سیلیکات پتاسیم شوک

سیلیکات پتاسیم شوک

آخرین مقالات

کود سیلیکات پتاسیم شوک یکی از کودهای مورد تایید وزارت کشاورزی آمریکا به عنوان کود کشاورزی رایج برای استفاده در زمین‌های کشاورزی می‌باشد. استفاده از کود سیلیکات پتاسیم شوک در انواع محصولات زراعی مانند جو، گندم، برنج، نیشکر، خربزه، انگور، خیار و گیاهان زینتی رایج است. بیماری‌های قارچی یکی از عوامل مهم آسیب رساندن به محصولات کشاورزی و از بین بردن ارزش غذایی آن‌ها است. کود سیلیکات پتاسیم شوک  می‌تواند به عنوان عاملی در پیشگیری از بیماری‌های قارچی در محصولات کشاورزی کمک زیادی به کشاورزان کند.

سیلیکات پتاسیم شوک و محصولات ارگانیک

کود سیلیکات پتاسیم شوک را می‌توان در محصولات کشاورزی ارگانیک استفاده کرد. کود سیلیکات پتاسیم شوک یکی از منابع تامین سیلیکون و پتاسیم زمین‌های کشاورزی و همچنین محصولات آن‌ها می‌باشد. این کود برای کنترل بیماری‌های گیاهی و به عنوان نرم‌کننده خاک از نظر ریز مغذی های پتاسیم و سیلیکون در خاک‌های کشاورزی کاربرد دارد.

سیلیکات پتاسیم شوک

این کود در خاک‌هایی که بارها کشت شده‌اند و کمبود این عنصر را دارند کمبود سیلیکون را جبران می‌کند و علاوه بر آن سطح پتاسیم خاک را با این کود تنظیم می‌کنند. عنصر سیلیکون و رشد گیاه: سیلیکون یکی از ریزمغذی‌های ضروری برای رشد گیاه است و کمبود این ریز مغذی در گیاهان تاثیر بسزایی در سلامت گیاه دارد. اگرچه کمبود سیلیکون در خاک یک عامل نادر است، اما در زمین‌های زراعی و کشاورزی در آب و هوای گرم این کمبود بسیار مشهود است و همچنین در محصولاتی مانند نیشکر و برنج کمبود سیلیکون یک اصل است و همیشه باید رعایت شود. در نظر گرفته شده. مورد توجه قرار گیرد و برای تامین آن از کود سیلیکات پتاسیم استفاده شود.

بیشتر بخوانید: کود 10 52 10 برای درخت بادام

مطالعات مختلفی در خصوص کنترل بیماری‌های گیاهی از طریق استفاده از سیلیکون در خاک‌های کشاورزی انجام شده است و نتایج نشان داده است که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم شوک به عنوان اسپری در کنترل بیماری‌ها بسیار موثر است. علاوه بر این، تحقیقات مختلف به مزایای استفاده از سیلیکون در زمین‌های کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک اشاره کرده است. منابع زیادی برای تامین سیلیس مورد نیاز خاک وجود دارد، اما کارایی آن‌ها به اندازه کود سیلیکات پتاسیم شوک نیست و نمی‌توانند سیلیس مورد نیاز خاک را به خوبی تامین کنند، بنابراین استفاده از کود سیلیکات پتاسیم برای تامین سیلیس مورد نیاز خاک‌های کشاورزی می‌باشد و یک گزینه مناسب می‌باشد.

سیلیکون یکی از بهترین عناصر برای تولید گل و گیاهان زینتی با ساقه و برگ بزرگ است که رشد این گیاهان و گلدهی آن‌ها را تسریع می‌کند. سیلیکون به عنوان محافظ برای مقاومت گل‌ها و گیاهان در برابر خشکی استفاده می‌شود.

برای انواع میوه‌ها از کود سیلیکات پتاسیم شوک استفاده می‌شود

سیلیکون یک عنصر ضروری برای رشد گیاه است به این معنا که باعث جذب پتاسیم در گیاه می‌شود و ترکیب این دو عنصر باعث مقاومت گیاهان و برگ‌ها در برابر آن می‌شود. افزایش گرمای محیط و اثرات نور خورشید که باعث آفتاب سوختگی برگ‌ها و تولید میوه‌های هسته‌دار در درختان میوه می‌شود.

سیلیکات پتاسیم شوک

نقش سیلیکون در رشد گیاهان گلدانی

شاید قبلاً به این موضوع فکر کرده باشید. چرا یک گیاه در گلدان نسبت به همان نوع گیاه در زمین به کندی رشد می‌کند؟ و چه چیزی باعث این تفاوت در رشد شده است. با مقایسه مواد مغذی موجود در خاک باغ‌ها و مزارع کشاورزی با خاک گلدان‌ها متوجه تفاوت معنی داری در سطح عناصر غذایی در این دو مورد شدند. از موادی که مغذی که در خاک گلدان کم بود می‌توان به سیلیکون اشاره نمود. بنابراین استفاده از کود سیلیکات پتاسیم شوک در گلدان برای تامین مقدار سیلیکون این گیاهان ضروری است. پتاسیم یک ریز مغذی ضروری برای گیاهان و محصولات کشاورزی است. پتاسیم بر سلامت انسان بسیار تأثیرگذای است.

افراد معمولا از مکمل‌های پتاسیم به صورت روزانه برای جبران کمبود آن استفاده می‌کنند. ارزیابی‌های انجام شده بر روی سیلیکات پتاسیم نشان می‌دهد که این ترکیب هیچ اثر مضری بر چرخه غذایی ندارد. با این حال، استفاده بیش از حد از سیلیکات پتاسیم شوک می‌تواند از طریق پوست و استنشاق جذب شود و باعث تحریک پوست و سیستم تنفسی شود. بنابراین کشاورزان و دامداران باید همواره در مصرف این کود احتیاط کنند. کود سیلیکات پتاسیم بهترین کود برای ایجاد میوه‌های بزرگ و قابل صادرات است. علاوه بر ضرورت دو عنصر نیتروژن و فسفر برای رشد گیاهان و محصولات زراعی، عنصر سوم پتاسیم برای متابولیسم گیاهان ضروری است و کمبود آن باعث رشد نامناسب ریشه آن‌ها می‌شود.

در صورتی که پتاسیم موجود کم باشد، مراحل رشد گیاه به کندی پیش خواهد رفت و همچنین احتمال بروز بیماری‌های قارچی و میکروبی در گیاه افزایش می‌یابد، چرا که مقاومت گیاه کاهش پیدا می‌کند. همچنین اگر محصولات از کمبود پتاسیم رنج ببرند، دچار اختلال در رسیدن میوه می‌شوند. علاوه بر این، کمبود پتاسیم باعث تولید میوه‌های ریز و کاهش آن‌ها می‌شود. در نتیجه باعث کاهش عملکرد محصولات و آسیب به کشاورزان می‌شود. بنابراین تاکید می‌کنیم که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم به شما در تولید محصولات با کیفیت و سالم کمک می‌کند.

سیلیکات پتاسیم شوک

مزایای ویژه استفاده از این کود به شرح زیر است:

 • افزایش مقاومت گیاه در برابر نمک
 • تلفات ناشی از عناصر فسفر، آلومینیوم و آهن را برای گیاهان کاهش می‌دهد.
 • استفاده از سیلیکات پتاسیم استرس آب و هوایی را برای محصولات کشاورزی کاهش می‌دهد.
 • این کود موجب افزایش رشد محصولات زراعتی خواهد شد.
 • این کود از آفتاب سوختگی گیاهان جلوگیری می‌کند.
 • استفاده از کود سیلیکات پتاسیم باعث بهبود تغذیه برگ‌ها و کاهش حساسیت خاک می‌شود.

بیشتر بخوانید: کود پتاس بالا برای مرکبات

 • کود سیلیکات پتاسیم به افزایش کارایی فتوسنتز گیاهان کمک می‌کند.
 • استفاده از کود سیلیکات پتاسیم برای چمن پارک‌ها و زمین‌های فوتبال باعث ایجاد سرسبزی و نشاط می‌شود.
 • استفاده از این کود باعث کاهش احتمال پوک شدن در پسته می‌شود.
 • کود سیلیکات پتاسیم برای انگور و گیاهان زینتی به عنوان مکمل اصلاح کننده خاک بسیار مفید است.
 • این محصول یکی از کودهای مفید در فرآوری محصولات زراعی از جمله برنج است که فواید آن در رشد برنج به اثبات رسیده است.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن