گل رز - تاثیر اسید هیومیک بر گل رز

با تاثیر اسید هیومیک بر گل رز آشنایید؟

آخرین مقالات

همان طور که می دانید، گل هایی از قبیل، گل رز نیاز به رشد مناسب دارند، تا بتوانند باروری مناسبی داشته باشند. لذا استفاده از کود مناسب برای آن ها می تواند در رشد و پایداری گیاه، نقش موثری داشته باشد. استفاده از کود مناسب، کمک می کند تا عناصر اساسی تغذیه ای مورد نیاز همه گیاهان را درک کنید. در این راستا لازم است به منظور آشنایی بیشتر با کود این گیاه، بدانیم تاثیر اسید هیومیک بر گل رز چیست و به چه منظور انجام می شود؟

گل رز - تاثیر اسید هیومیک بر گل رز

موارد قابل توجه در بررسی تاثیر اسید هیومیک بر گل رز

اگر سعی در پرورش گیاهان و گل ها دارید، یادگیری نحوه استفاده از کود اسید هیومیک برای گیاهان بسیار مهم است. اسیدهای هیومیک و اسیدهای فولویک، ترکیبات آلی ساخته شده از مواد طبیعی هستند. هر دو ماده، مزایای زیادی برای خاک و گیاهان دارند. این مواد محرک های زیستی هستند. بنابراین، بدون تأمین مستقیم مواد مغذی یا از بین بردن آفات، رشد و قدرت گیاه را افزایش می دهند. اسیدهای هیومیک و اسیدهای فولویک تعدادی از فواید فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی را برای گیاهان و خاک و گل ها فراهم می کند. از مهم ترین تاثیر اسید هیومیک بر گل رز می توان به، افزایش جذب عناصر غذایی گیاه، افزایش رشد ریشه و بهبود ساختار خاک اشاره کرد. این محصولات ممکن است به عنوان پوشش بذر، محلول پاشی و نرم کننده خاک استفاده شوند. تولید کنندگان اسیدهای هیومیک و فولویک را به دو صورت پودر یا مایع عرضه می کنند. مزایایی از جمله افزایش رشد ریشه و افزایش جذب مواد مغذی برای گیاه، توسط این کود تامین می شود.

  • بررسی اسید هومیک

اسید هیومیک نوعی ماده تحریک کننده زیستی برای گیاه است. محرک های زیستی، کیفیت و عملکرد گیاه را به طور غیر مستقیم افزایش می دهند. آنها مستقیماً مواد مغذی را تأمین نمی کنند، بلکه از طریق ابزارهای مختلف، جذب و استفاده از عناصر غذایی را در گیاهان افزایش می دهند. آنها همچنین نقش مهمی در افزایش کیفیت و بهبود عملکرد گیاه دارند. این ترکیبات همچنین تحمل تنش گیاه را در برابر آب و هوا ، آفات و بیماری ها بهبود می بخشند.

آنها ترکیبات قهوه ای تیره هستند که از اشکال مختلف مواد آلی بدست آمده اند. توجه به این نکته مهم است که تاثیر اسید هیومیک بر گل رز بر آرایش و ساختار آن ها تاثیرگذار است. اسیدهای هیومیک ترکیباتی هستند که از عناصر مختلفی تهیه شده اند. این عناصر شامل کربن، اکسیژن و هیدروژن است.  پایه اسیدهای هیومیک، مواد آلی تجزیه شده از جمله ذغال سنگ نارس، ذغال سنگ و لئوناردیت است. مواد آلی مانند کمپوست، اغلب حاوی مواد هیومیکی هستند.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر لوبیا

مزایای استفاده از اسید هیومیک بر گل رز

اگر سخت کار کرده اید تا گیاهان خود را با مواد مغذی مناسب برای ایجاد محصولات با کیفیت تهیه کنید و روش های آبیاری سالم را تعیین کنید، احتمالاً در گیاهان خود سرمایه گذاری کرده اید. یکی از راه های افزایش سلامت گیاه، افزودن اسیدهای هیومیک و فولویک است. یادگیری نحوه استفاده از اسیدهای هیومیک برای گیاهان آسان است. آن ها چندین مزیت برای گیاهان و محیط رشد آنها فراهم می کنند. این فواید را می توانید به سه دسته اصلی شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی تقسیم کنید. در مجموع، این مزایا منجر به افزایش رشد گیاه، افزایش قدرت و افزایش عملکرد می شود. در حقیقت یکی از مزایا و تاثیرات اسید هیومیک بر گل رز این است که به کشاورزان کمک می کنند تا به دلیل کاهش هزینه های مواد مغذی و آب، در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

گل رز - تاثیر اسید هیومیک بر گل رز

به یاد داشته باشید، این مواد، مواد مغذی گیاهان را تأمین نمی کنند، در عوض، آنها در دسترس بودن و جذب مواد مغذی را افزایش می دهند. بنابراین، شما هنوز هم باید مواد مغذی گیاهان خود را تأمین کنید.

  • مزایای شیمیایی

اسیدهای هیومیک و فولویک هر دو، جذب کننده عالی مواد معدنی و مغذی خاک هستند. برخی از این مواد مغذی شامل آلومینیوم، مس، آهن، منگنز و روی هستند.

  • افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی

یکی دیگر از مزایای شیمیایی HA افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی است. CEC اندازه گیری توانایی خاک در نگهداری یون های دارای بار مثبت است که کاتیون نامیده می شود. نمونه هایی از کاتیون ها شامل کلسیم، منیزیم و روی است. اسید هیومیک ظرفیت تبادل کاتیونی بسیار بالایی دارد. ​ بنابراین، افزودن HA به خاک افزایش زیادی در CEC را ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آفتابگردان چگونه است؟

نتیجه گیری:

در حقیقت، اسید های هیومیک جزو ترکیباتی هستند که در افزایش رشد ریشه و بهبود خاک به منظور رشد گیاه نقش موثری دارند. اینکه تصمیم می گیرید کدام کود مناسب گیاه شما است، تاثیر اسید هیومیک بر گل رز چگونه است و…. نیازمند کسب آگاهی از کارشناسان مجرب در این حوزه است. در نهایت این امر به انتخاب خودتان بستگی دارد، اما این را بخاطر بسپارید که مواد مغذی برای رشد گل های رز لازم هستند، لذا لازم است به دنبال یک کود گل رز با کیفیت باشید که شامل عناصر مغذی مناسبی باشد.

جهت خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن