فواید پلت مرغی برای مرکبات

کود درخت پرتقال

آخرین مقالات

چه کودی برای درخت پرتقال مناسب است؟

قابل توجه باغداران محترم:در مورد کود دهی درختان میوه و کود درخت پرتقال به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

ایرانکود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند. دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند. درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند. تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است. که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد. این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

 

کود درخت پرتقال

 

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان ایرانکود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

داشتن یک درخت پرتقال در باغ ویاحتی باغچه خانگی شما یک دست آورد فوق العاده است. کود درخت پرتقال باعث رشد بهتر آن می شود. ولی داشتن یک درخت پرتقال سالم و سرحال،به مراقبت شما از درخت بستگی دارد. درختان مرکبات در کالیفرنیا،آریزونا و فلوریدا بهترین رشد را دارند. آنها هوای گرم مداوم درکل سال را دوست دارند. انواع واریته های کوتوله پرتقال را می توان در بیرون از منزل یا گلدان کاشت ،

بنابراین می توان آنها را به آب و هوای خنک تر منتقل کرد. قبل از خرید گیاه خود ، اطمینان حاصل کنید که درخت مد نظر با شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه شما سازگار است یا خیر.

بیشتر بخوانید: کود اسید هیومیک

 

 

نقش کود k60 برای درخت پرتقال 

نکات مهم جهت کشت درخت پرتقال

  • گیاه را در منطقه آفتابی و درخاکی که خوب زهکشی شده است کشت کنید.
  • برای صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد زهکشی مناسب درخاک میتوان اطراف پایه درخت از سنگ ریزه و شن استفاده کرد.
  • پس ازکاشت درخت ، هر 8-10 روز یکبار آبیاری را انجام دهید.
  • در دوره های با آب وهوای سردو بارانی ،آبیاری را قطع کنید.
  • از اوایل بهارتا اواخرتابستان ،هر چهار تا شش هفته یک بار،به درخت خود کود دهید.
  • هنگامی که درجه حرارت زیر 28 درجه فارنهایت فرو می رود ، از درختان با پلاستیک محافظت کنید.
  • شاخه‌هایی را که از پایین درخت جوانه زده است ، هرس کنید. چرا که این شاخه ها از رسیدن مواد مغذی مورد نیاز به شاخه های تولید کننده میوه خودداری می کنند.

 

 

کود 10 52 10 برای پرتقال

 

چگونگی تغذیه درختان با کود درخت پرتقال (مرکبات)

برای به دست آوردن یک محصول خوب از میوه شیرین وآبدار مرکبات، گیاهان به تغذیه شدن کافی احتیاج دارند. جهت رشد و نمو درختان مرکبات، مقادیر نسبتاً زیادی ازت و همچنین فسفر و چندین ریز مغذی دیگر موردنیاز است . برخی ازمرکبات درخانه هم قابل پرورش هستندمنتها بااین تفاوت که درختانی که در داخل خانه کشت می شوند نسبت به درختان فضای باز نیاز به برنامه کوددهی کمی متفاوت تردارند.

کودهای مناسب برای درخت پرتقال

بهترین کود برای رشد سریع درخت مرکبات

ساده ترین راه برای تغذیه درخت مرکبات استفاده از کودهای بافرمولاسیون خاص که مخصوص مرکبات تولیدشده است، می باشد. درختان مرکبات به نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) که به طور معمول درکودهای گیاهی یافت می شود ، و همچنین عناصر مغذی مانند گوگرد ، آهن ، بور ، منیزیم ، منگنز و مس نیز احتیاج دارند. میزان فسفر مورد نیاز درختان مرکبات نسبت به دیگر عناصرپرمصرف،کم تر است ، بنابراین کودی برای مرکبات مناسب است که نسبت نیتروژن و پتاسیم سنگین تری دارند مانند کود درخت پرتقال . به این نوع NPK ها اصطلاحا کودهای نیتروپتاس گفته میشود. کودهای نیتروپتاسه گرانوله که عناصررا بطورآهسته و مداوم آزاد ودردسترس گیاه قرارمیدهند، باید هرسه ماه یکبار در اختیار درخت قرار گیرند تا نیاز غذایی گیاه در طول فصل رشد برآورده شود.

کود 10 52 10 برای پرتقال

روش محاسبه میزان کود پرتقال لازم جهت تقویت درخت پرتقال

برای تنظیم دقیق تر مقدار مواد مغذی مرکبات، مواد مغذی مورد نیاز را می توان با توجه به سن و شرایط درختان محاسبه کرد. برای درختان جوان و تازه، در فضای باز ،1 تا 4/4 لیوان کود فسفات را در زمان کاشت در خاک مخلوط کنید.

هر سه تا چهار سال یکبار درختان به فسفر بیشتری از حد ذکر شده نیاز دارند که این‌ مقدار با استفاده از اعمال کودهای بادرصد فسفر بیشتر آن‌ هم بصورت سطحی برطرف می گردد.

در حالیکه درختان مرکبات هر ساله به کودهای نیتروژنی نیازمندند.

کود کامل 10Xshock برای پرتقال

زمان ایده آل جهت کود پرتقال 

شروع به فرایند کود دهی درختان مرکبات در اواخرسال (انتهای پاییز و اوایل زمستان) صورت می گیرد.

اگر تصمیم دارید از کود های تهیه شده مخصوص مرکبات استفاده کنید ، طبق دستورالعمل های نوشته شده برروی برچسب خود کود، ادامه دهید.

اگر نیازهای غذایی درختان خود را محاسبه کردید ، مقدار مورد نیاز نیتروژن را به 3 تقسیم کرده و یک سوم آن را در ژانویه و فوریه ، یک سوم دیگر در آوریل و مه و یک سوم باقی مانده را در اوت و سپتامبر در اختیار گیاه قرار دهید.

ریز مغذی های مورد نیاز ممکن است در خاک وجود داشته باشد ، اما به علائم به وجود آمده درصورت کمبود ریز مغذی ها بر روی درخت، توجه کنید.

زرد شدن برگ های جوان یا شاخ و برگهای کم رنگ و زرد با رگه های سبز روشن می تواند نشانه کمبود منیزیم ، آهن یا روی باشد.

کود پرتقال

 کود درخت پرتقال کشت شده در خانه

نیازهای غذایی درخت مرکبات کشت شده درخانه و یا حتی گلدان، به اندازه مرکبات رشد یافته در خارج از منزل است. هر دو به تغذیه منظم ازت و ریز مغذی ها نیاز دارند. با این تفاوت که تنها مقدار کود مورد استفاده متفاوت می باشد. برای درختان مرکبات خانگی، می توان از کودهای گیاهی که مواد مغذی را آهسته رها و در اختیار گیاه قرار می دهند، استفاده کرد. نکته قابل تذکر این است که کود استفاده شده حاوی ریز مغذی هایی مانند آهن ، منیزیم ، روی و بور ‌‌نیز باشد.

اسیدهیومیک برای درخت پرتقال

عملکرد نیتروژن در درخت پرتقال

نیتروژن عنصری است که بیشترین تأثیر را در تولید میوه مرکبات دارد و به طبع آن درخت مرکبات بیش از سایر مواد مغذی به نیتروژن احتیاج دارند. نیتروژن جزء کلروفیل (رنگدانه سبز موجود در برگها) است و با عملکردهای مهم درخت مانند رشد ، تولید برگ ، شروع گل ، شروع میوه ، مجموعه میوه و رشد میوه و کیفیت آن، همراه است.

اسیدهیومیک برای درخت پرتقال

کمبود نیتروژن

کمبود نیتروژن باعث از بین رفتن رنگ سبز برگها می شود و در نتیجه یکنواختی ایجاد می شود. کمبود نیتروژن در بهار باعث می شود برگها کم رنگ و کوچک شود. برگهای قدیمی در اوایل فصل ریخته می شوند و باعث می شوند پوشش شاخ و برگ نازک شود و شاخه های درخت دچار سر خشکیدگی شوند.

رشد درخت ضعیف شده ، و محصول به واسطه تولید میوه های ضعیف و میوه های کوچک وریز، کاهش می یابد.

نقش کود k60 برای درخت پرتقال 

مسمومیت نیتروژن (زیاد بودن نیتروژن)

نیتروژن بیش از حد باعث کاهش کیفیت و ماندگاری میوه ها می شود. میوه ها بزرگ و پف کرده می شوند، بلوغ به تأخیر می افتد و رشد مجدد شاخ و برگ افزایش می یابد.

پوست درخت ترد و شکننده می شود ، متعاقبا گیاه به افات و بیماری ها بسیار حساس می شود.

بیشتر بدانید: مزایای اسید هیومیک

عملکرد عنصر فسفر در کود درخت پرتقال

فسفر بسیاری از کار کردهای حیاتی در گیاه را انجام می دهد – در فتوسنتز ، فعالیت آنزیم و شکل گیری و حرکت قندها. از نظر میزان گل دهی و رشد میوه بسیار مهم است.

کمبود فسفر

نادر است که رشد یا عملکرد درخت تحت تأثیر فسفر پایین خاک در باغ قرار داشته باشد ، یا علائم کمبود در برگها مشاهده شود. در صورت بروز چنین کمبود شدید ، برگها به رنگ برنزه یا ارغوانی درآمده و به سرعت ریخته می شوند.

*عرضه متعادل نیتروژن و فسفر هم کیفیت بالاتر میوه و هم تعداد محصول بیشتری را به همراه خواهد داشت.

مسمومیت یا زیاد بود فسفر

فسفر زیاد باعث از بین رفتن عملکرد یا کیفیت میوه نمی شود ،اما می تواند تأثیر کمبود روی در درختان را برجسته تر کند.

( در خاک های قلیایی مسمومیت فسفر وجود دارد در نتیجه جذب دیگر عناصری مانند روی کاهش می یابد)

عملکرد پتاسیم

پتاسیم در شکل گیری و عملکرد پروتئین ها ، چربی ها ،کربوهیدرات ها و کلروفیل و همچنین در حفظ تعادل نمک و آب در سلول های گیاهی بسیار مهم است.

کمبود پتاسیم در کود درخت پرتقال

علائم کمبود پتاسیم در مرکبات متفاوت است. آنها اغلب به راحتی قابل تشخیص نیستند و می تواند با سایر مشکلات دیگر اشتباه گرفته شود.

علائم آن شامل رشد کندتر درخت ، تشکیل برگهای کوچک و ریزش برگهای سنگین است که اغلب از برگهای زرد یا برنز انجام می شود.

زیاد بودن پتاسیم

پتاسیم اضافی بلوغ را به تأخیر می اندازد و باعث می شود پرتقال ها درشت ، بزرگ ، اسیدی تر و آبدارتر شوند. پوسته ضخیم و زبر می شود و رشد مجدد افزایش می یابد. مقدار پتاسیم زیاد روی کیفیت لیمو تأثیر نمی گذارد. پتاسیم بیش از حد می تواند کمبود منیزیم را برجسته کند.

خرید کود درخت پرتقال

اگر می‌خواهید باغ پرتقال خود را از ناباروری نجات دهید، یا باغ لیموی خود را گسترش داده و رونق ببخشید و یا حتی به فکر تبدیل محصول معمولی به محصول صادراتی در باغ نارنگی و نارنج خود هستید، باید تغییراتی در کسب‌ و کارتان ایجاد کنید. تغییر کوچکی مانند استفاده از کود طبیعی پلت مرغی می‌تواند، نتایج بزرگی داشته‌ باشد. کافی است با شناخت و برنامه‌ ریزی قدم بردارید.

درنگ نکنید و همین حالا با کارشناسان و متخصصان ما در ایران کود تماس بگیرید. همین تماس ساده شما را به کارشناسان باتجربه و متخصص ما وصل می‌کند. تیم مشاورین ما می‌ توانند شما را در زمینه روش‌ های کاربردی پرورش مرکبات با کیفیت بدون دریافت هیچ هزینه‌ ای راهنمایی کرده و بهترین کودها را به شما معرفی کنند. به علاوه امکان ارائه برنامه غذایی برای باغ پرتقال، لیمو، نارنج، گریپ‌ فروت یا نارنگی شما نیز از طریق کارشناسان ما وجود دارد.

تماس با ما 

از آنجاییکه ما دارای بیش از پانزده سال سابقه فعالیت در زمینه واردات و صادرات انواع کود های طبیعی هستیم، می‌ توانید انواع سفارشات خود برای خرید پلیت مرغی یا دیگر محصولات ما را ثبت کرده و در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

بهترین کودها برای تقویت گیاهان شما کود‌های اسید هیومیک هستند. میتوانید برای تقویت هرچه بیشتر گیاهان خود از این کود استفاده نمایید.

برای خرید اسید هیومیک میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن