درخت فندق یک درختچه برگریز چند ساقه است که تا 15 فوت می رسد و از 5 تا 10 فوت گسترش می یابد. درختان فندق تا 30 فوت ارتفاع دارند. برای کسانی که فضای کمتری دارند، کاشت گونه های Corylus americana یا Corylus avellana بهتر از گونه های دیگر است. برگ های این درختان میوه بوته ای سبز و گرد، با لبه های دندانه دار به عرض ۱ تا ۳ اینچ و طول ۲ تا ۴ اینچ است. درختان فیبر دارای برگ های بنفش هستند. این درخت برای رشد به خاکی که دارای کود پتاسیم و نیتروژن است نیاز دارد. کود k60 برای درخت فندق کاملا ضروری است.

مهمترین نکات قبل از استفاده از کود k60 برای درخت فندوق

یک رویکرد جامع برای مدیریت مواد مغذی به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که سطوح بهینه مواد مغذی برای رشد درخت در دسترس است. یک استراتژی جامع مدیریت مواد مغذی شامل موارد زیر است:

اگر علت عملکرد ضعیف درخت اساساً یک یا چند مورد از موارد زیر نباشد، به کمبود مواد مغذی مشکوک شوید: عدم هرس، آسیب زمستانی، زهکشی ضعیف خاک، خاک کم عمق، آسیب فیزیکی، بیماری، حشرات، آب و هوای نامناسب، گرده افشانی ضعیف، جوندگان، یا رطوبت محدود.

کود k60 برای درخت فندق

تجزیه و تحلیل بافت برگ

آزمایش های خاک یک تکه تصویر برای پیش بینی نیاز کود برای باغ های ایجاد شده است. تجزیه و تحلیل بافت برگ اطلاعات بیشتری در مورد عناصر موجود در درختان به مقدار کافی، کمبود یا بیش از حد ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: کود k60 برای درخت بادام

نمونه برداری از برگ را می توان در هر زمانی در مرداد ماه انجام داد. نمونه ای از 50 برگ – هر کدام از 10 درخت که نماینده باغ یا منطقه مشکل دار هستند، بگیرید. برگها را از وسط شاخه های فصل جاری با قدرت متوسط ​​در اطراف حاشیه درخت در ارتفاع تقریباً سر بچینید. اگر تاج پوشش از دسترس زمین خارج است، از یک میله هرس برای بریدن برخی از اندام ها از بالای درخت استفاده کنید و نمونه های برگ را از شاخه های فصل جاری روی آن شاخه ها بگیرید. اگر برگ ها به خصوص کثیف هستند، آن ها را برای مدت کوتاهی در آب سرد با چند قطره مواد شوینده بشویید، بشویید و پخش کنید تا خشک شوند.

کود k60 برای درخت فندق

کود k60 برای درخت فندوق شامل چه موادی است؟

تحقیقات نشان داده است که فندق به طور موثر از ذخایر نیتروژن ذخیره شده برای تامین رشد اولیه فصل استفاده می کند. بیشتر نیتروژن مورد استفاده درختان برای رشد شاخه های بهاره از ذخایر ذخیره شده به دست می آید. کود فقط مقدار کمی را فراهم می کند. کارآمدترین جذب نیتروژن مصرفی در خاک به درخت در طول رشد فعال بهار اتفاق می افتد، بنابراین پس از شروع رشد فعال درخت، نیتروژن را در بهار اعمال کنید.

نیتروژن را در یک نوار 1 تا 2 فوتی در زیر خط چکه قرار دهید یا در سراسر باغ پخش کنید. نرخ را 20٪ تا 30٪ برای یک برنامه پخش افزایش دهید. نرخ را با توجه به نتایج تجزیه و تحلیل بافت برگ و پاسخ رشد باغ تنظیم کنید. احتیاط: بندکشی در طی چند سال ممکن است منجر به ایجاد خاک بیش از حد اسیدی در نوار شود.

کمبود فسفر در باغات فندق اورگان مشاهده نشده است.

کود k60 برای درخت فندق

کمبود پتاسیم در باغ های فندق اورگان رایج است. طبق جدول 3 و نتایج تجزیه و تحلیل بافت برگ کوددهی کنید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره زعفران

پتاسیم را در یک نوار در خط چکه درخت قرار دهید. پهنای نوار باید به ازای هر پوند کود مصرفی 1 اینچ باشد. به عنوان مثال، اگر 8 تا 10 پوند K2O به هر درخت بمالید، آن را در نواری به عرض 8 تا 10 اینچ بمالید. کودهای پتاسیم حاوی مقادیر مختلفی از پتاسیم هستند که به صورت درصدی از پتاس محلول در آب بیان می شود.

در این مقاله به موضوع کود k60 برای درخت فندق پرداختیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید درختان سرسبز و پرباری را پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *