کود فسفر بالا مایع شوک را می توان از کودهای فوق العاده و بی نظیر برای درختان میوه بر شمرد. این کود دارای 80 درصد فسفر برای درختان میوه است. محصولات گلخانه ای و زراعی و گیاهانی که در آپارتمان برای زیبایی به کار می روند نیاز به این کود مفید و سالم دارند. این کود ارگانیک و طبیعی، منجر به سوزانندگی گیاه نمی شود و می توان آن را از اول فصل رشد و هنگام گل دادن به روش‌های آبیاری و محلول پاشی استفاده کرد. کود فسفر بالا مایع شوک از ریخته شدن گل‌ها و هر گونه بیماری در ریشه گیاه جلوگیری به عمل می آورد. این کود به علت دارا بودن عنصرهای مفید و ریز مغذی‌ها در ساختمان خود می تواند کارایی و عملکرد گیاهان را بسیار تقویت نماید.

 کودهای فسفر بیشتر به منظور بهتر کردن جوانه زدن در گیاه باعث می شوند تا راندمان و بازدهی سیستم ریشه گیاه تقویت شود و گل دهی گیاهان بالاتر رود. همچنین کمبود فسفر در گیاه و خاک از بین می رود. در قدیم به علت این که مولکول های فسفر درشت بودند، با افزودن این کودها، تنها جذب از طریق خاک میسر بود. ولی با پیشرفته شدن تکنولوژی و تولید کودهای فسفر به میزان بیشتر، امکان جذب شدن از راه برگ‌ها از طریق محلول پاشی محقق شد.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

 کود فسفر بالا مایع شوک با فن آوری نانو تولید می شود و در کسری از زمان می تواند جذب گیاه شود و اثرات خود را از همان ثانیه‌های ابتدایی شروع نماید. اثر این کود برای همه محصولات بیشتر از کودهای فسفر بالا پودری است. در این مقاله بیشتر درباره این محصول آمریکایی سخن می گوییم.

کود فسفر بالا مایع شوک

نقش کود فسفر بالا مایع شوک در تغذیه کردن گیاهان

فسفر از عناصر پر استفاده در همه گیاهان باغی است که نمی توان از اثرات مهمی که این ماده بر روی گیاه می گذارد چشم پوشی کرد. فسفر از عناصر مهم و اصلی در ساختمان ریشه گیاه است که برای گسترش ریشه گیاه در خاک بسیار تاثیر گذار و حیاتی است. بنابراین لازم است تا این ماده به اندازه کافی در اختیار گیاهان قرار بگیرد تا بتواند به خوبی ریشه گیاهان را قوی و محکم نماید. در  صورت قوی شدن ریشه، گیاه می تواند در برابر همه عوامل بیرونی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان بدهد.

 برای این که درختان میوه و همه محصولات کشاورزی بتوانند به بلوغ طبیعی برسند و رشد کافی و خوبی را پشت سر بگذارند لازم است تا از این عنصر مفید و حیاتی استفاده کنند. چون نقش‌های گوناگون این عنصر مهم بر همه جوانب رشد کردن گیاهان بسیار تاثیر گذار است.

 اگر مقدار فسفری که به گیاهان می رسد به اندازه کافی نباشد، امکان تکثیر سلول‌های گیاهی از بین می رود. چون یکی از ترکیب‌های مهم در ساخته شدن اسید نوکلئیک وجود این عنصر بسیار مهم است.

 انرژی لازم بایستی برای رشد کردن گیاه با استفاده از فسفر فراهم شود. همچنین جذب انرژی خورشیدی و تبدیل آن به ساختاری که در پروسه فتوسنتز نیاز است، شکل گیری دانه گیاهان، درشت شدن سلول-های گیاهی همگی دلالت بر این دارد که درختان برای رشد و نمو بهینه به کود فسفر بالا مایع شوک نیاز دارند.

کود فسفر بالا مایع شوک

خصوصیات کود فسفر بالا مایع شوک

کود فسفر بالا مایع شوک 80 درصد از محصولات فوق العاده و بی نظیر برای تامین فسفر مورد نیاز گیاهان است. این ماده به منظور مرتفع ساختن نشانه‌های کمبود و جلوگیری از خسارات احتمالی به محصولات بسیار کاربردی است. این محصول بسیار مفید که ساخت کشور آمریکا است، سبب می شود تا ریشه گیاهان تحریک شود. همچنین این ماده سبب می شود تا توانایی ریشه گیاه در جذب دیگر عنصرها بالا رود. لذا همین موضوع سبب می شود تا رشد گیاهان بهتر صورت گیرد. بالا رفتن میزان گل دهی در گیاهان و افزایش کارایی در درختان میوه نیز از دیگر مزایای استفاده از این ماده مفید و حیاتی است.

این کود به علت این که با فن آوری بسیار پیشرفته تولید شده است لذا با هر دو روش آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده است و در کمترین زمان می تواند تاثیرات خود را نشان بدهد. این کود فوق العاده در حجم‌های پنج و بیست لیتری در بازار موجود است.

کود فسفر بالا مایع شوک

مزیت‌های بهره گیری از کود فسفر بالا مایع شوک

بیشتر بخوانید: علایم کمبود فسفر در برنج

سخن پایانی

 بنابراین متوجه شدیم که با بهره گیری از کود فسفر بالا مایع شوک می توان به بالاترین کیفیت در گیاهان دست یافت. لذا لازم است تا باغداران و کشاورزان محترم حتما این کود را تهیه نمایند و برای گیاهان خود مورد استفاده قرار بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *