تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

آخرین مقالات

تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

گیاهان سانسوریا یکی از گیاهان زیبا در داخل منزل  هستند، آنها انواع مختلفی دارند و  دارای برگ های تیره، سفت و عمودی می باشند.

اگر می خواهید گیاه  سانسوریا شما مواد مغذی مورد نیاز خود در بهترین شکل ممکن دریافت کند، باید آن را  با کودهای مناسب کود دهی کنید. برای این گیاهان کودهای سه بیست  شوک کودهای متعادلی هستند.

 

 

کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

 

فواید کود دهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

کود دهی  گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست  مانند دادن ویتامین به آنها است.  این نوع کودها درست مانند یک ویتامین، مواد مغذی مورد نیاز گیاه را تامین می کنند و آنها را در  سلامت کامل نگه می دارند.

ممکن است سال ها طول بکشد تا گیاه سانسوریا  به شما نشان دهد که کاملاً به مقداری کود نیاز دارد، بنابراین  کوددهی صحیح گیاه سانسوریا با کودهای سه بیست شوک  می تواند به رشد آن کمک کند و اگر به درستی انجام شود، مشکلات کمتری برایش ایجاد می کند.

کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست  می تواند شانس گیاه  شما را برای شکوفه دادن افزایش دهد،  اگر می خواهید گیاه سانسوریا  شما با سرعت مطلوب رشد کند و شانس بیشتری برای گلدهی داشته باشد، کوددهی با کودهای سه بیست شوک  راه حلی  مناسب است.

انتخاب کود مناسب سانسوریا

انتخاب یک کود مناسب  می تواند سخت ترین بخش برای شروع  دوره رشد گیاه باشد، گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد و برخی از کودها بهتر از بقیه هستند.

که ما به شما کودهای سه بیست شوک را  پیشنهاد می کنیم، این کودها ارگانیک و مایع هستند و مزیت دیگری که دارند سازگا با محیط زیست هستند و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

این کودها کیفیت بالایی و ارزش غذایی خوبی دارن د که می تواند روی گیاه سانسوریا  شما و همچنین بسیاری دیگر از گیاهان داخلی مفید واقع  شوند.

همچنین کودهای سه بیست  شوک غلیظ و دوام طولانی دارند و مدتها می توان از آنها استفاده کرد.

 

 

اسید هیومیک برای سانسوریا

درباره کود آمریکایی بیشتر بدانیم

دانستنیهای کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

دانستن اینکه اینکه کودهای سه بیست  چگونه در خاک گیاه شما عمل  می کند و چرا باید کوددهی شود، یکی از نکات کلیدی در انجام صحیح  کوددهی با این نوع کودها است.

نسبت 20-20-20 روی برچسب آن به درصد NPK نیتروژن، فسفر، پتاسیم مربوط می شود، این اعداد را در هر کودی که تا به حال خریداری کرده اید، مشاهده کرده اید.

کودهای  نانو سه بیست شوک  شامل  20 درصد مواد موثره نیتروژن،20  درصد دیگر فسفر و 200 درصد پتاسیم می باشند درصد باقیمانده ریز مغذی ها یا سایر موادی است که به گیاه  در رشد بهتر  کمک می کند.

 

مقدار مصرف کودهای سه بیست برای هر درخت

 

نحوه استفاده کودهای سه بیست شوک در سانسوریا

نیتروژن ، فسفر و پتاسیم  به عنوان سه عنصر اصلی درشت مغذی مورد نیاز همه گیاهان در نظر گرفته می شوند، که این عناصر به همراه سایر مواد مغذی در کودهای سه بیست موجود هستند.

هر بار که گیاه سانسوریا خود را آبیاری می کنید، مواد مغذی و آب از طریق ریشه های خود جذب می کند تا در گیاه  استفاده شود، بنابراین این مواد مغذی به آرامی از خاک تخلیه می شوند.

اگر هرگز گیاه خود را کود ندهید، در نهایت مواد مغذی کلیدی آن تمام می‌شود و نشانه‌هایی از کمبود با زرد شدن برگ‌ها و برگ‌های بی‌رنگ نشان می‌دهد.

بیشتر گیاهان سانسوریا کمبود مواد مغذی را  خیلی دیر  نشان می دهند ، بنابراین اگر شما به زرد شدن برگ توجه کنید، سریع تر می توانید متوجه کمبود عناصر غذایی آن شوید.

گیاهان سانسوریا  در زمان پیری هر چند وقت یکبار برگ‌هایشان زرد می‌شوند یا در صورت کمبود  آبیاری بیش از حد ممکن است زرد شوند .

بنابراین مطمئن شوید که علت زردی کمبود موادغذایی موردنیاز گیاه است بعد کوددهی را شروع کنید، در غیر این صورت می تواند مشکلات زیادی برای گیاهان شما بوجود آورد.

 

تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

 

زمان کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

علیرغم باور عمومی، زمان خاص یا برنامه دقیقی برای کود دادن به گیاه سانسوریا وجود ندارد. چند دستورالعمل کلی برای کوددهی آنها وجود دارد :

در نور زیاد هر 3 ماه یکبار کود دهی کنید

نور متوسط  دو بار در سال کود دهی کنید

نور کم  یک بار در سال کود دهی کنید

اگر گیاه سانسوریا  خود را بیشتر از دستورالعمل‌های بالا کود دهید،  این گیاهان با دریافت بیشتر مواد مغذی دچار سمیت خواهند شد.

 

کود سه بیست شوک

 

 

مراحل و تاثیر کوددهی گیاهان سانسوریا با کودهای سه بیست شوک

1-آب و کود را مخلوط کنید

این مرحله  مهم‌ترین مرحله است، زیرا  در صورت  استفاده نادرست  امکان  آسیب رسیدن در گیاه  وجود دارد،  بنابراین  اگر بیش از حد از کود استفاده می کنید، خطر سوختگی وجود دارد  که می تواند با قهوه ای شدن نوک و لبه های  برگ ها به  گیاه شما آسیب برساند.

2-برچسب  روی  بسته بندی کود را بخوانید و مطمئن شوید که مقدار مناسبی از کود را برای مقدار آبی که اندازه‌گیری کرده‌اید اضافه می‌کنید. در غیر این صورت،  اگر کود کمتری نسبت به آب  اضافه کردید،  خطر آسیب رساندن به گیاه وجود دارد.

هنگامی که کود را در آب خنک ریختید، آن را با یک چوب یا قاشق مخلوط کنید تا مطمئن شوید که کاملاً در آب حل می شود.

3- خاک را خیس کنید

خاک را کاملاً خیس یا اشباع کنید تا آب از ته گلدان شما شروع به خارج شدن کند. این کار باعث می شود تمام خاک گلدان فرصتی برای پر کردن مواد مغذی خود و رسیدن به تمام ریشه های گیاه داشته باشد.

اگر گلدان گیاه  شما سوراخ زهکشی در پایین ندارد،  باید مراقب میزان آبیاری  گیاه  باشید. اگر  گیاه را با مقدار زیادی آب آبیاری کردید،  آب اضافی در ته گلدان باعث می‌شود که ریشه‌های  گیاه پوسیده شود و گیاهان از بین بروند یا تعداد زیادی از شاخ و برگ‌های خود را از دست بدهند.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل، می‌توانید آبیاری آن را با مخلوط کود-آب در مدت چند هفته ادامه دهید، یا می‌توانید آن را با احتیاط بدون اضافه کردن مقدار زیاد آبیاری یک بار کود دهی کنید.

در صورتی که آب زیادی در ته گلدان وجود داشت، آب اضافی را  از ته ظرف  به مدت یک یا دو دقیقه خارج کنید، تا  به طور کامل آب و مواد مغذی اضافی از گلدان خارج  شود، به این ترتیب گیاهان سانسوریا شانس بیشتری برای رشد بهتر خواهند داشت.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن