ایران کود

شماره تماس:

09151228827

بهترین کود برای رشد گیاهان آپارتمانی

بهترین کود برای رشد گیاهان آپارتمانی

بهترین کود برای رشد گیاهان آپارتمانی

بهترین کود برای رشد گیاهان آپارتمانی : زمانی که دنبال بهترین کود میگردیم باید یک نوع کود کامل که دارای تمامی عناصر باشد را دنبال کنیم. ایرانکود در اینجا به شما گیاه دوست عزیز سعی دارد کود شوک ده ایکس که 100% ارگانیک می باشد را معرفی کند. این کود با دارا بود مقادیر زیادی از عناصر ماکرو و میکرو سبب افزایش چشمگیر رشد رویشی تمامی گیاهان آپارتمانی می شود همچنین برای گلدهی گیاهان آپارتمانی حتی کاکتوس میتوانیم از فرمول منحصر به فرد 121236 استفاده کنیم.

موارد هشدار در زمان مصرف کودهای آپارتمانی

بر طبق دستورالعمل های روی بسته کوددهی را انجام دهید ،کود بیش از حد می تواند گیاه را از بین ببرد یا برگهای آن را بسوزاند، هنگام استفاده بیش از حد کودها نگران گیاهانتان نباشید زیرا کودهای آپارتمانی شوک علاوه بر اینکه برای محیط زیست ضرری نخواهند داشت، بدلیل ارگانیک بودن 100% آن.

انواع کود گیاهان آپارتمانی

انواع کود گیاهان آپارتمانی مایع هستند بدلیل آهسته رهش بودن آن و از انواع پودری ابدآ توصیه نمیکنیم بدلیل اینکه مواد شیمیایی باعث خشک شدن گیاهان آپارتمانی می شود.  کودهای آهسته رهش مواد مغذی را به خوبی از طریق خاک توزیع می کنند و در مورد گیاهان گلدانی نیز کنترل کاملی برای رهاسازی مواد مغذی دارد.  کودهای مایع شوک برای استفاده در فضای باز  وهم گلدان  کاربرد دارند.

کود گیاهان آپارتمانی مایع شوک

بسته به دستورالعمل بسته کود هر بار که آبیاری می کنید کوددهی را هم انجام دهید. نوع گیاه نیز در نحوه کوددهی  تحت تأثیر قرار می گیرد، بعضی گیاهان به ویژه آنهایی که گلدهی زیادی دارند نیاز به تغذیه مکرر دارند. کود مایع تأمین کننده مواد مغذی پایدار است که می توانید دقیقاً آنها را کنترل کنید. در ماه های خنک سال نیاز به کوددهی کمتری داریم اما در مورد گیاهان جوان  تغذیه باید بیشتر انجام شود.

کود دهی گیاهان آپارتمانی با کودهای آهسته رهش

کودهای آهسته رهش هم چه برای گیاهان داخل منزل و هم در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد، کودهای آهسته رهش  به آرامی مواد مغذی را به داخل خاک می کشند. تنها ایراد کودهای آهسته رهش هزینه زیاد آن است بدلیل ارگانیک بودن 100 درصدی آنها اما به دلیل ماندگاری طولانی استفاده می شود.

فواید کودهای آپارتمانی شوک

تقویت رشد شاخ و برگ سالم و رشد ریشه  و تولید شکوفه های بزرگتر و سالم را برای گیاهان ایجاد می کند. علاوه بر این کودها حاوی عناصر مغذی مانند بور ، منیزیم و منگنز هستند که باعث رشد اقتصادی بهتر می شوند.

عناصر ضروری کود شوک ده ایکس برای رشد گیاهان آپارتمانی

گیاهان برای فتوسنتز ، رشد و متابولیسم به مواد مغذی نیاز دارند که کودهای آپارتمانی تقریبا دارای تمام عناصر مورد نیاز گیاهان هستند. شوک ده ایکس دارای ۵ %نیتروژن، ۲۰ % فسفات، ۲۰% پتاسیم، ۱۰% فولیک اسید، ۱۰% هیومیک اسید، ۱۰% آهن، ۵% آمینو اسید، ۵% کلسیم، ۵% بور و ۱۰% جلبک دریایی است و می‌تواند به بهترین شکل ممکن تمام نیازهای خاک و گیاهان را تأمین نماید

چرا گیاهان آپارتمانی به کود مخصوص  نیاز دارند

برای اینکه گیاهان آپارتمانی بهترین رشد را داشته باشد ، باید آنها را کوددهی کنید، چون با رشد گیاهان مواد مغذی از خاک خارج می شوند. گیاهان آپارتمانی به تغذیه زیادی نیاز دارند. سه عنصر ضروری در گیاهان وظیفه اصلی در گیاهان را ایفا می کند. ازت برای گیاهان برگدار مانند فیلودندرون و دیفن باخیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فسفر برای ریشه ها  جوانه ها ، میوه ها و گل ها بسیار مهم است. همچنین در تقسیم سلولی و تولید بافت بسیار حیاتی است. پتاسیم در ترکیب شیمیایی یک گیاه گنجانیده نشده است، اما این بدان معنی نیست که اهمیت کمتری دارد. برای نشاط و شادابی گیاه ضروری است و به طور کلی گیاه با کیفیت بالاتری ایجاد می کند.

پتاسیم برای کاتالیز کردن آنزیم ها در یک گیاه – حداقل 60 مورد از آنها که برای سنتز پروتئین و در نهایت رشد گیاه بسیار مهم است. پتاسیم همچنین باز و بسته شدن روزنه ها یا منافذ گیاهی را تنظیم می کند.

بهترین کود برای رشد گیاهان آپارتمانی

نحوه استفاده از کود گیاهان آپارتمانی شوک برای رشد بیشتر

مقدار  2/1 قاشق چایخوری را به ازای هر 3 آب استفاده کنید. استفاده از کود بیش از حد و به دفعات زیاد می تواند گیاهان شما را بسوزاند و توانایی ریشه گیاه را در جذب مواد مغذی کاهش دهد. برای کاربرد بیشتر از یک سمپاش دستی چند منظوره استفاده کنید. میزان جذب کود در گیاهان  به محلول  سم پاش ، شرایط محیطی اطراف گیاه ، خصوصیات برگ و وضعیت گیاه بستگی دارد. سمپاشی شاخ و برگ یک روش مناسب برای جذب مواد مغذی به گیاهان است.

کوددهی منظم  گیاهان آپارتمانی مهم است

بیشتر گیاهان گلدانی مقدار کمی از مواد مغذی را ارائه می دهند و کوددهی منظم بسیار مهم است. یک روش  برای اطمینان از اینکه گیاهان گلدانی  کود مورد نیاز خود را دریافت کنند استفاده از یک روش منظم کوددهی است. به سادگی کودهای مایع یا محلول در آب را که برای یک برنامه ماهانه مصرف کنید و دوز آن را چهار برابر کنید. به عنوان مثال ، اگر طبق دستور کوددهی  باید یکبار در ماه به میزان یک قاشق چایخوری در هر سه  لیتر آب استفاده شود ، آن را در هر بار آبیاری با یک قاشق چایخوری در هر سه آب نیز  اعمال کنید.ماهانه یک بار ، بشقاب گیاه خود را خالی کنید  و آنرا با آب بشورید تا کود اضافی تخلیه شود.

انتخاب کود برای گیاهان آپارتمانی

کودهای مایع  برای استفاده  گیاهان آپارتمانی آسان تر است، کودهای محلول در آب به همان اندازه کارآمدتر هستند زیرا سریع جذب گیاه می شوند.  بهتر است آنها فقط  هر چند ماه یک بار مصرف کنید.

پیمایش به بالا