بهترین مارک کود فروت ست

بهترین مارک کود فروت ست: افزایش عملکرد درختان میوه و تولید محصول در مقیاس زیاد همواره برای باغبانان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. گاهی اوقات تعداد میوه های سردرختی افت کرده و باغدار به دنبال راهکاری جهت افزایش جوانه های بارده و تولید شکوفه و میوه می گردد. یکی از موثرترین راه های افزایش توانایی و انرژی جوانه ها برای شروع قدرتمند فصل رشد، استفاده از ترکیبات حاوی روی، بور، آمینواسید و ازت می باشد که با نام فروت ست بهاره شناخته می شود.

نقش فروت ست در ابتدای بهار و اواخر اسفند ماه بسیار پر رنگ می‌باشد زیرا در این شرایط خاک سرد بوده و برگ ها هنوز رویش نکرده و شیره گیاهی با سرعت پایینی در جریان است. در این زمان که ریشه فعالیت چندان زیادی برای جذب و رساندن مواد غذایی به بخش های هوایی انجام نمیدهد، تغذیه جوانه ها نقش موثری در ذخیره شدن عناصر غذایی، شکوفه دهی و تولید میوه درخت دارد .

مخلول پاشی فروت ست

همچنین فراهم کردن مواد مغذی مانند آمینواسید در این مرحله از رشد درخت، به تغلیظ شیره گیاهی و جلوگیری از سرمازدگی بهاره و اواخر زمستان جلوگیری می نماید.

این روزها کاربرد مهم کود فروت ست همگان را بر آن داشته تا از این محصول استفاده نمایند اما پیش از خرید کود فروت ست بایستی از اثر بخشی محصول اطمینان حاصل نمایید لذا دعوت میکنم برای کسب اطلاعات کافی پیرامون بهترین مارک کود فروت ست، با ما در این مقاله خواندنی از سایت ایران کود همراه باشید.

معرفی کود فروت ست مایع شوک آمریکایی

ما در این مقاله جذاب همراه شما باغداران زحمت کش هستیم تا به معرفی بهترین مارک کود فروت ست بپردازیم زیرا استفاده از محصول باکیفیت بالا به همراه عملکرد تضمینی، آرزوی هر فرد فعال در حوزه پرورش درختان میوه و محصولات زراعی است. از آنجا که مارک های مختلفی از کود فروت ست در بازار عرضه می گردند و به طور قطع با چندین گزینه برای محلول پاشی درختان میوه خود مواجه می شوید، ممکن است اقدام به انتخاب کود فروت ستی نمایید که اثر بخشی مطلوبی نداشته باشد.

کود فروت ست مایع آمریکایی

کود فروت ست مایع شوک آمریکایی درجه یک ترین کود فروت ست با ترکیب حاوی 10٪ نیتروژن، 30 ٪ پتاسیم و 20٪ فسفر به همراه 30 درصد از ترکیبات ریز مغذی روی، بور، آمینواسید و … می باشد که با تکنولوژی بسیار پیشرفته در کشور آمریکا ساخته شده و دارای عملکرد بسیار بالا می باشد.

سابقه درخشان کود فروت ست مایع شوک آمریکایی سبب شده این محصول به عنوان بهترین مارک کود فروت ست در بازار شناخته شود زیرا سلامت درختان میوه، حفاظت در برابر سرمازدگی، تقویت جوانه ها، رشد روشی عالی درختان میوه، افزایش شکوفه های درختی و در نتیجه بهبود کیفیت و کیفیت محصول با این کود محقق می گردد.

معرفی کود فروت ست مایع شوک آمریکایی

بیشتر بخوانید : زمان کوددهی مرکبات جنوب 

نقش فروت ست در تغذیه درختان

 1. استفاده از کود فروت ست در افزایش تقسیمات سلولی در ابتدای رشد به منظور تولید میوه اولیه بسیار ضرورت دارد زیرا عناصری که در ساختار این کود جای گرفته اند، برای تشکیل گل و میوه بایستی به میزان کافی در اختیار درخت قرار داده شوند. ازت، روی، بور، آمینواسید و در برخی دیگر از بهترین مارک های کود فروت ست، عناصر اضافی دیگری مانند فسفر و دیگر ریزمغذی ها نیز در این کود حضور دارند.
 2. مواد تشکیل دهنده بهترین مارک کود فروت ست منجر به بالا رفتن توانایی درخت در تولید جوانه های زایشی، بهبود گرده افشانی و بالا رفتن لقاح خواهند شد؛ به گونه ای که بدون اجرای فروت ست، شاهد کاهش چشمگیر تولید میوه خواهید بود. زیرا جوانه های زایشی به عنوان بخش های دخیل در تولید میوه، بایستی از طریق محلول پاشی در زمان مناسب تقویت شده و بر تعداد آنها افزوده شود.
 3. کود فروت ست مایع شوک آمریکایی محصول بی نظیر جهت رشد جوانه ها، کاهش ریزش شکوفه، بالا رفتن درصد تلقیح گلها و تشکیل میوه به شمار می آید.
 4. اجرای فروت ست در فصل پاییز سبب می گردد حتی در هنگامی که ریشه در خواب زمستانی به سر می برد یا فعالیت اندکی دارد، عناصر مغذی  ذخیره شده در گیاه، همزمان با آغاز رشد رویشی درخت و جوانه زنی، به نیازهای جوانه ها و بخش های هوایی به نحو احسن پاسخ دهند.
 5. هم چنین به سبب ذخیره غذایی در درختان میوه، گیاه مقاومت بالایی در برابر سرما و تنش های محیطی در فصل زمستان از خود نشان خواهد داد.

مزایای فروت ست

مطلب مرتبط : کامل ترین کود برای درخت سیب

زمان استفاده از کود فروت ست

اهمیت کوددهی درختان میوه در مراحل ضروری بر باغدارنی که سلامت درختان میوه و میزان تولید محصول برایشان بسیار اهمیت دارد پوشیده نیست. در عین حال تنها استفاده از کود اولویت نیست بلکه مهم تر از آن، نوع محصول و زمانی است است که باغدار برای نتیجه بخشی و بالا بردن عملکرد درخت از آن استفاده می نماید‌.

جهت کسب بهترین نتیجه و افزایش توان باردهی درختان میوه، بهتر است تا حد امکان فروت ست در سه مرحله اجرا گردد و اولین مرحله دو هفته پس از برداشت محصول و قبل از خزان و زرد شدن برگها می باشد.

دومین مرحله اجرای محلول پاشی بهترین مارک کود فروت ست، هنگام متورم شدن جوانه ها جهت تغذیه مناسب آنها برای بهبود قدرت زایشی درخت و در آخر پس از تشکیل میوه جهت بهبود سایز، طعم و کیفیت محصول است.

بهترین کود برای زردآلو

مزایای اجرای فروت ست پاییزه

مزایای اجرای فروت ست پاییزه

محلول پاشی فروت ست

4 پاسخ

 1. فروت ست مایع بهتره یا پودری
  بهتر نیست کمی خودمان ترکیباتی را اضافه کنیم مثل آهن کلات وزمینه اسید و….

 2. عرض ادب و احترام
  کود فروت ست پودری بهتره یا مایع
  واینکه بعد شک چه مارکی خوبه آیا اسپانیایی بهته ؟!

  1. با سلام معمولا به صورت مایع وجود داره و بهترین کود فروت ست برند شوک آمریکایی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *