قیمت هیومیک اسید خارجی با توجه به فاکتورهایی از جمله مواد تشکیل دهنده، شرکت و کشور سازنده، برند و … متغیر می‌باشد. هیومیک اسید خارجی به خصوص در سال‌های اخیر با نوسان قیمت زیادی مواجه شده است چرا که به صورت وارداتی می‌باشد و از طریق یکسری واسطه‌ها با قیمت بالاتری به دست مشتریان می‌رسد.

هیومیک اسید خارجی در انواع مختلفی تولید می‌شود که دامنه متغیری از قیمت‌ها را در بر می‌گیرد. این نوع از کود به دلیل برخورداری از یکسری ویژگی که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می‌کنیم از بازار مصرف بالایی در دنیا از جمله ایران برخوردار می‌باشد.

اگر مایل به استفاده از این کود برای محصولات باغی و یا زراعی خود هستید و یا در پی کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه می‌باشید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمایید.

بیشتر بخوانید: خرید اسید هیومیک شوک در افغانستان

کلیاتی درباره کود هیومیک اسید خارجی

کود هیومیک اسید یکی از پرکاربردترین محصولات تولیدی در صنعت کشاورزی است. و ایران جزء یکی از کشورهای پرمصرف در این زمینه می‌باشد. این کود از خواص و مزایای بی‌شماری در بخش کشاورزی برخوردار است که این امر موجب شده تا روز به روز به تعداد کشاورزانی که به سمت مصرف هیومیک اسید خارجی گرایش پیدا می‌کنند نیز بیشتر شود.

قیمت هیومیک اسید خارجی

هیومیک اسید نوعی کود آلی است که از تجزیه بقایای جانوری و گیاهی طی میلیون‌ها سال تحت یکسری فرایند و شرایط ایجاد می‌گردد. گیاهان و یا جانوران وقتی که در خاک مدفون می‌شوند تحت تاثیر شرایطی همچون گرما و رطوبت به عنوان منبع خوبی از ماده آلی و معدنی تبدیل می‌شوند.

این ماده خود شامل سه بخش هیومیک اسید، فولیک اسید و هیومین می‌باشد. که مجموع آن‌ها برای رشد هر چه بهتر انواع گیاه مفید است. در واقع هیومیک اسید حاوی ترکیباتی سرشار از مواد مغذی برای خاک کشاورزی است که می‌تواند بازدهی و عملکرد محصولات را ارتقاء ببخشد.

ویژگی استفاده از هیومیک اسید خارجی

عملکرد کود هیومیک اسید خارجی در تقویت بستر پرورش، تقویت خاک و همچنین بازدهی بالای محصول می‌باشد. این کود به لطف برخورداری از یکسری ویژگی، در حال حاضر یکی از پرمصرف‌ترین انواع کود در بازار است. از مهمترین ویژگی کود هیومیک اسید در صنعت کشاورزی می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:

افزایش محصول

بازدهی محصول یکی از مهمترین ویژگی استفاده از هیومیک اسید خارجی در بخش کشاورزی است. این کود از طریق تحریک نمودن آنزیم و همچنین تاثیر بر تکثیر میکروارگانیزم‌های مطلوب در خاک، توانسته به رشد کمی و کیفی محصولات کشاورزی اعم از باغی و یا زراعی کمک نماید.

تعادل در خاک‌های اسیدی

متعادل نمودن خاک به لحاظ اسیدی و یا قلیایی از دیگر ویژگی استفاده از کود هیومیک اسید می‌باشد. این کود میزان PH خاک را تنظیم می‌کند تا محصول در خاکی متعادل و مناسب رشد کند.

جلوگیری از فرسایش خاک

همان طور که می‌دانید فرسایش خاک با عواقب بی‌شماری در بخش کشاورزی همراه است. هیومیک اسید به لطف وجود ترکیبات کلوییدی (ماده چسبناک)، میزان فرسایش خاک را به حداقل می‌رساند. در واقع حفظ کمیت و کیفیت خاک، از دیگر ویژگی بهره بردن از هیومیک اسید در بخش کشاورزی است.

کمک به حفظ رطوبت خاک

یکی از مهمترین ویژگی استفاده از هیومیک اسید خارجی، بالا بردن ظرفیت خاک در حفظ آب می‌باشد که این امر به لحاظ اقتصادی بسیار حائز اهمیت است چرا که به طور قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی می‌گردد. وجود این کود به گونه‌ای است که ساختار خاک را در مقابل یکسری شرایط از جمله کم آبی و خشکی مقاوم می‌کند. این موضوع برای مناطقی که در آن محدودیت آب وجود دارد و به نوعی با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار است.

افزایش قابلیت‌های ریشه، کمک به رشد عمودی گیاه، بالا بردن سطح ویتامین‌های خاک، جذب یون‌های آهن، جلوگیری از ترک خوردگی، بالا بردن میزان جذب نیتروژن و افزایش هوا‌دهی خاک از دیگر ویژگی استفاده از کود هیومیک اسید خارجی می‌باشد.

انواع کود هیومیک اسید خارجی

برخی از کشورها در زمینه تولید کود پیشرو هستند و کودهایی با کیفیت تولید و به بازار عرضه می‌کنند که از آن جمله می‌توان اشاره‌ای به سوئیس و اسپانیا نمود. برای دسترسی به این نوع کودها می‌توان به طور مستقیم با شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز آن در کشور تماس گرفت. از انواع کود هیومیک اسید می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:

بیشتر بخوانید: خواص گوگرد برای درخت انار

کلام پایانی

کود هیومیک اسید از مصرف بالایی برخوردار است که دلیل آن را نیز به مزایایی که در صنعت کشاورزی دارد، می‌توان نسبت داد. بسیاری از کشورها برای ارتقاء و بالا بردن ظرفیت محصولات زراعی و باغی از این کود بهره می‌برند. اکثر کشورهایی که در بخش کشاورزی توانسته‌اند پیشرفت کنند اقدام به تولید این کود نموده‌اند. کشور ما نیز با بهره بردن از این کود می‌تواند به دستاوردهای خوبی در زمینه کشاورزی دست پیدا کند. این کود در بازار کشورمان با نرخ متغیری خرید و فروش می‌گردد. معمولا قیمت هیومیک اسید خارجی از آنجایی که به صورت وارداتی می‌باشد در مقایسه با نوع داخلی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *