آمینو اسید ۸۰ درصد شوک

آمینو اسید ۸۰ درصد شوک

آخرین مقالات

همانطور که اطلاع داریم تمامی گیاهان و درختان برای باردهی و مرغوبیت محصول خود به عناصر و کودها برای رشد نیازمند هستند. اما استفاده از تعداد زیادی کود و خرید آن برای باغدار مقرون به صرف نیست. اگر باغدار بتواند از کود کاملی که بسیاری از عناصر را در خود داشته و ویژگی‌های منحصر به فرد آن باعث رشد و مرغوبیت محصول شود، استفاده کند برای وی بسیار با صرفه خواهد بود.

از انواع کود هایی که می‌تواند بسیاری از نیازهای گیاه را با ویژگی‌های عالی خود برطرف نماید کود آمینو اسید ۸۰ درصد است، که در ادامه به بررسی ویژگی‌های این کود خواهیم پرداخت.

 اگر برای دانستن مزایای آن به دنبال اطلاعات کاربردی هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله از سایت ایران کود را تا انتها مطالعه نمایید.

کود آمینو اسید چیست؟

این کود فرم ارگانیک نیتروژن است. پروتئین، این واژه آشنا که ما را به یاد گوشت می اندازد در گیاهان نیز وجود دارد. مهم‌ترین ترکیب سلولی در گیاهان ترکیبات پروتئینی بوده که ترکیب پایه گیاهان می‌باشند. برای افزایش تولید و بهبود میوه و عملکرد گیاه، آنها به مقدار مشخصی از پروتئین محتاج هستند که وجود آن برای رشد و نمو گیاه ضروری است.

 اما اگر به هر دلیلی مانند شرایط دشوار محیطی گیاه قادر به ساخت آمینو اسید مورد نیاز خودش برای رشد نباشد، در آن زمان محصول گیاه دچار نقصان و خسارت خواهد شد. در این زمان کشاورزان از منبع بیرونی برای تزریق آمینو اسید به گیاه استفاده می‌کنند تا بتوانند عملکرد گیاه را بهتر کرده و محصول خود را بهبود ببخشند.

 مهم‌ترین علامتی که نشان دهنده مرغوبیت کود آمینو اسید است درصد این کود می‌باشد. آمینو اسید ۸۰ درصد یکی از بهترین کود‌ها بوده که توان رقابتی را از بسیاری از کودها ربود است. زیرا با توجه به ویژگی‌ها و مزایای این کود که در ادامه به آن می‌پردازیم قابل مقایسه با سایر کوتاه نمی‌باشد.

 آمینو اسید می‌تواند در گیاه سلول‌هایی ایجاد کند که سطح کیفی و کمیتی محصول را افزایش دهد. همچنین آمینو اسید می‌تواند قند میوه را افزایش داده، در گلدهی و افزایش رشد ریشه تاثیر داشته، همچنین باعث کم شدن میزان ریزش شکوفه‌ها و در نتیجه افزایش محصول شود.

آمینو اسید ۸۰ درصد شوک

دلیل استفاده از کود آمینو اسید شوک

اگر می‌خواهید محصول شما در بازار حرفی برای گفتن داشته و گوی رقابت را از سایر کشاورزان برباید برای داشتن محصولی با کیفیت تر ملزم به استفاده از کود آمینو هستید. این کود می‌تواند نتایجی از جمله؛ به دست آوردن چندین برابری محصول نسبت به سال قبل را برای شما به ارمغان بیاورد.

در ضمن به این نکته توجه داشته‌باشید شما با هر هدفی مانند: بارآوری درختان میوه، گیاهان آپارتمانی، صیفی جات و محصولات زراعی می‌توانید از این کود برای بالا بردن میزان باروری گیاه استفاده کنید.

در چه زمانی از اسید کود اسید آمینه ۸۰ درصد استفاده کنیم؟

از این کود در تمامی مواقع کوددهی مانتد موارد زیر می‌توان استفاده کرد.

 • قبل از کاشت بذر جهت بذر مالی می‌توانید از کود آمینو اسید ۸۰ درصد در استفاده کنید.
 • زمان جوانه زنی گیاه از این کود برای جلوگیری از سرمازدگی و تنش‌های محیطی به روش محلول پاشی استفاده کنید.
 • از کود اسید آمینه ۸۰ درصد در فصل رشد محصول، از ترکیب این کود با سایر کودهای شیمیایی مورد نیاز محصول می‌توانید تا ۳ برابر محصول را افزایش دهید.
 • این کود زمان حجم گرفتن میوه و اندازه آن می‌تواند باعث افزایش روند فرم، سایز، بهبود طعم و رنگ و انبارداری میوه شود.
 • می‌توانید از اسید آمنه بعد از برداشت محصول در فصل پاییز نیز استفاده کرد.
 • اگر بر اثر جابه جایی، گیاهتان دچار استرس‌های محیطی شود برای سلامتی آن و رفع استرس ناگهانی گیاه از اسید آمینه استفاده کنید.

آمینو اسید ۸۰ درصد شوک

چگونگی و زمان مصرف کود آمینو اسید

از کود آمینو اسید مایع به دو صورت آبیاری و محلول پاشی می‌توان استفاده کرد، که بستگی به نوع هدف شما برای مصرف دارد. اما توصیه می‌کنیم برای تاثیرگذاری بیشتر بر گیاه از روش محلول پاشی استفاده کنید.

معمولاً در روش محلول پاشی در ۱۰۰۰ لیتر آب از ۲ لیتر کود آمینو اسید مایع استفاده و سپس کوددهی را انجام می‌دهند.

 مقدار افزایش کود به گیاه به قدری باشد که شما خیسی گیاه را ببینید، اگر می‌خواهید از روش آبیاری استفاده کنید باید ۵ لیتر آمینو اسید را در مقدار آب مناسب حل کرده و سپس گیاه را آبیاری نمایید.

بررسی مزایا و ویژگی‌های کود آمینو اسید ۸۰ درصد

همانطور که متوجه شده‌اید کود آمینو اسید ۸۰ درصد دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد فراوانی است که در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.

 • بازیابی وسلامتی توان گیاه
 • افزایش قدرت گرده افشانی گیاه
 • افزایش میزان جذب عناصر مورد نیاز گیاه
 • سریع شدن رشد میوه
 • افزایش قدرت جوانه زنی گیاه
 • بالا بردن توان مقاومتی گیاه در برابر تنش‌های محیطی و استرس‌های ناگهانی
 • افزایش عمل فتوسنتز و تولید کلروفیل و پروتئین در گیاه
 • بهبود و افزایش شیره سلولی گیاه
 • باز و بسته شدن روزنه‌های گیاه

این کود در مارک آمینو اسید ۸۰ درصد مایع شوک دارای ویژگی‌های بالاتر و منحصر به فرد تر است که به آنها نیز اشاره می‌کنیم؛

 • این کود درصد خلوص بالایی دارد.
 • ۱۳ نوع آمینو اسید ضروری مورد نیاز گیاه در کود شوک وجود دارد.
 • این کود می‌تواند سیستم ایمنی گیاه شما را افزایش داده و در برابر تنش‌های محیطی از آن محافظت کند.
 • از آنجا که در مواد تشکیل دهنده این کود نوعی تعادل وجود دارد از آسیب زدن به گیاه شما جلوگیری می‌کند.
 • از سوختن برگ‌ها و ریشه گیاه جلوگیری می‌کند.
 • گیاه را در برابر سرما و گرما و تغییرات ناگهانی دمای محافظت می‌کند.
 • درصد روغن را در دانه‌های روغنی مانند ذرت و زیتون افزایش می‌دهد.
 • این کود می‌تواند با سایر کودها، آفت کش و قارچ کش‌ها مخلوط شود.
 • باعث افزایش تاثیر گذاری سایر سموم شیمیایی بر روی گیاه خواهد شد.
 • آسیب‌های ناشی از استفاده مداوم از کود‌های شیمیایی را به حداقل خواهد رساند.

سخن پایانی آمینو اسید ۸۰ درصد شوک

برای داشتن محصولی باکیفیت و گیاهی پرقدرت که تحمل تمامی استرس‌های محیطی و تنش‌های آب و هوای را داشته‌باشد، استفاده از آمینو اسید در گیاه ضروری است.

اما تهیه یک کود مرغوب و باکیفیت از مکانی قابل اطمینان برای شما کشاورزان بسیار مهم می‌باشد. در اینجا ما به شما سایت ایران کود و تهیه کود شوک اسید آمینه ۸۰ درصد از این سایت را پیشنهاد می‌کنیم.

این کود به دلیل درصد بالای خلوصش برای شما از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین با بالا بودن میزان مرغوبیت این کود شما می‌توانید از عملکرد آن نیز مطمئن باشید. اگر برای تهیه کود، جدول کود دهی و سوالات دیگر به دنبال جواب هستید می‌توانید با کارشناسان ایران کود تماس برقرار کنید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن