جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

آخرین مقالات

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم بسیار مفید است. گل کالادیم جذابیت بسیار بالایی دارد. این گیاه نیازمند تامین شرایط ضروری برای حفظ ظاهرش است. این گیاه نیاز دارد تا شرایط را طوری برایش مهیا کنید که بتواند شادابی برگ‌‌هایش را برای همیشه حفظ نماید. برگ‌‌های این گیاه در داخل آپارتمان بسیار دلربایی می کند. جلبک دریایی شوک برای گیاه کالادیوم بیشتر از 65 نوع هورمون‌‌های تحریک کننده رشد را دارا است. این جلبک دارای مواد آلی و عنصرهای مورد نیاز برای تغذیه کردن گیاه کالادیوم است که می توانند منجر به شاداب شدن این گیاه زینت بخش شوند. عنصرهای آهن، کلسیم، پتاسیم، فسفر و نیتروژن به همراه هورمون‌‌های رشد با استفاده از این ماده در اختیار گیاه قرار می گیرد.

 نخستین موردی که بعد از دیدن گل کالادیوم سبب می شود تا چشمان هر بیننده ای مسحور بماند، ترکیب رنگ بی نظیر و زیبا بر روی سطح برگ‌‌های این گیاه است که سبب می شود تا به آن لقب سلطان زیبایی در گیاهان آپارتمانی را بدهند. به طور معمول در ترکیب رنگ‌‌های برگ‌‌های گیاه کالادیوم، رنگ‌‌های صورتی، سبز، بنفش و قرمز مشاهده می شود که سبب می شود تا علاقه‌‌مندان به گل و گیاه، تمایل بالایی داشته باشند تا این گیاه را نزد خود نگه داری کنند. چون تا به الان هیچ گیاه دیگری نتوانسته رقیب کالادیوم با این اندازه از رنگ‌‌های متفاوت بی نظیر و فوق العاده باشد. ترکیب رنگ‌‌ها در این گیاه جلوه بی نظیری به آن می بخشد که در نوع خود بی نظیر است.

بیشتر بخوانید: علائم کمبود عناصر در مرکبات

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

معرفی گیاه کالادیوم

 گیاه کالادیوم برزیلی است و به نام‌‌های بال فرشته و فیل گوشی شهرت دارد. این گیاه به خانواده آراسه متعلق است. برگ‌‌های این گیاه آپارتمانی زیبایی خیره کننده ای دارند و به شکل سر نیزه ای رشد می کنند و دارای دمبرگ‌‌های بلند هستند.

 نوع وحشی گیاه کالادیوم قابلیت اوج گرفتن تا ارتفاع 40 تا 90 سانتی متری را داراست و رشد برگ-های این گیاه بین 15 الی 45 سانتی متر قابل تغییر است.

راه‌‌های نگه داری از گیاه کالادیوم

نور خورشید

 گیاه کالدیوم نیاز دارد تا از تابش مافی نور آفتاب بهره مند باشد. تابش آفتاب برای زنده ماندن و حفظ رنگ این گیاه بسیار لازم و ضروری است. بنابراین بهتر است تا گلدان را در پشت پنجره قرار دهید تا مقدار کافی از نور خورشید به گیاه تابانده شود. در این حالت هم رنگ گل‌‌ها بهتر حفظ می شود و هم نور خورشید مستقیما به گیاه نمی تابد.

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

شرایط دمایی

به علت این که گیاه آپارتمانی کالادیوم به نواحی گرمیری تعلق دارد لذا از خشکی هوا تنفر دارد. بنابراین لازم است تا با تامین رطوبت در هوای گرم، نشاط گیاه را حفظ کنید. همچنین چنانچه این گیاه را در معرض هوای سرد قرار بدهید، برگ‌‌هایش شروع به زرد شدن و ریزش خواهند کرد. لذا وجود دمای 24 درجه سلسیوس در فصل تابستان و قرار گرفتن این گیاه در دمای 16 درجه در فصل زمستان می تواند شرایط بسیار ایده آلی برای محافظت از این گیاه فراهم کند.

 نکته ای که لازم است تا در این بخش در نظر داشته باشید این است که بهترین دما برای نگهداری کالادیوم بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است. همچنین چنانچه شاهد زرد شدن برگ‌‌های این گیاه در فصل پاییز شدید نگران نشوید زیرا طبیعی است.

تغذیه و کود دادن گیاه پالادیوم

 گیاه کالادیوم را می توان با انواع کودهای ارگانیک و طبیعی تغذیه نمود. در این صورت شادابی و زیبایی این گیاه را با استفاده از عناصر مغذی در این گیاه تامین کرده اید. کود جلبک دریایی شوک برای کالادیوم از پیشنهادات فوق العاده و بی نظیر است. این کود می تواند رشد گیاه را بسیار زیاد تحت تاثیر خود قرار بدهد. اثرات شگفتی که کود جلبک دریایی شوک برای کالادیوم دارد با فناوری‌‌های نوین و پیشرفته بی ارتباط نیست. برای مثال متد نانو در هنگام ساخت آن منجر به بالا بردن کارایی آن تا حد چشمگیری در قیاس با کودهای معمولی می شود.

 کود جلبک دریایی شوک برای کالادیوم دارای عنصرهای متفاوتی چون نیتروژن، پتاسیم، فسفر است. این کود مقوی به علت دارا بودن ترکیبات هورمونی مثل اکسین، جیبرلین و … به همراه 65 درصد عصاره‌‌های آسکوفیلودوسوم می تواند سبب شود تا ریشه‌‌های گیاه تا حد بسیار زیادی قوی شود. همچنین رشد زیاد برگ‌‌ها، حفظ رنگ برگ‌‌ها و زیبایی خیره کننده ای که دارند محصول استفاده از جلبک دریایی شوک برای کالادیوم است.

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

آبیاری

 لازم است تا همواره گیاه پالادیوم در خاک گلدان، رطوبت خود را حفظ نماید. زیرا  این مهم می تواند نقش بسیار مهمی را در حفظ سلامتی و شادابی و طراوت گیاه ایفا نماید و از خشک شدن خاک جلوگیری به عمل آورد. در این صورت است که می توان اطمینان حاصل کرد که برگ‌‌های گیاه دچار ریزش نمی شوند. بنابراین هنگامی که رطوبت کمی در گلدان باقی است لازم است تا آبیاری را انجام دهید.

 از دیگر نکات مهمی که لازم است بدانید این است که در فصل زمستان به علت این که گیاه کالادیوم به استراحت نیاز دارد لذا لازم است تا میزان آبیاری را کم کنید و آن را متوقف سازید. شپس در فصل بهار دوباره میزان آبیاری را بالا ببرید.

 نکته مهمی که لازم است این جا متذکر شویم این است که اگر کالادیوم در سطح خود دارای برگ نیست لازم است تا از آب دادن آن خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت نارنگی

رطوبت مورد نیاز گیاه

 راه راحتی که می توان برای حفظ رطوبت گیاه کالادیوم در نظر گرفت این است که در زیر گلدان، زیره بسازید؛ به نحوی که آب نتواند به طور مستقیم با ریشه گیاه در ارتباط باشد. همچنین برای تامین رطوبت گیاه می توانید غبار پاشی را انجام دهید. اما اگر گیاه دچار لکه‌‌های قهوه ای شد این کار را ادامه ندهید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن