بهترین کود برای رشد سریع درخت مرکبات

جهت خرید بهترین کود برای رشد سریع درخت مرکبات با ما در ارتباط باشید

خاک:کود مخصوص مرکبات سیستم ریشه مرکبات بسیار کم عمق است. تا زمانی که خاک خوب زهکشی شود ، مرکبات می تواند به خوبی در انواع مختلف خاک رشد کند. در خاک رس یا ظروف به خوبی رشد می کند ، اما شرایط شور را تحمل نخواهد کرد.خاک ایده آل برای درختان مرکبات از پی اچ کمی اسیدی 6.0 تا قلیایی 8.0 متغیر است.
اقلیم:آهک لیمو و سایر مرکبات میوه کوچک در مناطق حفاظت شده مناطق آب و هوایی سردتر رشد خوبی می کنند.با این وجود ، گریپ فروت و سایر مرکبات میوه بزرگ ممکن است در محیط خنک تر شیرین نشوند.

میانگین دمای مطلوب روزانه: 23 درجه سانتی گراد تا 30 درجه سانتی گراد.رشد به طور قابل توجهی بالاتر از 38 درجه سانتی گراد و زیر 13 درجه سانتی گراد کاهش می یابد.هنگامی که دمای هوا از 0 درجه سانتیگراد پایین می آید ، حتی برای مدت کوتاهی ، گل ها و میوه های جوان تمایل به ریزش دارند.

کود مخصوص باربری مرکبات

درختان مرکبات از سال سوم پس از کاشت معمولاً بارور می شوند ، اما معمولاً بازده اقتصادی از سال پنجم به بعد به دست می آید.یک پرورش دهنده باید به سایر پیچیدگی های باروری توجه کند. به عنوان مثال ،درجه حرارت خاک. هنگامی که درجه حرارت خاک بالاتر از هجده است توصیه می شود به اضافه کردن اوره به کود نیترات آمونیوم به طور منظم.
گل کاری:
برای گلدهی در بهار ، یک دوره استراحت یا کاهش رشد لازم است. در نیمه گرمسیری ها ، دمای پایین زمستان این دوره استراحت را القا می کند ، اما در صورت عدم سرمازدگی کافی ، با کمبود آب می توان دوره استراحت را تشویق کرد.
میوه ای:
تمام گل ها به ثمر رسیدن میوه های بالغ نمی رسند. در دوره گلدهی ، میوه های جوان تر و ضعیف تمایل به طبیعی شدن دارند. این قطره در نیمکره شمالی یا در نیمکره جنوبی است.
میوه ها از گلدهی تا بلوغ هفت تا چهارده ماه طول می کشد ، مربوط به یک فصل برداشت نیمکره شمالی و از در نیمکره جنوبی است. برای ارقام میوه ، تمام ارقام به کود  مخصوص مرکبات مناسب نیاز دارند.

منبع

بهترین کودها برای تقویت گیاهان شما کود‌های اسید هیومیک هستند. میتوانید برای تقویت هرچه بیشتر گیاهان خود از این کود استفاده نمایید.

برای خرید اسید هیومیک میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *