تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات یکی از آزاردهنده ترین و مهم ترین مشکلات در زمینه کشت، مشکل مهم آفاتی است که هر ساله خسارات جدی به درختان میوه و محصولات مختلف کشاورزی وارد می کند. آفاتی که به باغ ها و مزارع حمله می کنند، زمانی که کشاورزان نمی دانند چگونه آنها را کنترل کنند و خودسرانه بخور دهند، تهدید بزرگی برای کشاورزان هستند. اسپری بیش از حد شیمیایی نه تنها تمام آفات را از بین می برد، بلکه به دلیل تأثیر سیستمیک این سموم به محصول نفوذ کرده و طعم و بازار پسندی آن را تحت تأثیر قرار می دهد. راه حل موثر برای کنترل آفات درختان و گیاهان چیست؟ کود شوک سولفور مایع 80 درصد از بهترین گزینه های کنترل آفات گیاهی است که توانایی کشتن آفات هوازی و خاکی را دارد. این محصول بهترین کود سمی موجود در بازار است که تاثیر چندوجهی روی گیاهان دارد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به طور کامل با تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات آشنا شوید.

چرا از گوگرد مایع شوک در کشاورزی استفاده می شود؟

  کود گوگرد مایع شوک حاوی عنصر ضروری گوگرد است که به عنوان یک ماده مغذی در بسیاری از محصولات مورد نیاز است. این کود دارای عملکردهای بسیاری از جمله افزایش عملکرد درختان میوه، بهبود شوری خاک، شکستن شوری آن و دفع آفات می باشد.استفاده از این محصول برای کنترل آفات خطرناک تهدیدی است که مورد بررسی قرار می گیرد.

 نحوه استفاده از گوگرد مایع شوک

   تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات در کشاورزی را می توان هم برای محلول پاشی و هم برای آبیاری استفاده کرد تا با مصرف آبیاری بیماری های قارچی کنترل شود و به آفات خاک آسیب نرساند و مصرف محلول پاشی نیز می تواند آفات مزاحم را دفع کند.

   کود سولفور مایع شوک به دلیل قرار گرفتن گوگرد به صورت سولفات به راحتی جذب می شود و نیازی به افزودن ماده اضافی برای جذب ندارد. این کود 100 درصد حلالیت در آب دارد و محلول پاشی آن به بهترین شکل انجام می شود.

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

با استفاده از کود شوک گوگرد مایع دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف برای سموم ندارید و مصرف خود را به حداقل می رسانید.

 نکته: کارشناسان می گویند در برخی موارد، کشاورز ممکن است مجبور به استفاده از آفت کش ها برای کنترل آفات شود، اما برای بسیاری از آفات جدی، شوک گوگرد مایع موثر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: همه چیز دررابطه با گیاه نخود فرنگی وهیومیک اسید برای آن

مزایای شوک گوگرد مایع

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

نقش و تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات در کنترل پسیل پسته

   یکی از معایب استفاده از سموم در کنترل پسیل پسته کاهش ارزش تجاری و اقتصادی پسته است که با استفاده از گوگرد مایع با یک تیر دو نشان خواهید داد. از یک طرف جمعیت این آفات را روی پسته کاهش می دهید و از طرف دیگر در پایان فصل یک پسته بسیار خارق العاده برداشت می کنید.

گوگرد مایع شوک تاثیر بسزایی در افزایش وزن، طعم، خندان پسته، پر شدن مغز و کاهش درصد فضای خالی و افزایش اونس و ارزش صادراتی پسته دارد.

   زمان استفاده از گوگرد مایع شوک برای مبارزه با پسیل است

بسته به نوع آفت و زمان حمله آن ممکن است زمان مصرف سولفور مایع شوک کمی متفاوت باشد اما به طور کلی بهترین زمان بعد از استخوانی شدن پوست پسته تا 15 روز قبل از شروع پسته می باشد. عملیات برداشت  باغ های میوه

   چه آفاتی بر کود شوک گوگرد مایع تأثیر می گذارد؟

این محصول صاعقه‌زا از تجمع تخم‌مرغ جلوگیری می‌کند و فارنژیت انار را مختل می‌کند و از طرفی اثرات منفی پسیل گلابی، ندول‌های ریشه، سوختگی سیب، تریپس پیاز و … را خنثی می‌کند.

تفاوت بین سولفور مایع شوک و سم

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

نقش گوگرد مایع در کنترل شوری خاک سیر

نه تنها کوددهی سیر و تامین نیازهای غذایی این گیاه نقش ویژه ای در برداشت این محصول دارد، بلکه خاک نیز باید بتواند عناصر کود دهنده را تا حد امکان جذب کند.  شوری یکی از موانع اصلی در جذب مواد مغذی سیر است که با مصرف گوگرد مایع سیر به طور موثری تجزیه می شود.

شوری خاک از جذب ریزمغذی ها و عناصر غذایی توسط ریشه جلوگیری می کند و جوانه زنی سیر و رشد توت ها مشکل است. با آبیاری شوک گوگرد مایع املاح اضافی از خاک حذف شده و شرایط ایده آل برای کشت کامل سیر فراهم می شود.

بیشتر بخوانید: کاشت درخت انجیر

سخن نهایی

در این مقاله به تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات در تغذیه و اهمیت بسیار زیاد این کود در طعم، بو، سلامت گیاه پرداخته شد. گوگرد یکی از عناصری است که در صنعت کشاورزی مورد بی توجهی قرار گرفته یا کمتر به آن توجه شده است، در حالی که کمبود آن در محصولات زراعی ضعف بزرگی است و کشاورز عواقب آن را می بیند. به همین منظور این مطلب به صورت گوگرد مایع ارائه شده است تا شما عزیزان محصول باکیفیت را با منبع تامین گوگرد عالی روانه بازار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *