری با توجه به شرایط نگهداری گیاه می تواند بسیار متفاوت باشد. برای مثال اگر گیاه را در مقابل تابش مستقیم آفتاب قرار بدهید و یا نه در جایی قرار بدهید که دمای هوا کم باشد مقدار آبی که باید به گیاه بدهید می تواند تفاوت داشته باشد. اما بین دو نوبت آبیاری نیاز است تا سطح خاک خشک باشد.

کود مخصوص نخل اریکا

 نخل اریکا را نباید با آب شهر آب بدهید. زیرا باید فرصت دهید تا این آب یک روز بماند تا همه املاح آن به درستی ته نشین شود. بعد لازم است تا دو سوم روی آب را برای آبیاری استفاده نمایید. چون این گیاه بسیار حساس  به کلر است. بنابراین نوک برگ‌‌هایش می سوزد.

بیشتر بخوانید: نگهداری از گیاه اسپاتی فیلوم

 نخل اریکا به نور مناسب و متعادل نیاز دارد. از قرار گرفتن این گیاه در محل‌‌هایی که سایه است و یا در معرض تابش زیاد آفتاب است بیزار است. امکان دارد تا این گیاه به بی حالی  دچار شود و برگ هایش بسوزد. بهترین جا برای قرار گیری گلدان در بیرون پنجره است.

 نخل اریکا به کود مخصوصی نیاز دارد. چون این گیاه باید در زمان درست و به اندازه کافی کود آهن بخورد. بنابراین پیشنهاد می شود تا هر 40 روز یک دفعه از کود آهن یا کود مخصوص گیاهان آپارتمانی یا مولتی کمپلکس شوک برای این گیاه استفاده نمایید.

 علت بهره گیری از این کودها این است که آهن مورد نیاز این گیاه و همه ریز مغذی‌‌ها و عنصرهای ماکرو به اندازه کافی به گیاه برسد تا به بهترین صورت امکان رشد برای این گیاه مهیا شود. برای نخل اریکا لازم است تا از کودهای شوک مرغوب که دارای کیفست بسیار بالا هستند استفاده شود. زیرا این گیاه نیاز دارد تا به خوبی از مواد تغذیه ای استفاده نماید تا بتواند بهترین رشد را داشته باشد.

کود مخصوص نخل اریکا

در صورتی که مواد مغذی به راحتی در دسترس این گیاه قرار نگیرد این گیاه دچار ضعف می شود و مقاومت خود را در برابر عوامل بیرونی از دست می دهد. برگ‌‌های پژمرده یا زرد ممکن است در صورت مراقبت نادرست از این گیاه پدیدار شود. در این صورت طول عمر این گیاه کم می شود. بنابراین لازم است تا قبل از خرید و نگهداری این گیاه به همه موارد مراقبتی از این گیاه دقت کنید. تاثیر کودهای شوک بر روی این گیاه مانند معجزه عمل می کند. اگر تنها یک بار این کودها را بروی این گیاه امتحان کنید ار تاثیر آن در حیرت می مانید. چیزی که این گیاه نیاز دارد این است که همه مواد مغذی لازم را به او برسانید. این کار اصلا سخت نیست. زیرا در کودهای شوک همه این مواد مفید موجود است.

کود مخصوص نخل اریکا

 اما لازم است بدانید که کود مولتی  کمپلکس شوک یا کودهایی که مخصوص گیاهان آپارتمانی هستند دارای آهن و منیزیم بیشتری هستند. این مقایسه در برابر کودهای شیمیایی انجام می گیرد. اگر کودهای آپارتمانی را با کود اسید هیومیک مخلوط نمایید می تواند اثرات فوق العاده شگفت انگیزی بگیرید. این کودها به دلیل داشتن آه کافی می توانند نشاط را در این گیاهان افزایش دهند و آن راماندگار کنند. برای رنگ سبز در برگ‌‌های نخل اریکا این کودها به ساخت کلروفیل کمک می کنند.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک پودری جنریت

کود مخصوص نخل اریکا به شکل مایع است. این کود ساخت کشور امریکا است. این کود سبب می شود تا گیاه بتواند با سرعت به جذب مواد غذایی بپردازد. کود مخصوص نخل اریکا تمام نیازهای گیاه را رفع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *