سانسوریا از دسته گیاهان زینتی زیبا با مقاومت بالا است. این گیاه از دسته گیاهان کم توقع به شمار می آید. برای رشد این گیاه نیاز است تا رسیدگی و مراقبت کافی صورت بگیرد. اما بهتر است تا نسبت به نگهداری این گیاه بی توجه نباشید و علاوه بر آبیاری و هرس آن، کود مناسبی را برای آن در نظر بگیرید تا طراوت و شادابی آن را چند برابر کنید و به سلامت آن بیفزایید. توجه داشته باشید که نمی توانید از هر کودی برای پرورش گیاه سانسوریا بهره بگیرید. بهره گیری از کودهای نامناسب می تواند تهدیدی برای سلامت گیاهتان باشد. لذا بهتر است تا به جای بهره گیری از کودهای بی کیفیت و حتی کودهای شیمیایی که می تواند زیان بار باشند از کود کامل 10Xshock برای سانسوریا استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای آگلونما

مزایای استفاده از کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

 کود ده ایکس شوک کامل از کودهای فوق العاده عالی با نتایج حیرات انگیز برای گیاه سانسوریا است. در حال حاضر بسیاری از باغداران و کشاورزان سعی دارند تا از این کود بسیار مفید برای تغذیه رسانی کامل به گیاه خود بهره بگیرند. این کود فوق العاده و بی نظیر سرشار از املاح معدنی مفید شامل آمینو اسید، روی، فسفر، پتاسیم، آهن، بور، نیتروژن، عصاره جلبک دریایی، اسید فولیک و غیره برای رشد گیاه است که هر یک از این مواد می تواند سهم ویژه ای در رشد گیاه سانسوریا از خود بر جای گذارد.

با استفاده از این کود در مدت زمان بسیار کوتاه می توانید نتایج بسیار عالی در گیاه ببینید. این کود می تواند به بهترین شکل تمام کمبودهای غذایی گیاه را برطرف سازد. همچنین این کود می تواند به خوبی خاک را تقویت کند و آن را حاصلخیز کند که این برای رشد گیاه بسیار مثمر ثمر است. همچنین این کود شوری خاک را از بین می برد و شوری آن را در حد اعتدال نگه می دارد. شوری خاک می تواند برای سلامت گیاه زیان بار باشد و ریشه آن را بسوزاند و خشک کند.

این کود سبب می شود تا گیاه در برابر عوامل بد محیطی به خوبی مقاوم شود و تنش‌‌های بیرونی نتواند گیاه را از پای در بیاورد. حجیم شدن ریشه گیاه نیز یکی دیگر از مزایای استفاده از این کود مقوی است که می تواند سبب شود تا گیاه بتواند برای مدت زمان طولانی تری آب را در خود نگه دارد. این کود برای گیاه سنسوریا بسیار مفید است اما اگر این کود را به شکل درست و اصولی استفاده نکنید ممکن است به گیاه صدمه برسانید. غلظت این کود زیاد است و لازم است تا با میزان مناسبی از آب مخلوط شود تا بهترین نتایج را عاید شما سازد. برای رقیق کردن آن می توانید تا با مقداری آب تصفیه شده بدون کلر، آن را به اندازه مناسب رقیق کنید.

کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

روش استفاده از کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

از آن جا که ساختار کود ده ایکس شوک مایع است نیاز است تا عمل کود دادن سانسوریا را با استفاده از روش‌‌های محلول پاشی و آبیاری در نظر بگیرید. همان طور که متذکر شدیم بایستی قبل از مصرف کود را با مقدار مناسبی از آب مخلوط نمایید. اگر کود را غلیظ استفاده کنید و آن را رقیق نکنید ممکن است تا کود سبب شود تا گیاه دچار سوختگی گردد.

 در روش محلول پاشی نیاز است تا کود را با استفاده از یک سم پاش یاتانکر به قسمت‌‌های متفاوتی از گیاه اسپری نمایید تا گیاه بتواند به خوبی سیراب شود. ولی در روش آبیاری نیاز دارید تا کار کوددهی را به ریشه گیاه انجام دهید تا گیاه بتواند از طریق ریشه مواد غذایی لازم را دریافت نماید. همچنین می توانید از هر دو روش محلول پاشی و آبیاری به طور هم زمان استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

لازم است تا بدانید که کود کامل 10Xshock برای سانسوریا بستگی به میزان نیاز خاک و ریشه دارد و هر میزان که کمبودهای آن بیشتر باشد بایستی از میزان بیشتری از کود استفاده کنید. لذا سعی کنید تا با توجه به نوشته ای روی جلد کود از میزان مناسبی از کود استفاد کنید.

 همچنین توجه داشته باشید که در نخستین زمان کود دادن گیاه سنسوریا نباید از میزان زیادی از کود استفاده کنید. چون این کار می تواند تهیدی برای سلامت گیاه به شمار برود و رشد آن را با اختلال مواجه کند.

کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

بهترین دوره استفاده از کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

کود کامل 10Xshockبرای سانسوریا را بایستی به صورت مدون و در مواقع مناسب استفاده کنید تا بتوانید نتیجه‌‌های فوق العاده ای از آن بگیرید. لذا زمانی که شکوفه‌‌ها شروع به ظاهر شدن می کنند می توانید از این کود مقوی استفاده کنید تا بتوانید تمام احتیاجات گیاه سانسوریا را مرتفع سازید.

 توجه داشته باشید که تنها با یک بار کود دادن نتیجه کاملی به دست نمی آورید و برای ممانعت از وارد شدن صدمات احتمالی به گیاه سانسوریا لازم است تا کار کود دادن را به صورت دوره ای انجام دهید.

چنانچه زمانی متوجه شدید تا گیاه سانسوریا مورد حمله حشرات مودی و آفت‌‌ها قرار گرفته است لازم است تا فورا عمل کود دادن را آغاز نمایید تا بتوانید سلامت گیاه را بازگردانید و همه عوامل صدمه زننده به گیاه را از بین ببرید.

کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

نکته‌‌های مهم در رابطه با کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *