یکی از کودهای مورد نیاز گیاهان که در عملکرد آنها نقش زیادی دارد عنصر گوگرد است. در گذشته خیلی از این کود در کشاورزی استفاده نمی‌شود، زیرا از مزایای این ماده مغذی بی‌نظیر بودند. اما در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی و شناخت عنصر گوگرد به این نتیجه رسیدند که، این عنصر می‌تواند به اندازه فسفر و نیتروژن برای گیاه مهم و حیاتی باشد.

 گوگرد نقش بسیار زیادی در تولید پروتئین گیاه دارد. در این مقاله از سایت ایران کود به بررسی ویژگی‌ها و مزایای این کود و معرفی بهترین نوع آن می‌پردازیم. اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد کود گوگرد مایع هستید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

گوگرد شوک

شناخت گوگرد مایع شوک

از مشتقات گوگرد غیر اکسید شده گوگرد مایع است. به طور معمول در بازار گوگردی که وجود دارد اکسید شده‌است و در گذر زمان در خاک تبدیل به سولفات می‌شود. اما گوگرد مایع به شکلی است که کاملاً با قابلیت انحلال بالا در آب‌های سنگین و شور حل شده و کاربرد دارد و می‌تواند باعث رسوب کربناتی آب شود.

استفاده از کود مایع می‌تواند تا ۱۵ درصد کیفیت محصول را بالا برده و گیاه را تقریباً از مصرف سایر کودها بی‌نیاز نماید.

خواص گوگرد

استفاده از کود گوگرد مایع شوک چه مزایایی دارد؟

عنصر گوگرد در کشاورزی مزایا و ویژگی‌های بسیاری برای گیاه دارد که در ادامه به اختصار به چندین مورد از این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

گوگرد شوک

کمبود گوگرد چه عوارضی بر گیاه دارد؟

کمبود گوگرد در گیاهان باعث ایجاد عوارضی می‌شود که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

یکی از عواملی که باعث کمبود گوگرد در زمین می‌شود بارندگی‌های مداوم است. در نتیجه در مکان هایی که بارندگی زیاد وجود دارد میزان گوگرد کم بوده و حتماً باید از کود در این زمینه‌ها استفاده کنیم.

خواص گوگرد برای چالکود درخت انگور

چگونگی استفاده از گوگرد مایع شوک

از کود گوگرد مایع به دو صورت محلول پاشی و آبیاری استفاده می‌کنند، که میزان مصرف آن در گیاهان مختلف در روش آبیاری متفاوت است مثلاً:

برای تمامی غلات مانند گندم و جو ذرت میزان ۱۲ لیتر در هکتار یکبار در زمان گلدهی و یکبار در زمان خمیری شدن دانه کوددهی انجام می‌شود.

 برای درختان میوه استفاده از گوگرد ۱۲ لیتر در هر هکتار بوده که آن هم دو مرتبه یکبار قبل از گلدهی و بار دوم برای گیاهان ۲۰ روز قبل از برداشت محصول این کودهای انجام می‌شود.

برای زعفران نیز یکبار در زمان کشت و یکبار در زمان گلدهی با میزان ۱۴ لیتر در هکتار کوددهی انجام می‌گیرد.

برای گیاهان علوفه‌ای و یونجه ۲۰ روز قبل از برداشت محصول از این کود استفاده می‌کنند.

درختانی مانند انگور نیز از کود گوگرد به میزان ۱۲ لیتر در هکتار یک بار قبل از غوره دادن و یک بار بعد از غوره شدن کامل استفاده می‌شود.

میزان مصرف گوگرد در باغات

جمع بندی گوگرد شوک

از مجموع مواد مغذی مورد نیاز گیاه یکی از آنها که برای گیاه بسیار مهم و حیاتی است گوگرد می‌باشد. گوگرد مایع با داشتن مزایا و ویژگی‌های بسیار می‌تواند بر روی گیاه تاثیر بسیاری داشته‌باشد. اگر گوگرد مورد نیاز حیوانات و گیاهان تامین نشود ادامه حیات و زندگی برای آنها ممکن نخواهد بود.

 این عنصر هم فعال کننده آنزیم گیاه است و همچنین باعث ساخت پروتئین در گیاه می‌شود. معمولاً در زمینهای زیر کشت میزان گوگرد کم است که باید به صورت استفاده از کود مناسب به زمین تزریق شود.

 یکی از این کود‌های موجود در بازار که می‌تواند برای گیاه شما بسیار مفید بوده و برای شما کشاورز بسیار مقرون به صرفه باشد کود گوگرد شوک ۸۰ درصد است. این کود با خواص عالی خود می‌تواند برای گیاه بسیار حیاتی و مفید باشد.

 شما باغدار محترم باید این کود را از مکانی کاملاً امن خریداری کرده تا از آسیب زدن به گیاه خودداری نمایید. با تهیه کود شوک ۸۰درصد گوگرد از سایت ایران کود می‌توانید با خیال راحت کود گوگردی با مزایای عالی تهیه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ایران کود تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *